Proč nejsou ČR kliniky na úrovni těch tureckých?? - Diskuze Více vlasů.cz

Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Proč nejsou ČR kliniky na úrovni těch tureckých??

Autor Proč nejsou ČR kliniky na úrovni těch tureckých??
Externaci
Ahoj,

dost aktivně pročítám zdejší fórum o transplantaci (uvažuji o ní) a nechápu jednu věc. Proč nejsou české estetické kliniky na úrovni těch v Turecku? Chápal bych to, kdybychom žili někde na Ukrajině apod. ale zrovna ČR kliniky (zejména ty Pražské) jsou co vím na TOP úrovni a na různé plastiky a estetické zákroky jezdí do zdejších klinik mnoho zahraniční klientely včetně celebrit.

Proč tedy zrovna u transplantace vlasů (když je o ní u nás takový zájem a je to extrémní byznys) je takový propastný rozdíl mezi tím co Vám provedou u nás na klinice a co například v tom Instabulu? (výsledná kvalita i cena).

Přiznám se, že o transplatnaci uvažuji ALE to Turecko mě dost odrazuje - jsem dost introvert, navíc ENG jazyk je pro mě celkem bariéra + let, cizé prostředí apod. Kdyby to dělali na stejné úrovni tady v ČR tak moc neváhám.
ČeskoTurecko

Externaci
Proč nejsou české estetické kliniky na úrovni těch v Turecku?


Externaci
Proč tedy zrovna u transplantace vlasů (když je o ní u nás takový zájem a je to extrémní byznys) je takový propastný rozdíl mezi tím co Vám provedou u nás na klinice a co například v tom Instabulu? (výsledná kvalita i cena).


Děkujeme za vás dotaz, který zajímá hodně lidí. Pokusíme se odpovědět na tu tureckou část dotazu, jelikož to víme nejlépe. Hodnocení českého zdravotnictví necháme na jiných. Ostatní diskutující jistě rádi doplní důvody, proč se české soukromé zdravotnictví na takové úrovni, jaké je a proč s v ČR nedělají vlasové transplantace na světové úrovni jako je tomu v Turecku.

Vyspělost soukromého tureckého zdravotnictví a tím pádem také transplantací vlasů je dána hlavně těmito faktory:

• Turečtí muži o sebe obecně více dbají a řeší své vlasy. V Turecku je mnohem větší poptávka po kadeřnických službách, potažmo po transplantacích vlasů než v Česku. Hezké video o tom najdete například tady: https://www.facebook.com/nasdaily/videos/107986116 2166035/ Tam kde je větší poptávka, tam je také větší nabídka.

• Vypadat dobře je v Turecku velmi důležité. Kromě transplantací vlasů patří v Turecku mezi nejpopulárnější zákroky také plastická operace nosu (Rhinoplastika).

• Turecká vláda zdravotní cestovní ruch velmi podporuje a rozhodla se na něj zaměřit. Praha se například zaměřuje na kongresovou turistiku, ale Istanbul se zaměřuje právě na zdravotní cestovní ruch a díky tomu je pak rozvinuta celá infrastruktura – vyzvednutí na letišti, transfery, hotely, estetické kliniky a speciální tým lidí jen pro zahraniční pacienty/klienty atd.

• Turecký zdravotní turismus má dlouhou tradici – vyhlášené jsou třeba turecké lázně atd.

• V Turecku je v porovnání s ČR mnohem více rozvinut systém soukromého zdravotnictví. Turci jsou ochotni si připlatit za lepší zdravotnické služby, potažmo estetické zákroky.

• V Turecku je velké množství soukromích lékařských a estetických zařízeních. Je to obrovský byznys, do kterého se pouští mnoho firem. Například nemocnice Memorial je součástí holdingové skupiny Turgut Aydın: http://aydin.com/en/memorial/ Za univerzitní nemocnicí Koç stojí holding Koç. Další info najdete také zde: https://www.ceskoturecko.cz/soukrome-turecke-nemoc nice-a-lekarska-pece-v-turecku-pro-cechy/

• Turecké nemocnice a kliniky mají mezinárodní akreditaci a certifikaci (JCI) a jejich služby jsou na světové špičce. To platí jak pro transplantace vlasů, tak i pro další estetické zákroky.

• Turci si na vlasové turisty zvykli a už se nikdo na ulici nepozastavuje nad tím, že má pán ovázanou hlavu, nebo že nosí čelenku. V Turecku vlasové transplantace nejsou tabu jako ČR a turečtí muži se o nich nebojí mluvit. Naopak se chlubí perfektními výsledky.

• Turecko je velmi populární destinace pro turisty zejména z Arabského poloostrova a Perského zálivu, ty sem také ve velké míře jezdí za nákupy, a právě za estetickými zákroky.

• V dnešní době však Arabské klienty nahrazují klienti ze zemí, kde není rozvinuté státní zdravotnictví a zdravotní péče je tam velmi drahá. Například: Velká Británie a USA. Je to dáno tím, že v těchto zemích jsou dlouhé čekací lhůty a pro cizince s velkou kupní silou jsou turecké transplantace vlasů levné, a přitom velmi kvalitní: https://youtu.be/6Cnj60HD9Us

• Zahraniční klienti nechtějí jen co nejlevnější zákrok, ale také co nejlepší péči. V podstatě si chtějí svou cestu a pobyt v Turecku užít. Proto v Turecku najdete také luxusní estetické kliniky, jako je například Estetik International: https://youtu.be/2FeziI1CRpk

• V Istanbulu je několik stovek vlasových klinik a je mezi nimi přirozená konkurence. Proto si také konkurují cenou. Ale pozor. Pokud hledáte kvalitní transplantaci vlasů, neměl byste se jen řídit nízkou cenou. Je důležité pečlivě vybírat kde zákrok, který je nevratný a ovlivní váš vzhled na velmi dlouhou dobu, absolvujete. Pozor na různé pochybné masové a levné kliniky, kde jde mnohdy klientům o zdraví. O tom, jak správně vybrat vlasovou kliniku jsme například psali zde: https://www.ceskoturecko.cz/vyber-vlasove-kliniky- a-transplantace-vlasu-v-turecku-na-co-si-dat-pozor /

• Turecké kliniky si neúčtují cenu podle počtu štěpů jako v ČR, ale mají nastavené fixní ceny včetně transferu z letiště, ubytování a samotné transplantace vlasů.

• Turecké kliniky si konkurují nejen cenou, ale také nabídkou služeb. Stále se zlepšují, nabízejí nové metody a přístupy k transplantacím vlasů. Například turecká estetická klinika Estetik International nabízí jako jediná Organickou transplantaci vlasů s kmenovými buňkami, které omladí pokožku hlavy a také zvyšují procento uchycení vlasových štěpů: https://www.ceskoturecko.cz/organicka-transplantac e-vlasu-a-kmenove-bunky-resici-vypadavani-vlasu/ S touto metodou transplantace vlasů přišel vyhlášený turecký plastický chirurg Dr. Bülent Cihantimur (znám také jako Doctor z Estetik International.

• Jelikož se denně v Turecku udělají tisíce transplantací vlasů denně, mají turečtí lékaři s tímto typem zákroku praxi a velké zkušenosti. Díky velkému množství provedených zákroků získají zručnost, která se pak pozitivně odrazí v lepších výsledcích.

• Turečtí lékaři mají mnohdy zahraniční vzdělání a mluví anglicky, také jsou členy nejrůznějších mezinárodních a profesních organizací. Pro vlasové transplantace je to zejména (ISHRS), které je členem například Dr. Sacit Karademir z nemocnice Koç, se kterou také spolupracujeme.

• Ve světě existují i další vyhlášené vlasové destinace, ale Turecko těží se své geografické polohy, jelikož je relativně blízko Evropy, proto sem míří za novými vlasy například Němci, Španělé, Belgičani, Holanďané a díky nám také Češi a Slováci.

• Vyhlášená je také turecká pohostinnost, přátelskost, a proto se do Turecka turisté rádi vracejí.


Pokud máte problém s tím, že se bojíte, že se v Turecku nedomluvíte anglicky, můžete letět také s někým z rodiny nebo s kamarádem, který vám s tlumočením pomůže. Takto třeba nás klient letěl s přítelkyní a udělali si společný výlet do Istanbulu: https://www.ceskoturecko.cz/petra-presvedcil-az-sk vely-vysledek-transplantace-vlasu-kamarada/ Místo jednolůžkového pokoje vám jen zařídíme pokoj dvoulůžkový.

Mnoho našich klientů, kteří mají problém s angličtinou, na transplantace vlasů osobně doprovázíme a pomáháme jim v komunikaci s tureckými lékaři. Naše klienty tak podpoříme i během samotného zákroku: https://youtu.be/XKo6tLL3M6o Jsme spojkou mezi tureckými klinikami a českými nebo slovenskými klienty. Pomáháme jim s plánováním cesty do Turecka, s jejich pobytem v Turecku a také jsme s našimi klienty v kontaktu po transplantaci vlasů a odpovídáme na jejich dotazy ohledně růstu vlasů a radíme jim, jak o transplantované vlasy správně pečovat, aby se dostavil co nejlepší výsledek.

Pokud by vás o Turecku a transplantaci vlasů cokoliv dalšího zajímalo, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.
Petr Poem
Zdravím, nemá někdo zkušenost ?
https://cclinic.sk/klinika/sk/nas-team/
Peto
Petr Poem
Zdravím, nemá někdo zkušenost ?
https://cclinic.sk/klinika/sk/nas-team/


Nie, ale dam ti velmi dobru radu, neries HT na Slovensku, a urcite nie na klinike ktora robi HT len ako bokovku.
Lumiana
Díky bohu, že nejsou české kliniky na úrovni těch Tureckých. Stačilo mi, jak dopadl chudák kolega z práce se svojí transplantací v Turecku. Přibylo mu 10 vlasů na hlavě a jinak samá jizva. Kvůli zjizvené hlavě musí nosit trvale kšiltovku.
ČeskoTurecko

Lumiana
Stačilo mi, jak dopadl chudák kolega z práce se svojí transplantací v Turecku.


U takovýchto tvrzení je vždy nutné také uvést, kdy a kde dotyčný transplantaci vlasů v Turecku podstoupil. Není totiž turecká klinika jako klinika. Ze zkušeností víme, že někteří čeští klienti v touze ušetřit se pouštějí do „sebevražedných akcí“, kdy to prostě nemůže dopadnout dobře. Je tedy velmi důležité si vybírat místo, kde transplantaci vlasů podstoupíte.

Pokud je podle odhadu jen v samotném Istanbulu okolo 350 vlasových klinik, je jasné, že kromě těch perfektních tam najdete i pofidérní s nízkou kvalitou odvedené práce. O tom, jak správně vybrat vlasovou kliniku jsme psali v článku na blogu zde: https://www.ceskoturecko.cz/vyber-vlasove-kliniky- a-transplantace-vlasu-v-turecku-na-co-si-dat-pozor /

O tom, že některé vlasové kliniky a jejich zprostředkovatelé používají nekalé praktiky informuje i The International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS): https://ishrs.org/red-flags-misleading-inappropria te-messaging/

Mezi hlavní provinění a falešná reklamní sdělení patří:
• Bez rizika
• Bez stříhání
• Bez jizev
• Bezbolestné
• Se zárukou a doživotní garancí
• Garantovaný výsledek transplantace vlasů

Pokud tedy někdo o transplantaci vlasů v Turecku přemýšlí, měl by si nejdříve zjistit o klinice kam pojede co nejvíce informací. Také by si měl ověřit, jak důvěryhodný je její český zprostředkovatel a zda spolupracuje s těmi skvělými klinikami, nebo jen s nějakým „no name“ zařízením.
Lebkoun
ČeskoTurecko
Pokud je podle odhadu jen v samotném Istanbulu okolo 350 vlasových klinik, je jasné, že kromě těch perfektních tam najdete i pofidérní s nízkou kvalitou odvedené práce.


V Istanbulu je 350 klinik na transplantaci vlasů? To jako fakt??????
ČeskoTurecko

Lebkoun
V Istanbulu je 350 klinik na transplantaci vlasů? To jako fakt??????


Číslo 350 klinik je například uvedeno v tomto článku: https://www.bbc.co.uk/bbcthree/article/758f9f1f-e8 b6-4a97-8046-b0888e610edd Před COVID-19 se prý dělalo v Istanbulu asi 2000 transplantací vlasů denně.

Je to jen odhad a popravdě nikdo přesně neví kolik zařízení v Turecku transplantace vlasů dělá. Jde o to, že ve statistice jsou uvedeny ty seriózní zařízení a pak máte také mnoho zařízení, které pro to nemají dostatečné oprávnění a také zázemí.

Stalo se mám, že se nás pán dotazoval na jednu „kliniku“ a po našem šetření na místě jsme zjistili, že se jedná jen o pronajatou ordinaci v paneláku. Důležité také je, kdo bude transplantaci vlasů provádět. Podle doporučení ISHRS: https://ishrs.org/2018/10/02/why-your-hair-restora tion-specialist-should-be-physician/ by transplantaci vlasů měl provádět lékař s dostatečnou kvalifikací a prací. Nejlépe chirurg, jelikož transplantace vlasů je především chirurgický zákrok.
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Proč nejsou ČR kliniky na úrovni těch tureckých??

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání online community software miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024