Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Autor Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů
vukotic
Brandson
Tak ano, to mas v podstate pravdu. Ak vyberaju tie stepy vo vacsej vzdialenosti od seba, tak sa to asi strati. Neviem, ale akoby sa to realizovalo, keby niekto mal polovicu hlavy plesatu a dal si napr. 8000 stepov.
john1985
vukotic
Brandson
Tak ano, to mas v podstate pravdu. Ak vyberaju tie stepy vo vacsej vzdialenosti od seba, tak sa to asi strati. Neviem, ale akoby sa to realizovalo, keby niekto mal polovicu hlavy plesatu a dal si napr. 8000 stepov.


to ti nikdo neda najednou... v gho treba co jsem se kde docetl davaj na jeden zatah maximalne tisic stepu myslim
Brandson
John 1985, vukonic:
Protože 1000 na jeden zátah je asi nejspíš tak maximum, co může klient a personál vydržet. Já měl 700 a modlil jsem se, aby to už skončilo. Přestože to nebolí, tak mi to připadalo nekonečný, což jsem ale chápal, ale už mě bolelo celý tělo, hlavně při odběru, kdy ležíš na břiše a blbě se ti dýchá. Už jsem nevěděl, jak se na tom lehátku zkroutit, abych se mi ulevilo. Ty oblbovací tabletky, co dostaneš, jsou dle mého nejen proti bolesti, ale hlavně, abys to "nekonečno" vydržel. Při zasazování štěpů už je ta poloha v pohodě, kdyby u toho člověk moh koukat na TV nebo aspon poslouchat nějakou hodbu, tak by to bylo super.
tandy777
Ja som kukal fantoziho pri tom a som sa smial a mi pichla do hlavy
Brandson
Tanty777: Ale hlavu jsi měl napíchanou už tak dost, navíc v anestezii, takže jsi nic necítil, předpokládám
tandy777
Niekedy pichla do ziveho... takze trebalo viac umrtvit.. a je to anesteziologovane do par mm nie hlboko... ale sedet tak dlho, radsej celkovu anestezu si dat a hotovo
Brandson
Tandy777: No, to by se ti ale asi pak dost prodražilo, protože bys u toho musel mít ještě celou dobu anesteziologa... Jeho mzdu by ti zakalkulovali do ceny štěpu. Tak, jako tu bagetu
Brandson
Jsem 13. den po zákroku a zatím mi nevypad ani jeden štěp? Dokonce se mi zdá, že rostou. Je to možný? Má s tím někdo podobnou zkušenost?
dalis
Brandson
Já mám zkušenost, že některé štěpy mně první týdny po transplantaci trochu povyrostly tak 1 - 2 mm, ale do měsíce vždycky všechny uschly a opadaly. A pak se další dva měsíce nic nedělo. A teprve potom, cca čtvrt roku po transplantaci, začaly konečně doopravdy rašit.
Ale taky jsem někde četl, že někomu to začne růst hned po transplantaci a už to nevypadne a roste to normálně dál, ale to jsou prý výjimky, jen pár procent lidí.
Brandson
Dalis: To jsem taky někde čet, tak jsem zvědavej, jestli budu mít to nízkprocentuální štěstí. Zatím se vlasy tváří, že neschnou, naopak povyrostly a jsou na dotek měkké, živé. Lehce do toho po mytí vtírám březovou vody, je to jediný a babičkama vyzkoušený prostředek, který na vlasy funguje. A ty vlasy, co ti začaly růst po dvou měsících, jak rychle se dostaly na normální délku a očekávanou hustotu? Myslíš, že ti vyrostly všechny štěpy a dokonce se i multiplikovaly, jak je slíbeno klinikou?
dalis
Brandson
Někde jsem četl, že výsledek se dá zhodnotit půl roku po transplantaci, ale podle mě je to málo. Mně to po každé transplantaci nejdřív čtvrt roku nerostlo a když to začalo, tak trvalo dalšího půl roku, než to dosáhlo nějaké relevantní délky aspoň 5cm. Takže výsledek se dá podle mě hodnotit nejdřív za třičtvrtě roku po transplantaci, ale spíš až za rok.
Jestli mně vyrostly všechny štěpy, to nevím a nedokážu si představit, jak poznat, jestli ze 100% nasázených štěpů vyrostlo 100% nebo 95% nebo 90%.
S multiplikací ti neporadím, já mám v tuto chvíli už pět transplantací (tu poslední před měsícem, celkem už mám čtyři a půl tisíce štěpů), ale všechny mám dělané klasickým stripem, takže bez multiplikace. Ale mám na to svůj názor. Kdyby multiplikace fungovala tak skvěle, jak tvrdí její propagátoři, tak by to znamenalo obrovskou revoluci ve vlasových transplantacích a všechny vlasové kliniky po celém světě by na to houfně přecházely...jenže já o žádné revoluci v téhle oblasti nevím.
Brandson
Dalis: 4500 štěpů, to je hustý (teda mělo by být. Ale stripovej štěp je asi 3x levnější, pokud jsem slyšel, tak to není až tak strašný finančně. GHO se asi prodraží více. To je ale divný, že i po stripu to vypadne, to jsem si myslel pravý opak. Já nemám strip a musím říct, že to, co tady někdo píše, že jsou vidět vpichy, tak u mě neplatí, nejspíš každá kůže, každý člověk má jinou reakci, jinou kvalitu a rychlost hojení. Netuším, proč na GHO nepřejde více klinik, ale možná taky proto, že je na to potřeba koupit si licenci a ta asi bude dost drahá, řekl bych. Ale je divný, že ti to vypadalo, protože při stripu se přenáší celý vlas, tak by to padat nemělo podle mého. Můj kamarád má strip a to je to, co mě od toho odradilo, má to opravdu na hlavě jak dětská panenka, je to fakt hodně vidět a on nedělá nic jiného, než to pořád aranžuje, aby to vidět nebylo. Hustotu má dobrou, to by člověk nepoznal, ale na čele, na vlasové hranici, kde jdou vidět vlasy celé, tak tam to vypadá jako nalepený a on je z toho nešťastný, zejména když mu do toho foukne vítr. Chápu ale, že například při tvém množství by se to s GHO docela prodražilo, což byl i jeho důvod, proč volil strip.
dalis
Brandson
Jedna věc je, jakým způsobem se vlasy odebírají ze zátylku - buď stripem (vyříznutí dlouhého úzkého pruhu kůže), nebo FUE (odběr jednotlivých štěpů ze zátylku pomocí speciální jehly).
Druhá a úplně jiná věc je, jak se vlasy sázejí na pleš, jestli v malých štěpech (1-3 vlasy ve štěpu), nebo ve velkých štěpech (kolem 5-ti vlasů ve štěpu - tzv. efekt panenka).
Jestli má někdo vlasy jak na panence, tak to není způsobeno metodou odběru (strip nebo FUE), ale metodou sázení. Když budou někomu sázet štěpy s 1-3 vlasy ve štěpu (jako mně stripem nebo tobě FUE), tak to jak panenka vypadat nebude. Ale když budou někomu dávat do každého štěpu 4-5 vlasů, tak to vpředu jak panenka vypadat bude a je úplně jedno, jestli byl odběr ze zátylku provedený takovou nebo makovou metodou.
Rada pro tvého kamaráda: Ať si nechá udělat malou transplantaci - snížení vlasové hranice nad čelem o pár milimetrů. A ať mu to sázejí na maximální možnou hustotu, ale jen při použití jedno- a dvouvlasových štěpů.
zdenik
A jakou metodu děla MUDr. PAVEL KOŇAŘÍK a ma někdo osobni zkušenost.diky
dalis
zdenik
MUDr. Pavel Koňařík dělá transplantace strip-metodou. Osobní zkušenost s ním má milos30, který tady psal v posledních měsících pár příspěvků a docela ho chválil, takže si ty milosovy30 příspěvky pročti.
Co se týká mě, já mám 5 transplantací. První dvě mně dělali v roce 2007 ti šmíráci na klinice Laurea Brno (300 + 300 štěpů), psal jsem tady o tom loni na straně 3 a dal jsem tam i odstrašující fotky, takže se k Lauře Brno už radši vyjadřovat nebudu, protože bych musel být hodně sprostý.
Pak jsem hledal někoho, kdo by mi to dokázal opravit a udělat to co nejhustější. Pečlivě jsem vybíral mezi několika klinikami a doktory a nakonec jsem si vybral právě dr. Koňaříka. V posledním roce a půl mi dělal tři transplantace (1500 + 1500 + 870 štěpů). Na té poslední jsem byl ale teprve před pár týdny, takže finální výsledek až to všechno pořádně naroste bude až koncem tohoto roku. Mám sice tušení, že to bude vypadat dobře, ale s pochvalou a doporučením dr. Koňaříka počkám až do doby, kdy bude definitivní výsledek. Koncem roku sem dám fotky.
Brandson
Dalis: Výsledky tvé poslední ještě nejsou vidět, ale ty dvě před tím, 1500 + 1500 dopadly jak? Ty už vidět jsou, ne? Já se osobně stripu bojím, protože to, co ti přibude na pleši, ti ubyde jinde, nenávratně. Takže strip je vlastně oko za oko, vlas za vlas, abych tam řek. Ten můj kamarád je francouz a dělali mu to ve Francii, a teď běhá pořád po opravách. musím si ho problídnout i zblízka, jestli mu z jednoho místa roste nějak moc vlasů, nikdy jsem se s ním o detailech nebavil, jen vím, že byl na stripu.
zdenik
Byl jsem se zeptat na transplantaci vlasu, vlasy mi řidnou na temeni tak jsem to chtěl nechal trošku zahustit,ale bylo mi řečeno že jsou tam male mezerky a že by tři zasadil a dva by vypadli narušil by je,tak mam počkat až to vypadne cele a pak to zkusit znovu,ted bych nebyl spokojen????ma někdo nějeke zkušenosti ze zahuštěnim
dalis
zdenik
Vrať se na tomto tématu zpátky na stranu 2 a tam je podobná otázka od člověka jménem Petanek z 6.3.2009 a hned pod tím moje odpověď ze 7.3.2009.
dalis
Brandson
Ty dvě moje transplantace u dr. Koňaříka (1500 + 1500 štěpů) dopadly tak, že to prostě nasázel a po čase to vyrostlo. Spolu s těmi vlasy z úplně prvních dvou transplantací z Laury Brno (300 + 300 štěpů) jsem měl tedy po čtyřech transplantacích celkem 3600 štěpů. A hustota ještě nebyla podle mých představ, tak jsem šel ke Koňaříkovi na tu pátou (870 štěpů), aby to bylo hustší. Uvidím teprve koncem roku, až to všechno naroste.

Moc nerozumím tomu, co píšeš dál: "Já osobně se stripu bojím, co přibude na pleši, to ubyde jinde nenávratně." To máš sice pravdu, ale to vypadá, jako by sis myslel, že FUE metoda dělá něco jiného. Takže takhle: Ti, kteří dělají standardní FUE metodu ( u nás třeba dr. Tomáš Kempný z Ostravy, v zahraničí spousta klinik od USA přes Francii, Německo, Řecko a bůhvíkde ještě všude), tak přenášejí FUE metodou celé vlasové folikuly (=kořínky) a nikomu v žádném případě neslibují, že vlasy zmultiplikují (=namnoží).
Pokud vím, na celé zeměkouli jsou jen dvě kliniky, které o sobě tvrdí, že dokážou zmultiplikovat vlasy a že po transplantaci u nich pacientovi v dárcovské oblasti vlasy neubydou - GHO Clinic Maastricht a GHO Clinic Praha. Tyto dvě kliniky říkají, že neodeberou celý folikul, ale jenom jeho část, takže jedna část folikulu se přesadí na pleš, druhá část folikulu zůstane na původním místě a z obou těch částí údajně začne růst vlas.
Brandson
Dalis: Jo, já právě byl v GHO, tam říkají, co píšeš, že z jedné folikuly udělají vlastně dvě, navíc v příjmové oblasti je prý možné, že ti z jednoho štěpu vyroste více vlasů, proto dávají do čelní hranice jen pečlivě vybrané vlasy s jedním kořínkem. Moc tomu nerozumím, ale uvidím. Vždycky ještě existují žiletky Ale myslím, že by mi ke štěstí stačilo, kdyby vyrostlo to, co je nasazený, a zatím se to tváří, že to roste. Neměl jsem pleš, jen kouty a pokud vyroste to, co zasadili, dělali mi to dost hustě, tak to bude podle mě velká změna. Už ted bych se moh sjet strojkem na 3mm a nebyly by ty kouty vidět, měl bych hezkýho mecha bez holých koutů. Ale nebudu předbíhat, ještě může příjít listopad. Jsem 16. den po zákroku, vlasy poporostly, ale tváří se, že nějak zvlášť se jim do toho nechce, tak si spíš říkám, že vypadnou a že budu čekat na tu "druhou" růstovou vlnu... V každém případě pořád věřím v to, že za pár let už to budou umět dělat klonováním a že to bude tutovka a že se stanu zase hipíkem. Věda i technika ted makají neuveřítelně rychle ve vývoji nových věcí, a hlavně věcí, za kterými vidí velký profit.
Juristic
No o klonování se tu mluví 10 let a skutek utek - podle mě 20 let a pak možná, protože doba , než se to vyzkouší a hlavně než cena klesne na rozumnou míru, bude dlouhá. Já fakt nemám 5 mega na nový vlasy ,ale nějakej řízek z Holywoodu jo a ten bude samo první na forhontě.

Co se týče dělení a množení vlasů - faktem je, že když si vyrvu obočí,tak tam tu cibulku taky vidím a stejně mi doroste. Takže úplně blbost to nebude ale na to jsem moc velkej amatér,abych to mohl tvrdit.

Že to tvrdí pražský GHO je fajn,ale daj mi to do smlouvy a daj mi na to záruku?
Brandson
Juristic: Na trhání obočí bacha, to nemusí být to samý Přerostlý chlup v obočí jsem si dřív vytrhnul a pak najednou jsem zjistil, že jich je tam míň a míň... když si ženský škubávaly obočí pinzetou, tak jim postupně přestalo růst tam, kde nechtěly ...
klik
zdenik
ale bylo mi řečeno že jsou tam male mezerky a že by tři zasadil a dva by vypadli

kde si byl?
kardan
Zdravim,
jestli chcete investovat penize tak, ze je timto zpusobem vyhodite z okna, tak je dejte radeji na charitu. Budete mit alespon dobry pocit a ne po 1/2 roce schanet nekoho na opravu NEOPRAVITELNEHO. Udelate ze sebe akorad BLBCE s velkym BBBBBB ))))))).

Best regards

Kardan
stormwave
K odběrové části; Lidi, osobně můžu říct, že právě toho jsem se taky nejvíc bál...Jsem necelý dva měsíce po operaci a poprvé od transplantace jsem se cca před týdnem ostříhal. Těsně po operaci jsem měl vyholenej pruh od ucha k uchu, cca po týdnu tam začalo něco klíčit, do měsíce byla plocha zahuštěná krátkými vlásky. Po dvou měsících jsem se konečně odhodlal zajít si ke kadeřnici. Její reakce na odběrové místo? ,,A kdo vás tak blbě ostříhal?" Ani náznak po operativním zákroku. Slečnu jsem poprosil vzít temeno do ztracena a zminimalizovat přechod mezi původní délkou a odběrovým místem. A věřte mi nebo ne, slečna si se mnou dala takovou práci, že po ostříhání nebyly po ničem ANI STOPY! Žádná holá místa nebo tak něco, vše mi dorostlo v původní kvalitě, a tím, že jsem si vlastně oholil temeno na délku, za jakou mi ty vlasy narostly za dva měsíce, jsem se s temenem vrátil před operativní stav. Nevím, jestli je to takhle u všech, ale pro mě je teď jasný, že pokud půjdu pod jehlu ještě někdy, o odběrovou část mít strach fakt nemusím.
stormwave
Jo jinak operaci jsem samozřejmě podstoupil u dr. Hajduka v gho clinic praha.
Brandson
Kardane, mě z tebe jebne! Ty seš evidentně nějakej zakomplexovanej, nebo tady jen oxiduješ a mlžíš. Jsem měsíc po zákroku v GHO a nepozoruju na sobě nic, co by se mělo opravovat. Odběrové místo dobře zarůstá, nechal jsem si před zákrokem vzadu delší vlasy, takže ani bezprostředně po operaci nebylo poznat, že tam mám nějaký vyholený pruh. Vyholený vlasy už maj asi 1 cm, prostě stejný tempo růstu, jako když mě volepali kdysi na vojně. Teď k příjmovému místu. To je to, co tady demagog Kardan neustále točí jako zadrhnutá gramofonová deska. Kůže byla zhojená cca za týden, má stejný povrch i barvu jako před tím, dokonce mi ani ty transplantovaný vlasy nevypadaly, snad na pár jedinců, a už mají cca 0,5 - 1 cm. Mám výhodu v tom, že se mi vždycky všechny rány neuvěřitelně rychle a dobře hojily. Takže Kardane, nech už toho negativismu. Jestli tobě to nedopadlo dobře, tak to ještě neznamená, že to nevyšlo jiným. Každý oganismus má jinou reakci, každý má kůži jinak schopnou se regenerovat. Ale tyhle věci by měl každý o sobě vědět nebo tušit a počítat s tím. Jestliže se někomu hojí škrábnutí měsíce, tak musí počítat s tím, že nemusí mít pro takový zákrok zrovna dobré předpoklady. Špatné hojení ran může být i známkou toho, že organismus není zrovna v dobré kondici. Tuším jsi to byl ty, kdo tady psal, že se ti smáli chlapi v hospodě... No jo, řekl bych, že tomu hojení ani zrovna neprospívá vysadávat v zakouřený hospodě a lít do sebe pivo... ty máš evidentně, Kardane, ale nějaký jiný problém, a já brzy přijdu na to, jakej...
unknown
Caute lidi
Proc neposle nekdo foto jak to vypada po operaci a ten prubeh toho hojeni, ja kdyz bych na neco takoveho sel dokumentoval bych to vse pro ty lidi co se rozhodujou, treba jako ja.
Myslim to v dobrym abych nekoho nenastval.
unknown
Caute lidi
Proc neposle nekdo foto jak to vypada po operaci a ten prubeh toho hojeni, ja kdyz bych na neco takoveho sel dokumentoval bych to vse pro ty lidi co se rozhodujou (treba jako ja).
Myslim to v dobrym, abych nekoho nenastval.
Koutař
Kardane kolikrát jsem už psal aby jsi místo nějakých výkřiků do tmy napsal KDO, KDE a JAKOU metodou jsi si nechal transplantaci dělat. Já teda osobně kdybych byl zklamanej čímkoliv tak to otevřeně napíšu a budu každýho varovat, ale před konkrétním zařízením, a ne psát takový hovadiny jako píšeš ty. Je to smutný že ti to někde zkazili tak tím spíš by jsi měl poukázat kde, nebo ne? Přece když mi někde podělaj třeba zuby, tak nebudu odsuzovat všechny zubaře a psát že nechat si spravovat zuby je blbost že to jsou vyhozený peníze když mi nějakej blb zubař neléčil správně, ale napíšu kdo a budu varovat. jenže ty furt jenom mlžíš a píšeš věci který nemají ani hlavu ani patu.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 50 . 51 . >>
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019