Péče o dárcovskou oblast po zákroku - Diskuze Více vlasů.cz

Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Péče o dárcovskou oblast po zákroku

Autor Péče o dárcovskou oblast po zákroku
Alf
Ošetřujete něčím dárcovskou oblast po FUE pro zrychlení hojení a eliminaci jizev?
Nějaký gel, mast, oleje (např. CONTRACTUBEX? Aloe Vera?) Od kdy?
V dárcovské oblasti mám dost strupů (5 dní po zákroku), dá se nějak zlepšit jejich hojení?
David1985

Určitě to urychlíš lotionem https://www.pasulin.cz/p/regeneracni-krem-proti-vy padavani-vlasu/
základní věc co by se měla používat 2x denně po transplantaci ideálně s https://www.pasulin.cz/p/sampon-proti-vypadavani-v lasu/

tady video návod https://www.youtube.com/watch?v=P8EV287LpQQ&featur e=emb_title
David1985

Kde jsi dělal transku, že ti neřekli jak na pooperační léčbu?
Alf
David1985
Kde jsi dělal transku, že ti neřekli jak na pooperační léčbu?

Instrukce jsem dostal, ale k dárcovské oblasti to bylo jen mytí jemným šampónem s pH 5,5 (který jsem dostal).
Chtěl bych urychlit hojení a snížit tvorbu jizev. Ten regenerační krém by mohl být dobrý, také jsem si objednal hydrolát vilín viržinský a v lékárně Contractubex gel (proti jizvám). Nějak to zkouším, uvidím, také jsem někde ještě četl že dobrý je také Aloe vera gel.
Alf
...
ČeskoTurecko

Alf
Od kdy?
V dárcovské oblasti mám dost strupů (5 dní po zákroku), dá se nějak zlepšit jejich hojení?


Jizvičky po odběru vlasových štěpů se velmi rychle zacelí a zhojí. Lékaři většinou doporučují žádné přípravky na darovací oblast v prvních 10 dnech od zákroku neaplikovat, aby se nenarušil přírodní proces hojení. Těch prvních 10 dní po zákroku je zásadních a hojí se jak darovací oblast, tak i příjmová. Obě jsou velmi citlivé.

Ale pokud chcete později hojení darovací oblasti podpořit, je v zásadě možné použít cokoliv, co urychluje hojení pokožky. Může to být i to Aloe Vera, nebo Panthenol atd. Ale ve většině případů je lepší jen počkat, až se darovací oblast sama zotaví. Uvidíte, že po 10 dnech po zákroku se to zlepší a zklidní. Délka hojení darovací oblasti závisí také na tom, jak moc máte citlivou pokožku atd.
David1985

Ja jenom si dovolím doplnit:
Panthenol neboli provitamin B5 je alkoholový analog kyseliny pantotenové (vitamin B5). Proniká do kůže sliznic, oxiduje se na vitamin B5. Díky regeneračním a vysokým hydratačním účinkům má velmi široké využití v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Panthenol je součástí přípravků určených na denní péči. Nachází se v krémech, šamponech, balzámech, v pleťových vodách či v očních kapkách. V současnosti jsou velmi oblíbené přípravky s obsahem panthenolu určené k ošetření pokožky po vystavení slunečnímu záření. Panthenol se nechá použít i k ošetření drobných poranění kůže, a v klasifikaci kosmetických přísad patří mezi bezpečné látky, u kterých se kontaktní alergie vyskytuje pouze velmi zřídka.

tedy doplním, že výrobek lotion pasulin je vvyvinut přímo pro kliniky, které transplantují vlasy a neobsahuje jen regenerační složku panthenol ale i další složky jako je třeba dexpanthenol, které jsou schválené v EU pro používání po zákroku na urychlení hojení a lepší hydrataci pokožky.
https://www.pasulin.cz/p/regeneracni-krem-proti-vy padavani-vlasu/

Dám příklad:
klient, který podstoupí transplantaci vlasů a nepoužívá lotion (panthenol) tak má delší průběh hojení až o 30-40% to můžou být i třeba 3-5 dní navíc. Je to z toho důvodu, že pokožka a stupy jsou méně hydratované. Panthenol se nepoužívá jen po zákroku transplantace vlasů, ale i u jiných typů zákroku k urychlení hojení. Dále se také u některých klientů vyskytuje svědění Pasulin též obsahuje látky, které vytvoří chadivý pocit a zmírní svědění. Pasulin obsahuje také dexpanthenol, tato látka má dobře známé vlastnosti, protože pomáhá při regeneraci pokožky.

- Doplňuje přírodní pleťové oleje do pokožky
- Hojí, zjemňuje a zvláčňuje
- Podporuje přirozenou obnovu pokožky
- Snadno se roztírá, rychle se vstřebává
- Bez barviv, konzervačních látek a parabenů
- Vytváří ochrannou vrstvu na pokožku, aniž by ji utěsňovala

Takže za mě dám doporučení určitě prvních 14 dní používat pasulin lotion s panthenolem
ČeskoTurecko

Děkujeme za doplnění. Ano, v zásadě souhlasíme s výše uvedeným. Ta naše předchozí odpověď byla zaměřena spíše na ty jizvičky. Jinak po transplantaci vlasů je nutné si každý den umýt hlavu a před nanesením šamponu v nemocnici Memorial doporučují nanést na hlavu Panthenol ve spreji (pěna), který „odmočí“ zaschlé stroupky a pomáhá k rychlejší regeneraci pokožky. Na mytí vlasů po transplantaci vlasů se můžete podívat zde: https://youtu.be/l2o_FnuvFVY a také je to ukázáno zde: https://www.instagram.com/p/B1QRiGABiHV/ Pokud by pak ta darovací oblast svědila, můžete nanést mastičku Bepanthen, ale i jiné přípravky.

Každý doporučuje jiný postup a jiné přípravky. To neznamená, že by někdo měl pravdu a jiný ne. Přístupy se mohou prostě lišit. Vždy je tedy důležité, co vám řekne lékař na konkrétní klinice nebo nemocnici. S ním byste měl také konzultovat následnou péči atd.
Ládik
Alf
Ošetřujete něčím dárcovskou oblast po FUE pro zrychlení hojení a eliminaci jizev?
Nějaký gel, mast, oleje (např. CONTRACTUBEX? Aloe Vera?) Od kdy?
V dárcovské oblasti mám dost strupů (5 dní po zákroku), dá se nějak zlepšit jejich hojení?


Ahoj,

na Pasulin se jednoznačně vykašli, jsou to bohužel zbytečně předražený produkty, nechápu jak za tákove ceny to tady někdo může prodávat, což je ale spousty produktů.

Bohatě Ti vystačí mazat 2x denně Panthenol B5 nebo popř. čistý Aloe Vera gel. Nic dálšího není třeba. Klid, dostatečný spánek, vyvážená strava a tělo si s tím rychle poradí.
Alf
Ládik
zbytečně předražený produkty

Díky, předraženosti jsem si všiml u těch vitamínů a píšu o tom tady: http://www.vicevlasu.cz/3_2434_0.html#msg66569
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Péče o dárcovskou oblast po zákroku

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024