Topikální finasteride 0.1% zkušenosti/výsledky - Diskuze Více vlasů.cz (1)

Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Topikální finasteride 0.1% zkušenosti/výsledky

Autor Topikální finasteride 0.1% zkušenosti/výsledky
tom305
Zdravím, rozhodl jsem se nějak podrobněji podělit o své zkušenosti s topikálním finasteridem 0.1%. Užívám ho teď přes 6 měsíců a pár dní, což by měla být obecně cca doba, kdy by měl už nějakým způsobem zabírat.
Již jsem to už v některých předešlých příspěvcích zmiňoval, ale ještě to tu napíšu ať je to při jednom - je ve formě jemné pěny v dávkovači, nechávám si ho míchat v lékárně v Praze (vychází cca na 500 kč), samotný finasteride je tuším snad přímo z 1mg tablet Propecie které se do té pěny přimíchají a ta koncentrace 0.1% by měla pak odpovídat tomu 1mg finasteridu v tabletové formě, aplikuji ho 1x denně (zkoušel jsem zpočátku 2x denně dle doporučení ale mastilo mi to celkem pokožku kterou mám někdy citlivou/problémovou - objevuje se mi do toho někdy ještě seboroická dermatitida, ale při 1x denně to vcelku dobře snáším) a ta 1 lahev s topikálním finasteridem mi vydrží cca asi 1,5 měsíce při dávkování které mám.

Nějaké nežádoucí účinky, kromě toho zmíněného maštění pokožky, jsem v podstatě žádné nezaznamenal - nebo nedokážu na 100% říct jestli ze začátku nějaké byly, co se týkalo oblasti sexuálních disfunkcí, tak po chvíli už z toho začátku odezněly, ale to spíš víc přikládám tomu, že jsem to na začátku možná přehnaně důkladně pozoroval jestli něco nebude (+ jsem taky předtím četl několik těch hororových příběhů na netu co vše může fin způsobit) a psychika někdy taky dokáže udělat svoje, takže přímo tomu finasteridu bych to asi nepřikládal.
Takže k vedlejším účinkům shrnutou, že jsem žádné (zatím) nezaznamenal za ten půl rok.

K tomu používám mix. vitamínů D3, D2, kolagen drink se zinkem, céčkem a biotinem, s pauzami beru methionin. Používám dle potřeby takový speciální dehtový šampon na tu seboreickou dermatitidu, pravidelně pak 1x týdně Nizoral, ostatní dny střídám buď Revivogen a nebo Alpecin Hybrid Coffein šampon co teď nějakou chvíli zkouším (celkem dobře mi asi hydratuje pokožku) a + k tomu 1x denně zkouším i Alpecin Hybrid Coffein Liquid na vlasy po stranách a vzadu pod vertexem na tu zmíněnou hydrataci.
A pak necelé 2 měsíce ještě dělám po umytí vlasů dermaroll 0,5mm 1x týdně v koutech/podél vlasové linie, jelikož tam ztrácím vlasy nejdéle a rozhodl jsem se to tam zkusit zda to něčemu aspoň trochu pomůže.

První cca 3 měsíce používání jsem v podstatě nepozoroval vůbec žádné změny, vlasy mi během dne i při mytí padaly ve stejném množství jako před používání a spíš mi připadalo, že mi řídnutí/padání furt pokračuje beze změn stejným tempem.

Kolem ale cca 3,5 měsíce jsem si všiml při mytí, že mi začalo padat nějak víc vlasů než obvykle - paradoxně mi přišlo, že ale padaly víc pod vertexem (zezadu), kde jsem ten topikální fin nenanášel, padaly určitě asi také i z vrchu, ale ne tolik jako z pod toho vertexu. Pak i během dne jsem zaznamenal, že asi taky padají víc než předtím.

Celé to zvýšené padání trvalo asi cca 2 měsíce - když se za tím ohlédnu tak to nějak drastické naštěstí nebylo, že by mi padaly třeba chumáče vlasů, ale znatelné to určitě bylo a bohužel mi z toho důvodu celkem víc prořídl předek/kouty a vzadu jsem na pohmat ztratil objem (mám delší vlasy zhruba po ramena tak to na ten pohmat bylo cítit) a bohužel, i ta hustota v předu/koutech je teď po tomhle celkem bídná/špatná.

Dobrá zpráva by ale mohla být, že teď pár týdnů při mytí a i během dne pozoruji, že mi jich padá zhruba tak o polovinu méně (zejména při tom mytí) - což můžu objektivně říct, jelikož předtím mi v průměru padalo při mytí kolem 120-150 vlasů někdy i více a teď je jich v průměru kolem 60-80 když to zkouším spočítat a jelikož mám delší vlasy, tak se to dá dobře zachytit a spočítat (nad 100 vypadlých vlasů při mytí jsem se teď už několikrát po sobě nedostal).
Subjektivně mi pak přijde, jestli u některých těch vlasů co zůstaly a nevypadaly, tak jestli se mi trochu nezlepšila kvalita, ale to je možná jen můj subjektivní pocit. Když zkusím napočítat vypadlé vlasy přes den, tak je to teď v průměru tak od 10-25, předtím to bylo asi nepatrně víc.
Dále pak nevím, jestli to je tím dermarollováním, ale v koutech jsem měl předtím takovou tenkou pokožku, která třeba při masírování/natahování pnula a někdy třeba trochu pálila a teď mi přijde taková "zdravější"-prokrvenější nebo rozhodně už tam necítím skoro žádné pnutí jako předtím.

Na jednu stranu jsem rád, že konečně aspoň vidím úbytek v tom samotném vypadávání vlasů během mytí/během dne, ale na druhou stranu s hustotou mi to zatím nic neudělalo, žádný růst nových (nebo aspoň těch vypadlých) vlasů zatím bohužel nepozoruji. V koutech sice možná vidím pár náznaků nějakého chmýří, které možná pomalu sílí a získává nějaký pigment, ale to jde vidět jen při detailním vyfocení nejlépe s bleskem, na běžný pohled to vidět skoro zatím nejde a není ho nějak hodně. Za vlasovou linií směrem dozadu je to zatím jen prořídlé od toho zvýšeného padání a zatím se tam vůbec nic neděje se zahuštěním.
Mohu nejspíš říct, že ten finasteride asi něco dělá (nebo ta kombinace všeho co momentálně používám), jen bohužel teď nevím, jestli toho dělá dostatečně hodně. Četl jsem toho spousty o tom, že to obecně u finu trvá často i rok, než si třeba všimnete nějakých výsledků a je potřeba být zkrátka trpělivý, ale nicméně přemýšlím poslední dobou ještě o přidání 5% minoxidilu. Jen mám ale celkem obavu, abych si to teď zase nějak celý nerozhodil a aby mi ten minoxidil nezpůsobil další výpadek, když jsem teď dosáhnul konečně aspoň zatím toho, že mi těch vlasů teď padá méně - teď to jsou asi 3 měsíce od doby, co jsem poprvé zaznamenal to zvýšené padání tak nevím, jestli počkat ještě třeba ten 1 měsíc, aby to byly 4 měsíce (a odpovídalo to tomu vlasovému cyklu 3-4 měsíce na začátek nového růstu po vypadnutí starého vlasu) nebo jestli bych ho měl nasadit už třeba teď... ještě se potřebuji rozmyslet, možná jsem ho měl začít brát rovnou už s tím topikálním finem (ráno fin a večer minoxidil) a bylo by, ale zase jsem chtěl na druhou stranu vidět, jestli ten topikální fin bude vůbec něco dělat a nebylo by to pak zkreslené třeba tím minoxidilem.
Byl by to sice další závazek navíc, ale když už jsem v tom finu, tak to zas tak velký rozdíl nebude používat pravidelně ještě jeden přípravek.

Přikládám i nějakých pár fotek pro srovnání, nějak zvlášť kvalitní foťák v telefonu ale moc nemám. Aby to ale nemátlo, tak první je víc jak rok stará a není to úplně vyfocené z těch "správných" úhlů s nasvícením kde by to bylo vidět víc reálněji - může se z ní třeba zdát, že kromě nějakých koutů problém s hustotou nemám, ale už v té době mi předek řídnul, ale bohužel lepší starší foto jsem nenašel.
Na těch dalších je situace jak to zhruba vypadá teď přímo pod světlem po tom zvýšeném padání, kde je to prořídnutí v tom předku (znázorněno na foto) už bohužel znatelné.

Omlouvám se za trochu delší příspěvek, ale chtěl jsem to nějak víc podrobněji rozvést. Za nějaký čas bych dal zase vědět, jestli se něco změnilo/zlepšilo nebo ne.

Pak bych na závěr třeba ještě položil otázku pro ty co používají finasteride - kdy nebo po zhruba jaké době jste si všimli nějakých znatelnějších výsledků ať už v zastavení výpadku, zahuštění nebo růstu nových vlasů?
tom305
Obrázky se původně nějak nechtěli načíst...

ped 1
ped 1
po 1
po 1
po 2
po 2
tae3
Cau, mne zacal oralny finasteride fungovat hned po 1 tyzdni, co sa prejavilo tym, ze mi prestali kompletne padat vlasy a po sprche, ked som nasiel 5, tak to bolo vela. Dalej sa mi kompletne zredukovalo mastenie pokozky na tvari a na skalpe (maval som dost mastnu tvar a hlavu), vyhladila sa mi plet a zmyzli take malinke akne, co mi stale pretrvavali (asi suvis s mastnotou). Dostal som pocas tej doby asi prvy krat depresiu v zivote a vtedy som sa celkom zlakol a prestal som s nim, ale planujem skusit znovu s mensimi davkami. Mohol by si mi prosim ta povedat, kde presne sa v Prahe da zohnat ten topikálny finasteride(aka lekaren)? Predpokladam, ze predpis na finasteride mas asi z Centrum Zdrave Vlasy Fakultna Nemocnica Praha, ze?
tom305
tae3
Ahoj, dík za podělení se o zkušenosti. To jsi byl asi tedy velmi dobrý respondent, jestli jsi za takhle krátkou dobu zaznamenal takovýhle výsledky - ve valný většině případů, co jsem za celou dobu načetl, to trvá většinou několik dlouhých měsíců než lidi zaznamenají vůbec nějaký pozitivní účinky finasteridu. Možná ale stačilo snížit dávkování rovnou, chvíli počkat a uviděl bys co to udělá, nebylo možná nutný hned skončit s dávkováním, jestli jsi měl takhle rychle dobrý výsledky, i když chápu že takovýhle vedlejší účinek člověka při nejmenším asi zneklidní (zda byl tedy od toho finu).
Z té kliniky na Vinohradech ten recept právě nemám, to jsem se dozvěděl až chvíli po tom, co jsem si to vyhledal a zařídil jinde v Praze, že to tam na té klinice předepisují a míchají (asi přímo tam u nich co jsem pochopil, nejspíš tam mají nějakou vlastní lékárnu u té kliniky kde to i připraví) - tenkrát to tu zmiňoval někdo v jednom příspěvku, že to tam dělají a bere to od nich (snad to tam i prý proplatí pojišťovna ten recept). Kdybych to věděl dříve, ušetřilo by mi to čas a mohl jsem jít rovnou tam.
Každopádně kdybych měl nějakou jistotu, že u těch tablet finu nebudu mít vedlejší účinky jako je nemám u toho topikálního finu, bral bych raději spíš ty tablety - je mnohem pohodlnější a rychlejší ráno spolknout prášek a zapít ho, což zabere tak 10-15 vteřin času než každý den ho nanášet několik dlouhých minut důkladně všude na hlavu kde je potřeba.
tae3
Ono asi zalezi akeho doktora tam dostanes na vysetrenie a konzultaciu, pretoze mne tam nepovedal nic o topikalnom finasteride. Predpisal mi oralny finasteride, minoxidil a nejaky zinok, s tym, ze mozna je aj mezoterapia a este chcel pred tym, aby som si dal spravit PSA a fertility test, na ktory som sa bohuzial kvoli korone vykaslal, pretoze som sa vratil na Slovensko. Ten fertility test odvovodnil tym, ze pozoruje u pacientov, ze cim lepsi vysledok, tym mensia sanca na nejake vedlajsie ucinky. Tiez mi povedal ze najcastejsie (asi 1 / 10) mi povedal, ze je znizenie libida ale, ze sa stretol aj s pacientom, ktoremu finasteride znizil kvalitu spermii a nevratilo sa mu to ani po vysadeni finasteridu. No ja som bol tiez neskutocne prekvapeny a stastny ako rychlo mi to zacalo ucinkovat, pretoze nic take som neocakaval. Ja som sa hlavne zlakol, pretoze z nicoho nic som dostal depresiu prvy krat v zivote, prestali ma bavit veci, ktore mam rad a necitil som ziadnu motivaciu, pritom 1 tyzden dozadu som bol tak stastny, ze som konecne vyriesil asi jediny problem v zivote a to su vlasy. Ono je tazke znizit davku, kedze som bral 1.25mg 3x tyzdenne a 5mg tableta, ktoru som krajal na 1/4 je uz tak strasne mala, takze sa to neda.
tom305
tae3
Aha takže jsi měl nějaký generický fin a ne Propecii, jestli jsi to musel rozčtvrtit z těch 5mg? Když jsi ho vysadil tak všimnul sis třeba že se ti vypadávání zase vrátilo? A ten minoxidil bereš pořad doposud?
tae3
Ano, pretoze v CR nikde nezozenes 1mg verziu, kedze oficialne su registrovane iba 5mg na liecenie prostaty, co mi povedal aj ten doktor. 7-14 dni od vysadenia zacali vlasy rovnako padat. Minoxidil som zacal pouzivat az teraz niekedy pred cca 6 tyzdnami. Ako sa vola prosim ta ta lekaren? Myslis, ze by tam vedeli z toho 5 mg spravit treba 1mg kapsule? Sam sa to celkom bojim, pretoze vela liekov sa nemoze drvit, pretoze obsahuju treba latky, ktore zabranuju rychlu absorbciu pecene atd. a vobec neviem ako je na tom fin.
tom305
tae3
Je to na Praze 1 dole na Václavském náměstí ale teď vůbec nevím název tý ulice, poblíž toho je New Yorker velký obchod s oblečením, je to tak 300m od toho když bys stál čelem k tomu obchodu, tak je to směrem doprava po té velké pěší zóně, ale jestli ti jde o nakapslování, tak to dělají běžně tuším snad ve všech lékárnách, jen tedy nevím s tím jak říkáš, že některý se nemůžou drtit kvůli různým látkám co v sobě mají, tak taky netuším jak by to bylo konkrétně s tím finem. Zkusil bych se možná pro info poptat v nějaký lékárně kterou máš třeba blízko co by ti řekli.
tae3
Dik moc. Urcite ked sa vratim onedlho do Prahy, tak tam skocim. Inak mozno sem casom hodim vysledky z minoxidilu a dermaneedling (pouzivam derminator2), lebo na 7 tyzdnov od zaciatku mam celkom insane results. Otazka je ale kolko to dokaze tento protokol udrzat.
tom305
tae3
Ten derminator to je nějaké to dermapero (ne ten klasický dermaroller)? Dermapero jsem mj. taky zvažoval, až bude za chvíli čas na výměnu toho klasického dermarolleru co mám, možná bych pořídil na příště dermapero. Máš nějaký odkaz, jak ten derminator2 vypadá/kde se prodává?
tae3
Hej, je to asi najlepsie dermapero, ktore mozes takto domov zohnat. Vies si tam nastavit hlbku az myslim do 2.5mm, ryhlost, atd... a ma to fakt silny motor. https://www.derminator.com/, https://owndoc.shop/. Inak sa ten pristroj vyraba a distribuuje z Prahy.
aquila
Trošku updatnu vlákno Dneska jsem si finasterid v pěně vyzvednul v lékárně. Předepsala mi ho taková sympatická doktorka v Centru zdravých vlasů.. Doplatek asi nula, nebo minimální.
Jsem na to celkem zvědavej, trošku se bojím reakce vlasové pokožky a taky jak to bude mastit vlasy - myju si hlavu jednou za tři dny.
tom305
aquila
Díky za update, skoro jsem na tohle vlákno zapomněl. Máš v tom topikálním finasteridu taky pěnu Espumil jako vehikulum, nebo máš něco jiného? Ta pěna se velmi rychle vstřebává (aspoň ta moje), trochu mi ze začátku mastila pokožku jen když jsem ji nanesl větší množství při aplikování 2x denně, dávám to teď jen 1x denně a v pohodě.

Jinak co se mě týče, za chvíli to bude 11 měsíců co ho používám - špatná zpráva je, že prakticky nevidím žádné zlepšení na hustotě, ale padání vlasů se mi při mytí cca o polovinu snížilo (teď mi víc jak 100 vlasů při mytí nevypadne, předtím to bylo vždy hodně přes 100+) a pak taková asi dobrá zpráva je, že mohu objektivně z laboratorních výsledků krve říct, že ten topikální finasteride "funguje", respektive že se prokazatelně dostává do krevního oběhu a snížil mi nejspíše pravděpodobně DHT do mezí referenčních hodnot, ale zase mi i o něco zvýšil testosteron a spolu s ním i DHEAS, progesterone a ještě pak asi 1 nebo 2 hormony (které teď přesně neví jaké to byly), které se spojují s tím testosteronem - nelekni se třeba pak, kdyby sis taky nějaký rozbor krve dělal a měl tyhle hodnoty třeba potom taky zvýšený.
Byl jsem s tím pro jistotu i u endokrinologa na vyšetření a ten mi řekl, že je to běžná reakce při používání finasteridu, že se nejedná o nic patologického a že to nic není, abych to řekl zkráceně - na otázku jestli ten topikální finasteride mohu tedy dále normálně používat řekl že ano, pokud si myslím že mi pomáhá.
Bohužel testy na DHT jsem si před používáním neudělal abych věděl jakou jsem měl hodnotu předtím, jelikož mi bylo řečeno u praktika, že jsou tyhle testy nákladné a pokud pro to není nějaký klinický důvod tak se ani běžně nedělají, udělal mi je až pak ten endokrinolog, který taky konstatoval, že se běžně nedělají a jsou nákladné, ale když už jsem k němu s tímhle přišel tak mi je udělal. Ale s největší pravděpodobností to ten DHT určitě blokuje i dle toho doktora, když jsem ty ostatní hormony měl o něco zvýšené, prý se velmi snadno dostává díky nízké molekulární hmotnosti snadno do krevního oběhu.
Nějaké vedlejší účinky jsem při používání toho topikálního finasteridu žádné nezaznamenal - nebo pokud nějaké byly, nevšimnul jsem si jich.

Mám-li to dosavadní používání nějak shrnout, tak jsem přesvědčen, že mi minimálně aspoň brzdí vypadávání, ale s hustotou mi to nic neudělalo, pravděpodobně to bohužel pomalu řídne dál. Na jednu stranu mě to celkem štve, ale zase toho jsem si byl vědom už na začátku a šel jsem do toho i s tím, že mi to aspoň zpomalí nebo v lepším případě zastaví padání, růst nových vlasů vím že je jen pouze s finasteridem nepravděpodobný dle všech mých dosavadních zjištění.
V plánu mám asi teď počkat ještě cca ten měsíc, aby to byl rok používání a pak plánuji přidat 5% minoxidil, nečekám ale že by se za ten měsíc do toho jednoho roku stal nějaký zázrak, ale všude se zmiňuje dejte tomu aspoň rok, tak to tak udělám když už jsem s tím začal ať to má nějaký řád.
Jen se ještě musím rozmyslet, jestli koupit pak originální Rogaine pěnu nebo jestli si nechat do toho topikálního finasteridu přidat rovnou i ten 5% minoxidil, aby to bylo při jednom - v lékárně mi to do té pěny mohou přimíchat.

Dej schválně za nějaký čas vědět, jak ti to bude fungovat a co vše jsi zaznamenal nebo nezaznamenal - jak jsem zmiňoval výše ve vláknu, někde kolem 3,5 měsíce jsem třeba zaznamenal zvýšené vypadávání.
aquila
Díky za postřehy.. Já upřímně přemýšlím, jestli mi to vůbec stojí za to. Doktorka říkala, že to můžu zkusit, že někomu to prostě vyhovuje, jinému ne. Domluvil jsem se s ní na PRP a to mi v teorii vyhovuje daleko víc - něco se jednou za dlouhý čas aplikuje a víc se neřeší. Žádný hormony, mastičky, pěny...
Četl jsem i o vedlejších účincích a o ty fakt nestojím už vůbec. Pokud by řídnutí mělo pokračovat, dojedu si do Belgie na další transku a bude. Teď mi je 39 a když mám umytou hlavu a napudrované vlasy tak se cítím komfortně, samozřejmě na svělte nebo sluníčku je poznat, že už to zdaleka není co bývalo vypadávání vlasů se snažím nesledovat..
Takže ještě zvažuju používat třeba ten finasteride obden, to bych už asi byl schopný akceptovat. Co tam krom finasteridu je jsem bohužel nezjistil a napsaný to tam není.
Jo a Belohair jsem používal před 8mi lety po transplantaci vlasů v koutech a když mi potom začalo bušit srdce, tak šel do koše....
aquila
Jinak jsem zjistil, že ta moje pěna je 0,25% finasteride, což mě lehce vykolejilo
polopp
Zdravim, taky se podelim o svoji zkusenost.

Pouzivam cca 4.5 mesice liposomal topical FIN 0.2%, 1x denne. Rogaine (pena) pouzivam cca 4 roky.
Tyden 1-3: vlasy prestaly temer komplet padat (max 5 vlasu pri aplikaci)
Mesic 2-4: nastal docela slusny "shedding" (50+ vlasu pri aplikaci)
Nyni mam pocit, ze vypadek trochu zpomalil tak uvidime co prinesou dalsi mesice. Urcite zlepseni pozoruji, zkusim nahrat nejake fotky pred & po.
Jinak cca 80% vlasu co pada tak jsou ty kratsi a slabsi.

Vedlejsi ucinky:
Behem 3tiho tydne jsem mel tzv. "ball-ache", trval cca 2 dny ale nic silenyho co by obtezovalo. Nicmene to bylo nejspis zapriceneno tim, ze jsem jej aplikoval prilis brzy po microneedlingu. Krom toho jsem zpozoroval zvysene libido (nejspis zvysena hladina T) prvni 3 mesice ale to se uz vratilo do normalu. Rano ale stale stavim stan.

Jinak pouzivam liposomal kvuli tomu, ze by mel mit nizsi systematickou absorbci. Bohuzel zatim nemohu vkladat odkazy ale studie jde snadno vygooglit.

Suma-sumarum, zatim to vypada slibne - uvidime za par mesicu.
Kontra12
Ahoj polop, supr, preji ti dal aby to bylo vse bez side effects. Kde si sehanl topinkalni fin prosimte?
tom305
aquila
Řekl bych, že za vyzkoušení nic nedáš. PRP bohužel nebude mít asi bez toho finasteridu takový smysl z dlouhodobějšího hlediska, je potřeba zkrátka blokovat ten DHT.
Ten můj v té pěně kterou mám má koncentraci 0.1% což by mělo odpovídat 1mg finasteridu v tabletě denně, jestli máš 0.25% tak je asi o něco silnější ale záleží asi také na tom vehikulu/pěně ve které ho máš namíchaný - ale co vím tak se dělá takhle ve dvou koncentracích 0.1% a 0.25%. Pro svůj vlastní klid můžeš začít na malých dávkách, případně obden a uvidíš co se bude dít, pak můžeš i navýšit na doporučený dávkování jestli ti nějaký řekli - u mě to je cca 3-4 stlačení z aplikátoru, což mi vychází akorát na pokrytí celého vrchu.

polopp
Díky za podělení se o zkušenosti. Ten liposomal to je nějaký kupovaný ze zahraničí nebo je také z lékárny? O liposomalu jsem tehdy už něco četl, ale nevím už přesně co, je to delší doba.
Čili rutinu máš takovou že ráno dáváš minoxidil a večer topický fin (nebo naopak) a k tomu ještě microneedling? Co pokožka, nemastí se/nesvědí/netvoří se lupy nebo něco podobného, když aplikuješ takhle dva různé přípravky? Nad tímhle právě ještě furt také přemýšlím, jestli by mi třeba pak ta Rogaine pěna a ten topikální fin nedělali nějakou neplechu s pokožkou, jelikož když té pěny nanesu třeba větší množství na jedno místo a pořádně ji nerozetřu, tak se mi pokožka někdy začne mastit, tak nevím přesně jak by to reagovalo s tou Rogaine pěnou. Furt ještě nejsem vůbec rozhodnutý jestli si ten minoxidil nechat přimíchat k tomu topikálnímu finu nebo koupit pak samostatně tu originál Rogaine pěnu.
Pozoruješ mimochodem v téhle kombinaci, že by ti třeba pomalu něco vykukovalo v koutech nebo podél linie?
polopp
Liposomal fin objednavam z US (healthychoice . Net) ale budou chtit recept od doktora (jde sehnat za 20usd). Popr jeste v Italii funguje pharmacia Paratti nebo tak nejak kde by meli take mit liposomal gel.

Rutinu mam nasledujici:
Rano sprcha, sampon a pote na suche vlasy rogaine pena, ktera zaroven funguje trochu jako tuzidlo (plus).
Vecer rogaine pena a s odstupem cca hodiny liposomal fin.

Jinak se snazim kazdych cca 10 dni microneedling (1.5mm), vycistim pred i po Alpou (vtipny ale mam ten produkt rad) a ten vecer jen rogaine. Fin aplikuji az druhy den.

Tahle rutina mi nijak vlasy nemasti. Nedoporucoval bych michat fin a minoxidil dohromady - ten liposomal efekt je podle mne klic jak omezit systematickou absorpci finu.

Ja mel pred cca 5ti mesici FUE transplantaci na predni linii (a kousek stredu) takze tezko rict. Ale je fakt, ze v koutech pod transplantovanymi vlasy mi zacaly rust tzv. vellus vlasy, ze kterych uz se par zmenilo na terminal hairs. Ale to je fakt minimum. Kde pozoruju zlepseni tak je hlavne kolecko a okoli.

Jinak teto rutine chci dat tak rok a uvidim co vysledky. Uvazuju, ze casem prejdu na obyc prasky pokud nezpozoruji zadne vedlejsi ucinky (tzn. Propecia misto topical finu a Loniten misto minoxidilu)
Mirek
polopp
Zdar, v ČR se Loniten nedá sehnat, ani v Centrum zdravých vlasů ho vzhledem k vedlejším účinkům nedoporučují! Taky bych ho rád vyzkoušel.
tom305
polopp
Tahle rutina mi nijak vlasy nemasti. Nedoporucoval bych michat fin a minoxidil dohromady - ten liposomal efekt je podle mne klic jak omezit systematickou absorpci finu.

Záleží asi také na tom, jaké je v tom přípravku vehikulum, jinak obecně bych asi neviděl problém s mícháním finu a minoxidilu dohromady, je spousta přípravků kteří je mají takhle smíchané dohromady a fungují.
Ale když se na svůj nynější stav teď s odstupem dívám tak celkem lituji, že jsem nezačal s tím minoxidilem rovnou spolu s tím finem, mohl jsem si to prvotní zvýšené padání odbýt rovnou na začátku a mohl bych mít klid, chtěl jsem ale vědět jestli ten finasteride bude něco vůbec dělat a nechtěl jsem to mít třeba zkreslené nějak tím minoxidilem. Ale teď mám zároveň trochu i obavy, že by mi ten minoxidil mohl spustit další výpadek když bych ho nasadil. A jelikož teď relativně posledních pár měsíců mám ten výpadek tak nějak +- stabilizovaný a zmenšený, nebylo by to vůbec moc příjemné kdyby se mi z něj spustil další shedding. Ale tak holt by se asi musely zatnout zuby a vydržet, když už jsem to udělal takhle.
polopp
Mirek
Zdar, v ČR se Loniten nedá sehnat, ani v Centrum zdravých vlasů ho vzhledem k vedlejším účinkům nedoporučují! Taky bych ho rád vyzkoušel.

Tak ono to jde vzdycky sehnat na netu ale zrovna Loniten bych rad konzultoval s doktorem.
Ja se casem zkusim poptat taky a pokud ho dostanu tak rad poreferuju.
polopp
tom305
Záleží asi také na tom, jaké je v tom přípravku vehikulum,

Jojo souhlas ale nevim jestli prave existuje liposomal i s minoxem. To jsem nenasel.
Jinak minox nejspis urcite zpusobi lehci shedding. (Pry mensi nez fin). Mozna bych doporucil dat jeste par mesicu jen fin at vidis jestli funguje sam o sobe a pak az pridat minox.
Mirek
polopp
Dej určitě vědet jak si dopadl s tím Lonitem u DR, taky bych se chtěl přidat, ale přes net bych to raději neobjednával, raději přímo u doktora. Prej to předepisují na tlak.
asdfg
Odporucam zacat najskor s finom len, potom pridat minox ak su vysledky nedostacujuce.

1.finasterid
2.finasterid+minox+microneedling+ketoconazole/piro ctone olamine
3.fin+minox+microneedling+keto/piroctone+stemoxydi ne+RU
polopp
Mirek
Dej určitě vědet

Jasny, urcite se ozvu. Je to skoda no, treba v Australii to po vysetreni (kdyz he tlak ok) predepisuji pry normalne. Chce to mensi davky nez co se bere na tlak ale pry to pomaha.
polopp
Jinak sem hazim 4 mesicni progres.
Je to sice jina delka ale nejake zlepseni tam je. Predni cast ignorovat, tam probehla transplantace.


Pred
Pred
Po
Po
asdfg
Jojoj to vyzera slubne, ked vydrzis par mesiacov budes velmi prijemne prekvapeny.
tom305
polopp
Jojo souhlas ale nevim jestli prave existuje liposomal i s minoxem. To jsem nenasel.
Jinak minox nejspis urcite zpusobi lehci shedding. (Pry mensi nez fin). Mozna bych doporucil dat jeste par mesicu jen fin at vidis jestli funguje sam o sobe a pak az pridat minox.

No on mi sám o sobě v podstatě funguje, viz. jak jsem psal výše o těch krevních testech, kde mi to potvrdil i ten doktor, ale bohužel nějaké viditelné výsledky se (zatím) nedostavují, mám pocit že mi (aspoň zatím) jen pouze nějakým způsobem brzdí vypadávání.
Pro zajímavost můžu ještě dodat, že hodnotu DHT mám 2,27 nmol/l - referenční hodnota je dle všeho co jsem našel v ČR 0,86 - 3,40 nmol/l nebo v zahraničí na googlu uvádějí 0,47 - 2,65 nmol/l tak nevím přesně podle které bych to měl brát. Bohužel tedy nevím, jakou hodnotu jsem měl předtím viz. jak jsem psal výše, ale každopádně to mám v normě, ovšem asi se nedá podle toho úplně řídit, jelikož ta referenční hodnota mi samozřejmě neřekne, jak moc mám folikuly citlivé na DHT a ta nynější hodnota může být na citlivost těch folikul stále velká i když je v referenčních mezí (a jen čistě teoreticky bych z toho problém s vypadáváním vlasů mít neměl).
Bude to za pár dní 11 měsíců co ho beru, tak nevím jestli by se ještě za pár měsíců navíc něco lepšího změnilo, asi by možná i mohlo ale nevím jestli budu mít takovou kliku, spíš si myslím že asi bohužel ne - ten finasteride sám o sobě je primárně jen k tomu aby zastavil/zbrzdil vypadávání, růst nových vlasů jen z finasteridu není běžný dle všeho co jsem za tu dobu doposud zjistil. Narazil jsem samozřejmě i na případy, kdy někomu stačil jen ten fin a měl z něj i solidní regrowth, ale to jsou výjimečné případy a hlavně velkou roli v tom hraje určitě i jeho včasné nasazení. Velkou část růstu vlasů tam dělá ten minoxidil
fish007
Narazil jsem samozřejmě i na případy, kdy někomu stačil jen ten fin a měl z něj i solidní regrowth, ale to jsou výjimečné případy a hlavně velkou roli v tom hraje určitě i jeho včasné nasazení
Tak ty, zdá sa mi, máš ešte vlasov dosť, lenže s topikálnym finastridom majú ľudia slabšie výsledky ako s orálnym. Na druhej strane aj minimum vedľajších účinkov, aj keď aj samotný vplyv na vlasy je de facto tiež len vedľajší účinok. Minoxidil ti môže pomôcť, najlepšie funguje, keď ho raz za týždeň vynecháš a v ten deň roluješ 1,0 mm dermarollerom. Keďže nemáš žiadne miesta bez vlasov, čiže potrebuješ hlavne celkovo zahustiť, môžem povedať, že mne sa v tomto smere osvedčilo Vlasové hnojivo. Sú to tabletky, odporne smrdia a majú celkom malý obsah zinku, tak môžeš dať ku tomu ešte zinkovú tabletu. Nemám pocit, že by mi niečo nové narástlo, ale vlasy sa menej mastili, pôsobili silnejšie, čiže opticky sa vlasová linka trochu posunula smerom dole, čo aj u teba je asi jediný problém. S čím mám ešte fakt dobrú skúsenosť je topikálne nanášať ricinový olej zmiešaný s olivovým, lebo sám je príliš hustý. Tiež nemôžeš čakať pramene nových vlasov, a už vonkoncom nie z mesiaca na mesiac, ale pokiaľ to hneď nezavrhneš ako vačšina ľudí tu a budeš mať nervy pravidelne to nechať pár hodín pôsobiť uvidíš sám, že to nemusí byť na škodu.
. 1 . 2 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Topikální finasteride 0.1% zkušenosti/výsledky

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání online community script miniBB™ © 2001-2023  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2023