Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Máme rádi paruky

Autor Máme rádi paruky
Evelyn
Ahoj,

vracím se po dlouhé době. S těhotenstvím mám ty nejlepší zkušenosti, protože mám teď kromě krásné 16měsíční dcery taky plnou hlavu vlasů. Zarostla mi i ta pleška na krku, kterou jsem měla víc než čtyři roky! U mě osobně to byla alopecia areata, kterou zřejmě vyprovokovala snížená funkce štítné žlázy a její příznaky. Hlavně je důležité brát ty hormony v dostatečné a přitom ne přehnané dávce, a pozor na kolísání po porodu! Mně se přechodně hladiny thyroxinu zvýšily, tak mi doktor snížil dávkování a do dvou měsíců jsem zase musela do paruky. Takže dávky šly zase nahoru a po nějaké době paruka dolů... Navíc jsem jedla Centrum Materna, a vlasy mi rostly jak divoké.

Paruka versus batole: to je jediný problém, který mi za celou dobu nošení paruky přišel závažný. Moje dcera měla období, kdy se mi snažila servat s hlavy, cokoliv jsem na ní měla. Takže třeba v krámě se shýbnete vedle kočárku, abyste uklidily nákup do síťky, a najednou cítíte, že vám dítě rve vlasy s hlavy... já naštěstí nosila paruku - mikádo a přes ni šátek jako čelenku, což je docela slušná pojistka, a vždycky jsem to proto stihla zachránit včas. A navíc to vypadá přirozeně.
Lelík
Ahoj... tak to je super, to jsi mě potěšila a u dcery se to neprojevilo nijak jo, z toho mám taky obavy. Chci se zeptat, jaké hormony jsi brala a jak dlouho a i během těhotenství, nebo po porodu? Brala jsem prednison, vlasy narostly, vysadila-skoro vše vypadlo, tak na novo... ted je neberu a chodím jen na PUVU, která dá se říct pomáhá... ale jak budu chtít otěhotnět, tak ani jedno prý nemůžu. A jak jsi to řešila s tím kolísáním po porodu. A během těhoteství ti vlasy rostly? Děkuji
Dadik
Ahoj holky,
tak jsem zase jednou zabrousila sem na stránky. Už vlastně skoro dva roky chodím v šátku a narážím na dost problémů. Za prvé s brigádou. Nejde ani o diskriminaci, ale přece jen - práce v ochodech, dotazování lidí, hostesky atd. - takové práce i kdyby mi dali, měla bych obtíž s tím ji provádět. A zase zakopávat se celý život do skladů atd. je děsná představa. Za druhé všichni chodí na plesy, svatby a tak, všichni jsou tam tak krásní a sluší jim to, byla bych jak černá ovce mezi všemi. No a nakonec už mi dost chybí ten pocit, že se obleču a řeknu si: jo, teď mi to sluší, teď se po mě musí každý chlap otočit! Sice přítele mám, ale víte jak. Takže jsem se rozhodla to vyřešit. Dívala jsem se na ty stránky farrella (kdosi tady chváli paruku z austrálie), jenže jsem se dočetla, že musíte minimálně 2x do Los Angeles atd. Což asi nebude možné Takže uvažuju o jiné možnosti. Chci určo z pravých vlasů, ale cena tak maaaax 6000. Víc nejsem schopna dát. Nemáte nějaký tip?

Ještě jsem se chtěla zeptat, na pár věcí. Dívala jsem se na video na stránkách Ferrella a zarazilo mě, že když se ta paruka nasadí, na čele přečnívá takový průhledný igelit (nebo jak to nazvat). To je tak na všech parukách? Budu mít půl čela pod "plachtou"???

Chtěla bych si ji koupit nějak začátkem června (po zkouškách) a do školy přijít až v září s novou... Pokud se tam nakonec vůbec odhodlám přijít
Mischka
Dnes jsem narazila na tyto stránky ... jen bych chtěla napsat, že mě potěšily a dodaly mi sebevědomí. S parukou (zatím syntetický vlas) už mám zkušenosti, ale delší dobu (asi 10 let) jsem ji nepotřebovala (vždycky jsem se "nějak učesala")... Bohužel teď už mám problém začesat všechny lysinky, takže uvažuji o nákupu nějaké hezké paruky z pravých vlasů ... Především kvůli práci bych potřebovala hodně přirozený vzhled, proto cena až zase tolik nerozhoduje. Můžete mi poradit nějaký obchod v Brně? Potřebuju se odhodlat (asi to všechny znáte). Předem moc díky!
kavak
Alice Slatinová,Brno-Komín...
Dadik
Prosím... nějaký tip na paruky v Ostravě?
Selina
V Brně je obchod s parukami ještě naproti kapucínům (jak je ta krypta) - ale nevím, jestli tam mají i z pravých vlasů.
Delissa
Dadik: Ahoj, ten igelit nemusí být vůbec vidět. Včera jsem si zrovna zkoušela paruku, na kterou se dá ten igelit přilepit a je to vlastně oboustranná lepící páska, která se jakoby nalepí na podklad té paruky a poté třeba na čelo nebo tam, kde je potřeba. A v tom mém případě se to lepilo pod ty vlasy na paruce a nic nepřečnívalo. Odlepení nebolí. Ještě teda upřesňuji, že to nebyla klasická paruka, ale příčes, který se nasadil nahoru jen na hlavu, uchytil se občas sponkami a já bych ho teda musela mít přilepený kousek na čele, jelikož tam nemám vlasy a nebyl by tak jak chytit sponkama,tak aby nevisel jakoby ve vzduchu. A nebylo poznat, že mám příčes, bylo to moc hezký. A jinak s tou brigádou máš pravdu. Nejlépe placená je hosteska, ale když jsem na ni posílala fotku s látkovou čelenkou a culíkem, tak mi samozřejmě nikdy neodepsali a bylo mi jasný, z jakého důvodu. Je to těžký. Mám vystudovanou sociální práci a neumím si sebe představit jako soc.pracovnici, která by se lidem ukazovala v šátku či nějaké čepici
Vilma
Ahoj, konečně se odhodlávám napsat o svém trápení. Bude mi 45 let a padají´mi vlasy, na temeni už mám lysinu a už se mi nechce ani mezi lidi a ráda bych zase zažila ten pocit ,že mi to sluší, tak jse se rozhodla, že si pořídím paruku. Určitě bych ráda paruku z pravých vlasů ,ale víc nevím. Byla bych moc ráda kdyby mi někdo poradil jak a kde ji sehnat, (nejraději v Praze je to nejbližší velké město) také na co si při nošení paruky dávat pozor a spoustu dalších věcí o kterých nemám tušení a na co mě ted nenapadlo se zeptat. Zatím moc děkuji. Pa
Adinnkaa

Ahoj holky,
já už jsem snad vyzkoušela všechno a nic. Vlasy nemám už 8 let. Chytlo mě to snad v tom nejblbějším věku. Bylo mi 15 a nastupovala jsem na intr.Ty 3 roky tam pro mě bylo utrpení - asi nemusím ani popisovat každá to tady známe. Dodnes mi na nic nepřišli. Podle doktorů jsem zdravá. Léčitelé z nás tahali jen peníze. Podstoupila jsem snad všechno možný i nemožný a přestala jsem v okamžik kdy mi jeden doktor v českých budějovicích - endokrinolog pan Míček řekl, že se mám smířit s tím, že jsem hold nevyléčitelný případ. Pak jsem na doporučení navštívila psycholožku - po roční konzultaci jsem zaznamenala dost pokrok. vlasy začaly růst na temeni hlavy asi do 4cm, ale pracovní vypětí a hlavně stres v práci z mých "úžasných" kolegyněk mě dostal zase na začátek. Teď jsem navštívila léčitele na doporučení (www.homeodarius.cz) spíš mi přišel jako lepší psycholog. A tam si taky myslím že bude ten problém- psychika. Na nic jinýho jsem nezareagovala, než tenkrát u tý psycholožky. Jinak co se týče těch paruk-syntetika (kanekalon) hnus fialovej, zbytečně vyhozený peníze. Já si kupovala syntetiku 4x do roka stejnak to bylo vždycky poznat jak na oko tak na dotek, za pár týdnů byla zničená. Ty vlasy se strašně cuchaly. Pak jsem vyzkoušela z pravých vlasů - mám jí rok a půl 1ks a jsem maximálně spokojená. Stála mě teda 21 tis. můžu jí barvit česat na jakoukoliv stranu, vyčesávat culíky, plést copánky, můžu jí fénovat, žehlit natáček prostě cokoliv. Vlasy jsou evropské (nejkvalitnější na trhu protože nikdy předtím nebyly chemicky upravovány) délku mám 30cm to bych řekla že je tak akurát na údržbu. Když je chci mít delší mám ty vlasy na těch sponečkách tak si je nasadím a mám třeba vlasy do půlky zad. Vlasy jsou ručně poutkované na průhledný prodyšný materiál - hlava se nepotí, a když si učešete vlasy podle pěšínky není absolutně poznat že ty vlasy nevyrůstají z vaší hlavy. Na čele, u uší a na týlu hlavy (u krku) se dá paruka přilepit speciální zdravotní lepenkou nebo lepidlem a zaručeně vám jí nikdo nesundá. Můžete s tím plavat skákat, běhat prostě cokoliv. Nechala jsem si udělat 2 ks ten druhý mě stál 18,000,- ( na splátky) jenže jsem přišla o práci tak tu jednu ted musím prodat. Tlačí mě finanční situace. Prodám jí za půlku tzn. 9000,- můžu poslat fotky i roměry paruky aby nebyla velká nebo malá. Je to univerzální velikost, ale někdo přeci jen může mít hlavu širší třeba. Dá se i poupravit. V případě dotazů mě kontaktujte na mail Adinnkaa@centrum.cz
miruska
Zdravíčko,
tak jsem se odhodlala a poprvé jsem navštívila nějakou prodejnu s parukami. Přesněji salon Gisela. Paní byla moc milá, což mi psychicky hodně pomohlo. Zkusila jsem si dvě paruky s tím, že si vše nechám projít hlavou. Zkusila jsem si jednu z umělých vlasů DAM MONO a jednu z pravých SUPPLEX. No ze začátku to byl šok, protože jsem nikdy tak hustý vlasy neměla, ale asi by se na to dalo zvyknout. Máte někdo zkušenosti s těmito značkami? Já jsem byla při tom zkoušení moc vyjukaná a byla jsem ráda, že jsem byla ráda. Bylo mi v tom horko, ale to asi je v každý a možná to bylo i stresem. Určitě bych se tam vrátila a ještě více zkusila apod, ale přínosné by byli i vaše názory a zkušenosti. Pro mne je pořízení paruky nákladná věc (do které jsem ale ochotna investovat) a proto si chci vše přádně promyslet a získat co nejvíce informací. Děkuji za odpovědi.
miruska
Ještě dodatek. Narazila jsem na Naturhair. Myslíte, že je to lepší a levnější salon? Podle cen zřejmě ano. A jaká je tam obsluha? Jsou tam taktéž kabinky na vyzkoušení?
Theresa
miruska
Ještě dodatek. Narazila jsem na Naturhair. Myslíte, že je to lepší a levnější salon? Podle cen zřejmě ano. A jaká je tam obsluha? Jsou tam taktéž kabinky na vyzkoušení?


Miruško, já byla 8 roků plešatá a po celou dobu jsem nosila různé paruky a byla jsem i v Naturhair na konzultaci, ale připadali mi ze všech nejdražší. Jsem ráda, že už paruky nepotřebuju, protože je to oprus, zvášť v tomhle horku.
Dadik
Theresa

Už nejsi plešatá? Jak se ti to povedlo ) No, ale jsem ráda, naděje umírá poslední.
Theresa
Dadik
Už nejsi plešatá? Jak se ti to povedlo )


Konzultovala jsem svůj problém s léčitelem (Tomáš Pavlica) a on mě uzdravil. Sestavil mi komplexní léčebný program, který mě dal dohromady jak po psychciké stránce, tak po fyzické. Hodně lidí zapomíná, že padání vlasů má často dvě příčiny, jednu v tělesné schránce a jednu v té duševní. Když je v pořádku psychika i tělo, tak vlasy rostou jako z vody, to můžu povrdit.
miruska
Panu Pavlicovi jsem se nedávno taktéž ozývala. Bohužel je dlouhodobě mimo ČR, ale požádal mne o fotku obličeje a z této fotky mi diagnostioval skrytou alergii na lepek nebo mléko. Mléku už se přes rok výhýbám, když jsem zjistila, že mé bříško asi nebude špek, ale nafouknutý. Tak jsem si teď nechal udělat testy na lepek. Zatím je k dispozici 1 výsledek ze 3 a ten je v pořádku, tak uvidíme co zbytek. Ale i kdyb testy vyšly Ok, tak to asi zkusím, sice pomalu, aby to nebyl šok, zatím se vyhýbám pečivu..Něco by totiž na tom mohlo být, protože bříško je furt nafouklý. Taky jsem byla tento týden v naturhair, byla tam moc milá paní a vybrala jsem si. Zatím ji nemám, nechám si to všdchno projít hlavou. Moc se netěším, ale asi to bude třeba..
rayleen
miruska
Panu Pavlicovi jsem se nedávno taktéž ozývala. Bohužel je dlouhodobě mimo ČR, ale požádal mne o fotku obličeje a z této fotky mi diagnostioval skrytou alergii na lepek nebo mléko. Mléku už se přes rok výhýbám, když jsem zjistila, že mé bříško asi nebude špek, ale nafouknutý. Tak jsem si teď nechal udělat testy na lepek. Zatím je k dispozici 1 výsledek
ze 3 a ten je v pořádku, tak uvidíme co zbytek. Ale i kdyb testy vyšly Ok, tak to asi zkusím, sice pomalu, aby to nebyl šok, zatím se vyhýbám pečivu..Něco by totiž na tom mohlo být, protože bříško je furt nafouklý. Taky jsem byla tento týden v naturhair, byla tam moc milá paní a vybrala jsem si. Zatím ji nemám, nechám si to všdchno projít hlavou. Moc se netěším, ale asi to bude třeba..


Ahoj,.. Tvůj příspěvek mě skutečně zaujal.. Nemám sice žádné zkušenosti s alergiemi, protože mi nikdy žádná nebyla diagnostikována, trpím pouze na atopické ekzémy,.. nicméně pokud bych teoreticky mohla mít stejný problém jako ty - případnou alergii na lepek či mléko, to by byl tedy objev! Mám totiž strašnou slabost pro mléko a mléčné výrobky vůbec. Snažím se jíst vyváženou stravu, a trochu konzumaci mléka omezovat, užívám tak= celou řadu potravinových doplňků na vlasy a jediný výsledek po těch mnoha letech je, že jsem se propracovala k tak řídkým vlasům, že je otázka, kdy se mi udělá regulérní pleš.. prostě peklo,.. Mléko si ale odpustit nedokážu, vypiju každý den 0,5 - 1 litr, vím, je to hodně,.. ale nikdy jsem nepociťovala žádné trávic obtíže, a to, že mám čas od času nafouklejší břicho jsem tomu nepřikládala,.. Zajímalo by mě, zda se ti odhad pana Pavlici potvrdí, a popřípadě ho ráda také sama kontaktovala,..
miruska
Testy ok vyšly, ale i tak tu dietu bezlepkovou držím, půl roku mne nezabije, tak uvidíme S tím mlékem, já nevím, někdo říká, že je to zlo v dospělosti pít, někdo že nevadí..
Šišabel
Miruska
Mé kamarádce taky vycházely testy na lepek v pohodě. A ona tu alergii měla, měla potíže a nikdo ji nevěřil. Až za dlouhý čas se to projevilo laboratorně, že tu alergii na lepek má.
rayleen
Mě lepek tolik neděsí. Sice žádnou dietu nedržim, ale moje mlsota došla tak daleko, že v podstatě nejím pečivo, těstoviny také ne, a ani nic, o čem vím, že lepek obsahuje, .. ?! Z mléka mám ale učiněnou hrůzu, jelikož i kdyby byl jen zlomek pravdy na tom špatným, co se o něm říká, tak jsem v háji.. Dneska už je zase téměř lahev v háji, nějaký ten jogurtík, velký gervais, atd., .. Mám jít na alergo testy, ale až na konci září. Jsem sice přesvědčená, že nic nenajdou, ale i tak mi to nedá, a půjdu tam.
miruska
JO, určitě to za to stojí jít na testy. A jdeš na kompletní. Jinak holky, potřebju poradit, pořídila jsem si paruku z pravých vlasů. češu je "řídkým" hřebenem, meju šamponem na suchý vlasy a nechávám ve spešl kondicioneru a stejne mi přijde, že po týdnu nošení je už taková suchá a jakoby bez života. máte na to nějakej trik, někdo tu psal, že prostříkat čímsi..nevíte?
nikita
Ahoj zajimalo by me, zda tu nekdo nosi damske tupe a pokud ano , jake ma zkusenosti. Dekuji. Prave jsem si jedno objednala , zatim z kanekalonu na zkousku , ale bojim se , ze to bude vypadat neprirozene. Doted jsem jen pricesovala, jenze ten prechod sel vzdy videt, mezi vlastnimi vlasy a pricesem. A s celenkou se mi furt chodit nechce, tak bych byla docela rada, za kazdou radu. A jeste by me zajimalo, jestli vsichni co nosite paruky , vlasy nejake mate nebo jste naholo. Do paruky se jit bojim.
mama
nikita
Ahoj, paruky se neboj, já bych se asi více bála příčesu. Myslím, že je tam větší riziko, že nebude dobře držet a že to bude vidět. Já nosím paruku už 10 let a není moc lidí, kteří to o mě ví. Nedávno jsem byla na takovém školení a byla jsem ve dvoulůžkovém pokoji se známou, se kterou se celých těch 10 let vídávám a když jsem večer sundala paruku byla v šoku, prý to vůbec netušila. Nevýhoda paruky je její cena. Když chceš kvalitní popř.z pravých vlasů na míru počítej od 8000,-Kč. K dotazu co mám pod parukou-za těch 10let to byly různá stádia od úplně holé hlavy až po jen pár vypadaných koleček. Pokud těch vlasů bylo opravdu málo, raději jsem si zbytek oholila. Je to příjemnější a také to lépe vypadá než sem tam chomáček vlasů.
nikita
Ahoj mamo, jsem rada, ze mi aspon nekdo odpovedel, vis ja si s tim pricesem pripadam, jeste jako trochu svoje, kdyz mam vepredu sve vlasy. No chci zkusit ted, to tupe a pak radeji pujdu asi do te nalepovaci integrace, kdyz se mi alopecie jeste zhorsi, chtela bych konecne zit naplno a ne se porad bat, jesli mi neco jde videt, odfoukne mi to vitr nebo dokonce nespadne. Jedna pani co to ma, rikala ze ted po letech je s tim opravdu stastna a vede uplne normalni zivot, ze prej lituje , ze uz to nema davno . No je to trapeni s temi vlasy , byt chlapem tak jsem naholo a vklidu
miruska
Nikito, já jsem se k pořízení své paruky odhodlala teprve před měsícem a to alopecii mám od mala. Vždycky to řešily šátky, maskování, nebo jsem byla v pohodě. Podle fáze. Paruky jsem se bála, ale musím říct, že je to nejlepší rozhodnutí, který jsem mohla udělat. A měla jsem to udělat už dřív, když to bylo ve fázi maskování a vztávání o hodinu dřív. Byl to ranní stres, takhle nasadím paruku a jsem krásná Je to fakt fajn i když je jasný, že to vlásky nenahradí. Ještě mám pár zbytků svých vlasů a nemám je dole ani je dolů nedám. nějak se s nima nedokážu rozloučit. Pod parukou to neva, mám stejnou barvu vlasů jako paruky, takže ty delši zbtky jsou normálně vidět a nikdo to nepozná.
Jinak jsem se tu nedávno ptala na tu výživu, tak jsem si kopila neoplachovací stříkací kondicioner a řekla bych, že dost pomohl. Ještě bych ty vlasy chtěla upravit, aby byli rovný a nevlnili se, ale nechce se mi to žehlit či vyfoukávat, lakovat a tím to ničit..
nikita
Ahoj Mirusko, no ja ted vyzkousim to synteticke tupatko a uvidim, uz se tesim. Me se me vlasy taky nechteji davat naholo apod. Hlavne ja to mam proridle , ne primo plesate. Kdyz se tomu venuji hodinu v koupelne a vystrikam pulku laku na vlasy , tak to snad ani nikdo nepozna....Nosim pricesek bud na temeno hlavy, nebo pak si to zapnu vic dopredu a dam pres to celenku. I tak mam vlasy kazdy den mastne. Si nedovedu predstavit , jak se chovaji vlasy pod parukou. Davate si na ne sitku nebo jen prehodite pres vlastni vlasy a jakou sis vybrala paruku a kolik stala , jestli to neni tajemstvi teda a dik za napsani a kolik je ti let, me je 31
miruska
Je mi dvacetčtyři. Tak mě se mastily vždycky, takže je myju každý den od puberty. Takže pod parukou jsou mastný taky a určitě víc, ale zase to zas tolik neřešíš, když to není vidět, ani to vlastně necítíš, že jsou mastný. Myju je i tak každý den. A síťku nedávám normálně si nandám paruku a je to. Síťka se asi dává třeba kdybys měla blondatý vlasy a tmavou paruku, aby ti ty blondaty nelezly ven. U me je to jedno, protože jak jsem písala. Mám stejnou barvu paruky jako vlasů. Mám paruku z pravých indických vlasů od naturhair a stála sedm tisíc. Ale nelituju toho, je to furt lepší, než být hodinu ráno v koupelně, uplně to znám. Jediný co mě trápí je ta rozevlátost a vysušenost, s tím neoplachovacím kondicionerem je to lepší, ale furt to není ono, ale snad to časem nějak vychytám, nebo mi někdo poradí. .S tupé zkušenost nemám, ani jsem doteď nevěděla co to je, než jsem si to vygooglila takže v tom Ti neporadím.
Lenča

Zdraví, chtěla bych jen všem říct, že máme doma již 12-ti týdení miminko, které se narodilo s nádhernou kštící, opravdu vlasatec, a co se týče mě. oznamuji velký pokrok, pomalu a jistě mi zarůstá hlavička vlásky, jestli je to tím těhotenstvím nebo tím, že jsem byla celý těhu doma a nestresovala se v práci nevím... každopádně mě to hodně povzbuzuje... Mějte se. Lenka
Sabina
Já mám paruku, ale řeší to u mě jen polovinu problému. Nemám totiž ani obočí a řasy. Když si oči zkusím namalovat, vypadá to uměle. Neexistují nalepovací řasy a obočí? Když se na ty svoje hnusné oči bez jediného chloupku podívám, mám často chuť všechno nadobro zkončit. Přitom jsem kdysi mívala krásné dlouhé řasy.
miruska
Já jsem kdysi byla v kavárně s teď už bývalýma spolužákama a byla tam pani, co měla vytetovaný obočí, nebo namalovaný, už nevím. a neměla řasy a holky z ní byly fascinovaný, že je to originální a nechápaly, jak to může bejt hezký, vždy´t přeci nemá řasy, ale ono fakt bylo. Byla k tomu hezky nemalovaná a fakt to vypadalo dobře..no a kluci slintali, bylo to pro ně něco novýho, muži jsou lovci a mají rádi nové a jiné oběti..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Máme rádi paruky

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání online community software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020