Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Autor Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů
xman
Bowakl:

Díky za názor! V prvé řadě musím říct, že po druné FUE tranplantaci mi vlasy subjektivně začaly růst až po 5měsících, takže to co vidíte na fotkách teď ještě rozhodně není výsledek!!

Vlasy se sázely technikou "Dense packing" - 65štěpů/cm2. Já mám velice jemné a světlé vlasy Klasickým způsobem by zvláště u mě výsledek působil nepřirozeně a v ofině velmi prořídle.

Pokud vím, tak tuto techniku u nás nedělají, alespoň Dr. Koňařík se tomu bránil - měl jsem s ním konzultaci. Dle mého - čím víc štěpů se implantuje, tím je výsledek přirozenější.

Takže pokud chce někdo řešit NW5 tak aby se to nepoznalo, tak 5000 štěpů je dle mého tak akorát. Vezmu li v úvahu tranplantaci 5000štěpů, tak v případě Perfecthairs je zaváděcí cena jednotná 2.200,-eur. A pokud vycházím z běžné ceny štěpu 2.50,-Euro tak úspora dělá nemalých 10.300,- Eur. Má někdo stejně kvalitní tranplantaci za takové peníze??
conan
JA chtel bych se zeptat jestly jdou na vlasy i zahustit. nepotrebuju mit naky ciro, staci jen kdyz nebudu tak plesatej
xman
Conan:

Samozřejmě,...tady "zahušťujeme" všichni Ale pokud vlasy nebezpečně řídnou,..tak se to patrně jen tak nezastaví a při uvažování o tranplantaci bude třeba přemýšlet směrem do budoucna. Tedy jak moc a jakým směrem se tvoje vypadávání vlasů ubírá a s ohledem na genetické předoklady zvážit kolik štěpů v jednotlivých etapách kam tranplantovat, tak aby výsledek byl přirozený.

Nové transplantované vlasy zůstávají napořád,...ale původní vlasy napadené "agou" (androgenní alopacií) jsou předurčeny umřít a dříve nebo později vypadnou.. Je tedy třeba vše dobře zvážit a pro dobrý výsledek především dobře plánovat/obrátit se na specialisty. Doporučuji zkouknout www.perfecthairs.cz
frederick
Conan,
podle mého názoru jen tetování vlasů, nic lepšího bohužel neexistuje. Podívej se na mikro-pigmentace tečka cz, jsou to moje stránky, sám to mám taky udělaný a kdo to neví to nepozná. Pokud ti nevadí že si budeš muset holit hlavu.
slančo
Treba ale i napsat o post efektu tetovani vlasu nejen ze po tetovani to dobre vyzera
Marteen
Tak dneska jsem byl na vytažení stehů. Je to 14 dnů co jsem byl na zákroku. Prý se to hojí slušně. Většinu stroupků mám již dole. Sem tam nějaký ještě zůstal, ale to už mě netíží. I sestřička říkala, že i po těch 14 dnech maji mnohdy lidi ještě hlavu strupatou. Já jsem to máčel každý den cca 20 min. v odvaru heřmánku. 9 den se to začlo odrolovat, 12 den byla většina dole. Vždycky jsem to opatrně jemně tamponem masíroval.

Byl jsem u MUDr. Koňaříka. Zákrok samotný proběhl celkem v pohodě. Trvalo to asi 4,5 hodiny. Celkem nějakých 1200 štěpů. Nejprotivnější jsou ty injekce ze začátku, ale pokud vydržíte zubaře, vydržíte i tohle. Nejcitlivější je to nad čelem. Tam jsem to cítil i když už to bylo umrtvený. Ne že by to bolelo, ale cítil jsem to. Jinak pohoda. Můžete se při tom dívat na telku, takže jsme se u toho i zasmáli

Docela jsem prý krvácel. Ještě v noci po zákroku mi tekla malinko krev z té jizvy, ale ráno už to bylo dobrý. Následně se to hojilo dobře a celkem asi i rychle. Mě se rány hojily dycky dobře.
Po zákroku je nejhorší, když příde k sobě ta jizva. Transplantovaná plocha nebolí, ale ta jizva mě bolela nejvíc tak prvních 5 dní. Přes den jsem to vydržel, ale na noc jsem si vzal prášek.
Další nepříjemnost byly samozřejmě otoky. Nejhorší je to tak 3 den, kdy to sestupuje kolem očí. 5 den to sestoupilo pod oči do tváří, to už bylo dobrý, akorát jsem měl buclatější tváře, jako kdybych pár kilo přibral. 7 den už to bylo pryč. Žádné následky z otoků nezůstaly.

Dostanete borovou vodu, kterou to budete jemně omývat první 3 dny po zákroku. 3 den jsem si začal hlavu mýt s tim, že transplantovanou plochu jsem jen tak oplachoval.
5 den jsem začal dělat ty heřmánkové koupele, namočit tampon a zpočátku jen přikládat.
8 den jsem to začal při koupeli mírně masírovat, 9 den začly slejzat první stroupky, pak už to šlo rychle. Po 13 dnech je hlava téměř bez strupů.

Takže teď jsem v čekací fázi co bude... To je na tom asi nejhorší. Člověku nezbývá než doufat, že to dobře dopadne. Kéž bych patřil do té minoritní skupiny lidí, kterým to začne růst hned bez té zatracené "nulové fáze".
Marteen
Ještě nějaké ty fotečky.
Tady původní stav krátce před zákrokem. Vepředu nad čelem již téměř nic není, ve střední části mezi čelem a temenem je prořídlý porost. Myslím, že i to časem vypadá. Vzadu pak kolečko.


puvodni stav
puvodni stav
Marteen
Tady stav 5 dní po zákroku.

transvlasupo05dnec.jpg
transvlasupo05dnec.jpg
Marteen
Takto to vypadalo 13 dní po zákroku.

transvlasupo12dnec.jpg
transvlasupo12dnec.jpg
Marteen
Jsem zvědav jak to bude nakonec vypadat, ale už teď je mi jasný, že těch 1200 štěpů bude ještě málo. Hlavně vepředu. Vzádějc, kde mám ještě nějaké původní vlasy, by to mohlo vypadat slušně. Ale ten předek bude chtít určitě ještě dohustit. Navíc si asi ještě nechám snížit tak o centimetr čelní linii. Zdá se mi ještě poměrně vysoko.
No uvidíme.
Prozatím mi bude stačit, když se tohle uchytí. Pak můžu plánovat dál.

Ještě bych možná dodal, že je mi nějakých 37 let, což si myslím, že je tak akorát věk, kdy člověk může uvažovat o vlasové transplantaci.

Kdyby někoho zajímalo, proč jsem šel na tuhle metodu a ne na FUE nebo jak se tomu říká, tak důvody jsou:
1. jednak samozřejmě cena
2. jizva mi nevadí, v pohodě ji začešu
3. multiplikaci prostě nevěřím ať si říká kdo chce co chce
4. tato metoda má jeden vedlejší, ale v zásadě pozitivní efekt, když vám sešijou tu kůži k sobě, tak se vám celkově vypne kůže na hlavě a obličeji, takže to působí zároveň jako takový malý lifting
Mám teď čelíčko jako dětskou prdelku.

Ještě foto té jizvy, ale mějte na paměti, že ta jizva je čerstvě po vytažení stehů a není ještě úplně zhojená! Jinak vzadu mám nyní tak 2 cm sestřih.


jizva
jizva
slančo
Snad to dobre dopadne hodne stesti at se to ujme ja sem natom skoro podobne jak ty jen chodim hodne na kratko sestrihany ale kdybych si to nechal tak sem jak ty,,
sem tedy hodne zvedav,a skoda ze jen 1200 stepu ja mam pocit ze je to hodne malo na takovou plochu asi to chtelo trocha vic ale mozna se mylim
husar
Pěkný, konečně někdo s normální transkou a ne jen "kú(ů?)ty. Kolik to stálo?
Marteen
Jo, 1200 štěpů je málo, však taky počítám se zahuštěním. Bude to chtít ještě aspoň 1000 štěpů.

Cena je nižší asi tak o 20% než u konkurence (GH0) s tim, že se nějak dohodnete.
bowakl
Marteen
Na úvod GRATULUJI - AT TI TO ROSTE. Při přečtení tvého příspěvku jsem si jakoby zrekapituloval svojí vlastní transku a postransplantační období. Já jsem to taky namáčel do heřmánku, ale stavu jaký ty máš po 13 dnech jsem docílil až cca 22 den. Jinak prosím tě, mě i všechny ostatní by zajímalo za jak dlouho ti zmizí ty růžové flíčky a drobné nerovnosti, protože to může trvat i několik týdnů. dokonce když jsem i po několika měsících vylezl z vany, tak jsem tu oblast měl několik desítek minut zarudlou.
Marteen
Tak po čase zas nějaké info o dosavadním průběhu.
Uběhly asi 4 měsíce od transplantace. Vlasy již roztou. Mám kliku, že jsem jeden z těch šťastlivců, kterým se to dobře a rychle hojí.
Ty růžové flíčky zmizely po 2 - 2,5 měsících. I tak ale byla kůže ještě tak 2 týdny celkově trošku zarudlejší.
Ještě během třetího měsíce byly zblízka vidět hrbolky po vpichách. Ale to se musel člověk dívat hodně zblízka a ještě při určitém světle. Z 1 metru už téměř nebylo nic poznat.
Dnes po 4 měsících už je kůže zas hladká.

Obyčejně se uvádí, že vlasy začnou růst až po 3 měsících a to ještě mezi tim vlasové stvoly vypadnou a až po 3 měsících začnou cibulky produkovat nový vlas.
Mě se tato "nulová fáze" vyhnula. Pár stvolů vypadlo, odhadem tak 1/10, ostatní zůstaly.
Třetí měsíc jsem začal pozorovat růst. Za 3,5 měsíce byly dlouhé cca 1 cm. Některé z těch vypadlých štěpů začly ten třetí měsíc taky dorůstat, ale zdá se mi, že ne všechny. Nějaká zmetkovitost tam bude, ale určitě méně než 10 %.
I Koňařík mi psal, že se jedná o nadprůměrný růst. Obyčejně to trvá déle. Mám holt kliku.
Nechal jsem si narůst přehazovačku, aby zakryl transplantovanou plochu. Ono ale zblízka to bylo stejně vidět, že mám zarudlou a poďobanou kůži, nehledě na to, že úplně stoprocentně se to zakrýt nedá. Ale nikdo mi ty první 3 měsíce nic neřekl, to přišlo až později. Možná si mysleli, že mám nějakou vyrášku...

Takže prozatim spokojenost. Ta změna už je znát. I v práci si někteří všimli, že mi nějak roztou vlasy...
Ale dokonalé to ještě zdaleka není. Hlavně hustota je ještě nízká. Ono taky od 1200 štěpů na celou vrchní část hlavy nelze čekat zázraky. Ale rozdíl tam je vidět.
Až to ještě trochu povyroste, bude to zas vypadat přirozeněji.

Počítám, že to bude chtít ještě jednou aspoň těch 1200 štěpů a bude to dobré.
Nicméně už teď z toho mám radost. A zvykl jsem si na to hned. Jako bych ani pleš neměl
Navnadilo mě to na další transku. Ale příští rok mi to asi nevyjde, mám v plánu něco jiného a celozávodní dovolenou mám jen jednou za rok. Jindy se to dělat nedá.
Ještě nějaké ty fotečky.


vlasy_za_35_mesice_.jpg
vlasy_za_35_mesice_.jpg
vlasy_za_35_mesice_.jpg
vlasy_za_35_mesice_.jpg
vlasy_za_4_mesice_1..jpg
vlasy_za_4_mesice_1..jpg
Marteen
Pro porovnání původní a dnešní stav.
Vepředu nad čelem je téměř 100% transplantát. Zhruba v polovině mezi čelem a temenem se míchají transplantované a původní vlasy.


vlasy_za_4_mesice_2..jpg
vlasy_za_4_mesice_2..jpg
vlasy_za_4_mesice_4..jpg
vlasy_za_4_mesice_4..jpg
puvodnistavzepredu.jpg
puvodnistavzepredu.jpg
Dan 80
Marteen
A ještě dát cca 1000 štěpů na velkou plochu, to nemůže dopadnout jinak, než blbě.

Tak to ti ted vůbec nerozumim. Pises,ze jsi sel ke Konarikovi,kde ti nasazeli 1200 stepu na plochu,ktera ti předtím pripadala pro tak maly počet graftu naprosto nemyslitelna.Sam prece musíš vedet,ze se další transplantaci narusi nemala část stavajicich(transplantovanych) vlasu!?
Dan 80
Jinak ti samozrejme fandim,o tom zadna..A samozrejme se tesim na další pokracovani.
Juristic
Ano, takto ne - zbytečná práce. měl si to nechat udělal rovnou celý.
Marteen
Dan 80: Tak teď jsi mě teda pěkně dostal... Jo, to jsem tvrdil a teď se z toho budu muset nějak vykroutit. No co se dá dělat. Někdy má člověk radši držet hubu (nebo klávesnici). Trošku jsem zrevidoval svůj předchozí názor. Ono záleží na více faktorech.
Na stavu před transplantací, způsobu provedení a jaká má člověk očekávání.
Já měl před zákrokem vpředu nad čelem v podstatě koleno, takže i menší počet štěpů je pro mě zlepšení. Způsob provedení je u mě takový, že vpředu, kde nebylo skoro nic, mi dali více štěpů, cca 700 už nevim přesně, zbytek pak doprostřed a dozadu. Není to tedy rozděleno rovnoměrně. Tam, kde je to více vidět, se jelo hustějc než na zbytek. Očekávání jsem měl řekněme realistická. Bylo mi jasný, že Elvis ze mě nebude, ale doufal jsem ve zlepšení na úroveň jakou jsem měl tak před 10 lety, což se mi téměř splnilo.

"...další transplantaci narusi nemala část stavajicich(transplantovanych) vlasu" - Ony ty štěpy jsou od sebe docela daleko, rozhodně je mezi nimy více místa než u normálních vlasů, které jsou nalepené těsně u sebe. Myslím, že při troše šikovnosti to nebude problém strefit. Rozhodně je mezi nimy prostor na další vpich. I když nějaká zmetkovitost jistě bude.
I sám Koňařík mi to takto doporučil, tak snad ví co dělá.
No uvidíme.
A díky za fandění Pokračování bude, ale nevím kdy. Příští rok nejspíš ne, i když bych rád. Peníze (zatim) jsou, ale mám ještě něco jiného v plánu a bohužel celozávodní dovolenou máme jen jednou v roce a jindy se tyhle věci dělat nedaji.
husar
Otázka: Kolik to stálo? Jinak mi to přijde poměrně hodně dobrý na to, že stejný množství si tu některý úchylové sázej do koutů... každopádně respekt.
slančo
Jasne ze respekt,je to odvaha podle meho i risk co se transky tyka kazdy kto sa tu snazi podelit o svuj pribeh a nebodaj da este foto by tu mel byt svaty protoze takych hodne neni a muzeme byt radi ze aspon neco a nekto je tu takovy
Marteen
Husar: Promiň, že nesdělím konkrétní částku, každopádně to bylo asi o 20% levnější než konkurence používajíví FUE (bezjizevnou) metodu, takže si to jistě dokážeš odvodit.

Jinak byl to samozřejmě risk, do poslední chvíle jsem měl pochybnosti, jestli se to ujme apod.
Kdybych já měl někomu radit, tak bych poradil, nechte si udělat menší zkušební transku, dejme tomu 600 štěpů a podle toho jaký bude výsledek se rozhodnout dál, abyste pak příliš nelitovali. Vždycky je tu riziko, že se to neujme, nastanou nějaké komplikace apod.

Já jsem uvažoval podobně, ale nakonec jsem do toho šel naplno s tim, že to snad bude dobrý. No, byl to risk, zaplať pánbů to dopadlo dobře a výsledek víceméně odpovídá mým očekáváním.
I kdybych už v budoucnu na další zákrok nešel, tak jsem už teď docela spokojen. Nemusím nosit takovou přehazovačku jako předtim, pořád se hlídat, jestli mi to nějaký vánek nerozhodil, nemusím to tolik lakovat a i přesto účes celkově lépe drží.
Takže u mě dobrý.
bowakl
Marteen

Ahoj díky za info, jenom mě pánové zaráží jedna věc - Koňařík ti říkal, že v případě dohuštění do oblasti, kde již jsou transplantované vlasy může dojít k nějaké dejme tomu minimální likvidaci stávajících vlasů, ať již původních nebo transplantovaných?? Já když jsem byl kdysi na transce - dohušťovat řídnoucí porost, ano došlo sice k tomu, že doktor "ostříhal" chirurgickým nástrojem v průběhu sázení moje původní vlasy mnohdy až pod kůží (upozornil mě na to), ale ta vlasy dorostly. Když jsem byl nedávno na konzultaci na GHO, tak mi řekly, že z toho nemusím mít strach. Dále kdysi (90-tá léta) neuměly nasázet štěpy při jednom zákroku blízko sebe a zákrok do jednoho místa se musel několikrát opakovat. Navíc mi v roce 2001 kyd jsem zákrok podstoupil výslovně řekly, že nejdou při sázení tak hluboko, aby zničili původní vlasy - štěpy.
vukotic
Zdravim. Viem, ze je to ale debilna otazka, ale nechodi sem niekto z Bratislavy, alebo okolia, ktoa ma transplantaciu? Ci FUE alebo FUT, to je jedno, ale chcel by som to vidiet nazivo, ako to vyzera, kedze sam tuto proceduru zvazujem, ale rad by som sa s dotycnym stretol na pive/kave na moj ucet a pozrel si to. Moze to zniet smiesne, ale lepsie 100x pocut ako raz vidiet a tym duplom pri takejto veci.
Marteen
Mě právě bylo taky doporučeno udělat to na víckrát. Hustějc to dělat nechtěl. Já si taky myslim, že to nebude až tak horké s tim poškozením stávajících vlasů, jak tu někteří straší.

Vyloženě mi neřekli, že by při dalším zákroku zlikvidovali část stávajícího porostu. Jsou to spíše naše domněnky. Takže já jsem celkem v klidu.
Dan 80
Marteen: Diky za další osvetu,i to se pocita..Kazdopadne všichni jsme tu napjati,jak se tvůj porost bude nadále vyvíjet,az se rekneme po roce objevi finalni faze,kdy všechny uchycene stepy ukazi to mistrovske dilo pana Dr Konarika... Cenu uvadet samozrejme nemusíš,kazdy si to umi spocitat.Doufam,ze ti nerikali o multiplikaci?Protože odberova oblast je u každého jedince jasne dana,nikoli nevycerpatelna..Ted se omlouvam,pokud jsi to nekde vyse jiz neuvadel,ale muzu se zeptat,v jakem stavu je tva stavajici odberova plocha?Jiste ti Konarik vysvetlil,jakou plochu by ti ještě mohli osazet? Diky za odpověď a vlasum zdar!
Marteen
Co se týče odběrové plochy, tak na to jsem se přímo neptal. Nevim proč, asi jsem zapomněl. V té nervozitě jsem se zapomněl zeptat na víc věcí. No, co se dá dělat.
Čistě z mého subjektivního pohledu mám odběrovou oblast dostatečnou. A to jak co do velikosti tak co do hustoty. Myslim, že to dalších 1200 štěpů v pohodě snese.
Ale je třeba nechat si rezervu. V budoucnu se pleš jistě ještě rozšíří a nevim, kam až vzadu sestoupí. Musí si člověk nechat nad jizvou přiměřenou plochu.

Pleš prý se údajně dědí po dědovi z matčiny strany. No, nevim, moji dědové měli oba v mém věku více vlasů než já. Ale pokud je to tak, tak podle toho jak vypadal váš děda můžete odhadnout, kam až se vám pleš zatáhne a jakou rezervu si nechat.

O multiplikaci mi naštěstí neříkali , já tedy multiplikaci nevěřím. Z principu je to dle mě pitomost, lhostejno, jakou metodou se to odebere.
bowakl
Marteen

Ahoj, trochu si nedovolím souhlasit, že pokud tvůj děda z matčiny strany je NW7, musí být z tebe taky nutně NW7, ale minimálně pořádné kouty tě neminou. Můj děda z matčiny strany byl hodně rozsáhlá NW6 a já jeho stupně nedosáhnu už jenom z toho důvodu, že mi vlasy téměř vůbec neslezly na boku - nad spánkovou oblastí, jako třeba u tebe. Vlasová linie zde posunula snad jenom o 2 - 4 mm. Navíc u mě se ten stav nezměnil již minimálně 5 let, můj brácha je max NW3-NW4 a taky se v jeho 36 letech minimálně 4 roky už nic nezměnilo. Když jsem byl ve 27 letech na konzultaci u Koňaříka a říkal jsem mu, že mi začaly vlasy padat v cca 17-ti letech, tak mi odpověděl, že se mi to může dělat ještě tak do 32 - no a opravdu v cca 32 - 33 se to zastavilo. Takže neplešatíte celý život, ale jenom cca 10 - 20 let.
Marteen
Možná to nemusí být pravidlem, stejně tak to, že se to po třicítce zastaví. Můj brácha je o 9 let starší, před 10 lety měl kouty a nahoře prořídlé vlasy, ale pořád tam něco měl. Dnes už má téměř pleš. Můj otec na tom byl podobně. Já jsem do 25 měl prakticky jen kouty, pak to řídlo i nahoře, čelní linie ustoupila dozadu, vzadu začlo prosvítat kolečko. A nemám pocit, že by se to ve 30 zastavilo. Takže to asi není pravidlem, že se to v určitém věku zastaví. Leda, že bys měl v pokročilejším věku méně testosteronu, což je možné, ale u mě to zatím nevypadá.
Konek konců takový Svěrák či Janda jsou důkazem, že se to zastavit nemusí, bohužel. Ale tím nijak nepopírám, že u někoho to tak je, stejně jako někdo neplešatí vůbec.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 50 . 51 . >>
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020