Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů - Diskuze Více vlasů.cz (52)

Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Autor Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů
kraken
tom305
Ahoj, já tam sice nechodím, ale před nějakou dobou se tu někdo v nějakém příspěvku zmiňoval, že mu ten topikální finasteride míchají tam (nebo nevím jestli přímo tam, ale minimálně tam asi ten recept vystaví co jsem pochopil), takže jestli seš z Prahy tak by tam asi stačilo zavolat a objednat se tam.
Mělo by to být zřejmě tohle https://www.fnkv.cz/centrum-zdrave-vlasy.php


Díky moc.
vlasyvhaji
Ahoj,
Rád bych se zeptal na váš názor ohledně transplantace vlasů viz video: https://youtu.be/QylaivmGvbg .

Je to vůbec reálné dosahnout takového výsledku pri takové míře plesatosti?

Diky
tom77
12890 štěpů? No když by bylo kde brát...
Upřímně nevím, ale jsem spíše skeptický.
Mates6
Beztak když nejsem příznivce vlasů po stranách a vzadu a nahoře si pěstovat 20 vlasů, tak když vím že třeba ve 40 mi to vypadá a je mi 30 kdy si nechám "zalepit" kouty a víc zahustit vršek s tím, že si ty vlasy uziju deset let tak taková transplantace má smysl ne?
Přece i nepovedena transplantace se dá oholit strojkem, než to mít tak že nahoře nic a strany skoro k uším
Trubka
Ahojte, jsem téměř rok po transplantaci, tak přispěji svou zkušeností.

V prvním příspěvku vlastně jen zkouším, jestli můžu vkládat fotky a jsou to fotky před transplantací. Více textu v následujícím příspěvku s dalšíma fotkama.


pred_ze_predu.jpg
pred_ze_predu.jpg
pred_z_vrchu.jpg
pred_z_vrchu.jpg
pred_z_boku.jpg
pred_z_boku.jpg
Trubka
... prosím o smazání příspěvku, nenahrály se fotky.
Trubka
Zde je vidět transplantovaná oblast - 4000 štěpů.

hned_po_z_vruchu.jpg
hned_po_z_vruchu.jpg
hned_po_z_boku.jpg
hned_po_z_boku.jpg
Trubka
Zde finální (z kliniky potvrdili) výsledek. V dalším příspěvku, zkusím lehce zhodnotit, jak celou věc vnímám. Záměrně však vynechám detaily, půjde spíš jen o pocity.

po_z_obou_stran.jpg
po_z_obou_stran.jpg
po_zepredu_z_blizka..jpg
po_zepredu_z_blizka..jpg
po_zezadu.jpg
po_zezadu.jpg
Trubka
Ok, tak předně díky za tohle forum a za zkušenosti lidí, kteří zde přispívají.

Vlastně ani nevím, kdy u mě začala ztráta vlasů, ale cca 5 let jsem to začal nějak vnímat - občas někdo prohodí nějaký vtípek, občas jsem prohodil vtípek já sám na sebe, ale asi mě to štvalo. Zkoušel jsem i jít do hola a nevypadal jsem úplně špatně, nicméně jsem si na ten pohled v zrdcadle nezvyknul, jako bych to nebyl já (možná by stačilo dát tomu víc času).

Řešil jsem si nějaké osobní problémy a když jsem je vyřešil, tak jsem si říkal, že si za odměnu koupím vlasy. To jsem po cca 2 měsících rozmýšlení a hledání taky udělal.

Na operaci jsem byl koncem ledna 2020. Transplantovaná oblast je na vyplnění koutů a pak protažená dál, kde odhadovali, že to může v budoucnu řídnout taky - celkem 4000 štěpů. Se vším všudy, nějakými vitamíny a dvěma mezoterapiemi potom zde v čr mě ta sranda stála 80 tisíc kč (jel jsem přes agenturu).

Jak jsem s výsledkem spokojen?

Nejprve s čím úplně spokojen nejsem - hustota. Ze předu z blízka jde vidět, že je to řídké a jde opravdu vidět skrz vlasy na pokožku hlavy. Je dost možné, že to ostatní lidi ani nevidí a vidím to jen já v zrdcadle, že se na to zaměřuju, ale chtěl jsem to zmínit.

S čím jsem spokojen - obecně celkový výsledek. Ono když se podívám na ty fotky před a i zavzpomínám, tak je to opravdu velká změna k lepšímu. Mám z vlasů radost každý den a dá se s nimi už i něco vymyslet, nějak je vystylovat. Mám radost, že jsem do toho šel a že reakce okolí byla super - lidi se zajímali a podpořili mě.

To, že ta hustota není dobrá, má asi nějaký důvod - možná jak tady někdo někde psal, že když je transplantováno hodně štěpů v jeden den, nemusí se chytnout všechny, možná něco jiného, je to už celkem jedno. Klinika nabízela, že to udělají raději ve dvou dnech, ale my jsme je tlačili do toho, ať to udělají v jeden den (protože by to stálo více). Kdybych věděl, že to může ovlivnit kvalitu, tak bych se možná rozhodl stejně a možná jinak. Každopádně byla moje chyba, že jsem to nevěděl předem (sešel jsem se jen s pár lidmi, kteří to absolvovali, něco málo si přečetl), ale s tímhle přístupem jsem do toho šel, nechtěl jsem nad tím dlouho přemýšlet.

S výsledkem jsem spokojen, je to obrovský rozdíl a řekl bych, že mi to opravdu v něčem změnilo život. Přišlo mi ale fér napsat, že je možné (nevím to jistě), že to mohlo být lepší.
tom305
Trubka
Díky za podělení se o zkušenosti. Výsledek ve finále nevypadá špatně, jen mám-li to říct upřímně, z těch fotek mi také přijde, že ta hustota v předu není úplně optimální, ale něco jinýho by bylo asi vidět to ve finále v reálu, fotky mohou často určitým způsobem zkreslovat, takhle vypadá taky z fotky že je to dost nasvícené.
Kde jsi na té transplantaci byl, na jaké klinice? A doporučili ti po transplantaci brát nějaký medikamenty - finasteride nebo máš padání vlasů stabilizovaný?
Hlava plesata
Rikas,ze by to mohlo byt lepsi.takze chci se te zeptat muzes mit jeste jednu transplantaci za nekolik let na dohusteni nebo nemuzes,protoze je tva vlasova donor area jiz vycerpana?Ptam se proto,ze ty tve zbyvajici originalni vlasy na hlave ti asi driv nebo pozdeji vypadnou a jestli ti ta druha transplantace dohusti vlasy?
Mates6
Ale tak vypadat mu jeho původní vlasy nemusí ne? Znám dost lidi co chodí plešatý, ale když si to nechají trošku narůst tak jde na hlavě vidět že sice mají velké kouty, ale něco vepředu a nahoře mají a to je jim třeba 50, chci říct přece není záruka že když máš kouty tak vypadne i zbytek ne?
PS: Sice jak píše mohlo by to být hustší ale rozdíl je obrovský a podle mě fotit se v koupelně kde je dost světla, to vidí každý svojí pokožku
tom305
Mates6
Ale tak vypadat mu jeho původní vlasy nemusí ne? Znám dost lidi co chodí plešatý, ale když si to nechají trošku narůst tak jde na hlavě vidět že sice mají velké kouty, ale něco vepředu a nahoře mají a to je jim třeba 50, chci říct přece není záruka že když máš kouty tak vypadne i zbytek ne?

To jistě nemusí, ale často se tak bohužel stává pokud k tomu má člověk predispozice v rodině - proto se i většinou po transplantacích nasazuje finasteride (pokud ho už někdo nebere), aby se zabránilo výpadu těch zbylých vlasů na vrchu co tam ještě jsou.
Ideální ale je brát ho už nějakou dobu před transplantací, abyste viděli, jestli vám vůbec dokáže zastavit plešatění nebo jestli z něj nebudete mít nějaké nepřijatelné vedlejší účinky a podle toho se pak teprve rozhodnout jestli transplantaci podstoupit nebo ne (což se ale bohužel taky hodně takto nedělá, jak by se to dle mého dělat správně mělo) - když by na vás třeba nefungoval a plešatění vám nezastavil, tak se bohužel snižuje většinou i smysl tu transplantaci vůbec podstupovat, jelikož donor oblast je omezená a na pokrytí většiny vršku většinou nikdy vůbec nevystačí
Mates6
Tak zas se pak nabízí když je někomu třeba 28 a jeho otci třeba kolem 42 roku vypadali vlasy, tak ví že má ještě cca 10-14 lete čas třeba na tu transplantaci samozřejmě pokud není už plešatý s tím, že ví že kolem 40 už mu to vypadá, jakože si ty vlasy užije třeba těch deset let. Přece jen nevím kdo řeší moc vlasy třeba v 50 a v tom úplně nejhorším po transplantaci vezme strojek a nic nepůjde poznat.
Je to stejné jako se zuby, proč si někdo nechá ve 40 udělat jeden zub (chápu aby nebyla vidět díra v dásni při úsměvu) když mu beztak za pár let vypadají ty okolo
vlasyvhaji
Takhle plesatost nefunguje. Plesatost je nejen o genech ale i hormonech atd... znam kluka co prisel o vlasy v cca 17 letech. Jeho otec prichazy o vlasy ve stejnem vzoru az po 50. Znam nekolik takovych pripadu. Otec a dedove celkem vlasaci a syn/vnuk prichazi casne o vlasy.
Pokud ma nekdo trosku kouty v 28 letech tak bych to vubec neresil, je to zbytecne a lepsi si setrit vlasy do budoucna...
Mates6
Jako mě třeba kouty trápí i přesto, že je nemám jako je měl tady uživatel Trubka před transplantací, vepředu jako lehce kůži pod ostrým světlem mám vidět, ale zatím mi nějak vlasy neustupují a vzadu to mám tak že mi to vyhovuje, ale asi jak píšeš no, člověk neví kdy mu to začne padat komplet. Ale jak píšu, když se transplantace nepovede, je to napytel a navíc vyhozené prachy, ale vždycky se dá vzít strojek a sundat to celé. Je s podivem, že plešatost je tu stovky let a ještě nikdo nevymyslel nic co by fungovalo všem třeba do roka, buď je to strašně moc složité nebo to ani moc není taková potřeba jako třeba plastika (v případě nehody) nebo léky na nemoci.
Jinak napíšu to ještě jednou za mě moc povedená transplantace Trubka
David1985

No já k tomu jen dodám, že je škoda, že jsi neviděl první tohle video https://www.youtube.com/watch?v=LsmzMExG0M8&t=7s


je tam vysvětleno proč a jak se v některých případech musí dělat 2x transplantace a to nejdřív po 6 měsících. Což byl asi tvůj případ. Ano je to samozřejmě o dost dražší, ale ono to má svoje důvody a to je právě ta finální hustota.

Největší chybu, ale udělala klinika která podlehla tlaku klienta. Hlavní slovo by měl mít vždy doktor protože ten za to zodpovídá.

Postup v tvém případě by podle mě měl probíhat nejdřív první transplantací max 3500 až 3800 štěpů. Na kouty a přední linie někam max do půlky hlavy, ale za to s maximální hustotou. A po dalších 6 měsících až se pořádně uzdraví dárcovská oblast, tak dohustit zbytek. Jde o to, že ty vlasy budou třeba vypadávat i nadále a nemusel by jsi tam chodit hned po 6 měs, ale třeba až za 5let kdyby to začalo opravdu padat. Každopádně nechápu moc smysl rozmístit vlasy v menší hustotě po celé hlavě. a to ze dvou důvodu přední linie budou řídké a druhá transplantace bude zbytečně komplikovaná na práci a to z důvodu, že při sázení nových vlasů mezi stávající je velká pravděpodobnost, že se dost původních vlasů poškodí a transplantace bude kontraproduktivní.

Jinak nechci rejpat jen to tu sem píšu jako radu pro další až jim doktor řekne, že tohle nedává smysl, tak aby se nad tím trošku víc zamysleli proč to vůbec říká. A že to není o tom, že je chce co nejvíc obrat o peníze ale o tom, že to tak prostě je lepší.

Každopádně oproti původnímu stavu je to super a určitě lepší volba než to dělat v ČR. A užívej pocit nových vlasů ať to hezky roste.
Hana77
Ahoj no koukám že to nevypadá tak zle jak jsem si představovala. A po delší době se vlasy chytnou a rostou? Koukala jsem že dělají třeba transplantaci tady, ale je to spíše mužská záležitost že? Nebo na transplantaci chodí i ženy?
Investman
Co jsem byl na vyšetření u Trichologa, tak ten mi upřímně řekl, že by ženy chodit na transky neměly. Je to prý kvůli tomu, že je jiný důvod vypadávání vlasů než u mužů. V ČR nemá cenu chodit na transky - stačí vyhledat celebky, který je měly. V zahraničí co vím, tak mají dobré výsledky u Erdogana, Acar z Cosmedicy. Problém u všech těchto transplantací je, že je to stále v plenkách a neví se, jak to bude vypadat za 15-20 let... Já jsem se odhodlával k transce když mi bylo 27 ale nakonec jsem nejel a nějak nelituju. Ale nezavrhuju to a možná pojedu v budoucnu. Cosmedica zdražila pěkně od tý doby Jinak můžete taky využít českých ,,zprostředkovatelů" jestli neumíte anglicky nebo použít Google translator, ale tam si zase připlatíte za provizi, která může být použita na druhou transku. Ale jinak je hezký vidět, jak všudypřítomný reklamy zabily tuhle stránku.
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 .
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024