Nízkosacharidová strava obnovuje růst vlasů - Diskuze Více vlasů.cz (2)

Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Nízkosacharidová strava obnovuje růst vlasů

Autor Nízkosacharidová strava obnovuje růst vlasů
husar
Lam0: A čo doporučuješ na zahuštěnije kůtov? Pomáha vrbouka??
lam0
1 jediná věc nepomůže. Já jsem pro kombinace věcí, se kterými se cítím ok. Nvm, jaký stav mají tvé kouty, ale nějaký manuál bych vyzkoušel (brushing, scalp exercise - něco jako tohle http://www.youtube.com/watch?v=CUXWCtwmDcM , ale musíš expresivněji, ne tak pomalu, jde o blood flow). Vitamin K2, zlepšit štítnou žlázu, violet ray/LLLT. U toho LLLT se podívej na výsledky
https://www.google.cz/search?q=lllt+results&safe=o ff&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=L7vvUryiL6GN7Qaf4o GACA&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1920&bih=1056

Jestli umíš anglicky, tak rozeznáš fake results od reálných. Někdy je výsledek tak luxusní, že z prosvítající kůže na vrcholku hlavy dostal krásně zahuštěnou pokrývku hlavy. Navíc mu to srovnalo krepaté vlasy na rovné. Obecně ti to dá vlasy strukturou se blížící k vlasům modních modelů. Ale přečti si moje příspěvky a pátrej, co ti vyhovuje.

Ten scalp exercise - tom hagerty scalp exercise - dokáže taky krásně zatáhnout/zahustit vlasy. Napiš si to na googlu ve fotkách a koukej, kolik ten pán má vlasů, přitom dietu skoro vůbec nedodržuje. A když si ještě zjistíš jeho věk, pravděpodobně ti spadne čelist. Já toto cvičení praktikuji a nezaznamenal jsem žádné negativní faktory, sice netrpím padáním vlasů, ale toto cvičení mě pěkně uvolňuje. Jo a hlavně to nepřeháněj s tím scap exercise, stačí pár temp několikrát denně, ne jak tu někdo psal 20 minut za den, to je kontraproduktivní.

Jo a ještě jsem zapomněl, že jsou dobré studené (ale zase né moc, pozor na metabolický stres) sprchy - genitálií a hlavy. Já si vždycky pustím teplou, aby to nebyl moc šok, až se cítím v pohodě, pustím studenou. Toto buduje hnědý tuk na skalpu, který byl negativně spojen s AGA. To znamená, že lidé s tímto tukem netrpí agou, nebo trpí, ael méně než ti s jeho poškozenou strukturou.
Richard
Lam0, opravdu ty svoje nesmysly míníš vážně? Takové kraviny, co jsi vyplodil, jsem ještě nikde nečetl. Vážně věříš tomu, že na vlasy pomáhají sladkosti a nejlépe čokoládová tyčinka Kinder bueno? Chceš nám vážně namluvit, že padání vlasů se léčí nejlépe cukrem? Neutekl jsi náhodou z psychiatrické léčebny? To je teda síla, ty tvoje teorie.
lam0
Víš Richard, mohl by ses naučit číst v kontextu. Vážně jsem napsal, že tohle je příkladný jídelníček ? Já napsal, jak jsem se stravoval a ukázal jsem na paradox, který mi nechtěl žádný zubař věřit. Ale mě je to jedno, protože já plomby nemám, vlasy nepadají a nikdy nepadaly (dobře, při snížené štítné žláze jsem trochu výpad zaznamenal, ale to jsem okamžitě srovnal). Takže znovu, jestli umíš neumíš číst, tvůj problém. Já naopak doporučuju dietu podle toho, jak se cítíš. Podle odkazu, který jsme dal (na jídelníček, se můžeš řídit a vyzkoušet, jestli ti vyhovuje). Jestli nevěříš, že kouření organických cigaret bez filtru nebo u nás zakázaných Gitanes bez filtru je zdraví prospěšné, doporučuji ti zeptat se francouzů, jak to dělají, že neplešatí a zdravím převyšují 90% Evropy. Jako já sem nic psát nemusím, pro lidi, jako jsi ty nemá cenu se snažit, jen se směji, jak je toto forum zaostalé. Zatímco na immortal hair se řeší tak zajímavé téma, jako je hair loss pattern u novorozenců - mají kouty a řídké vlasy (někdy i kolečko vzádu na halvě) a to jim pak zarůstá, stářím a po pubertě se tenhle pattern zase vrací. Není to zajímavé ? Proč narostou dětem vlasy a pak po pubertě se jim ty narostlé vlasy znovu ztrácí ? Drželi snad děti ketogenní dietu, která jim pomohla snížit DHT ... (haha, jak jsem psal, DHT je důsledek MPB, ne příčina). Odpovědí (pro neumětele, co neumí ani česky, ani anglicky) se jeví rychlá štítná žláza, která metabolizuje vše a pomáhá imutitnímu systému - tedy neničí vlasy, jako je tomu po pubertě, kdy se štítná žláza zpomaluje, ale naopak jim pomáhá růst. A tady se řeší co ? Jestli koupit tolik a tolik dutasu nebo finu. Podívej se na FB Danny Roddy (ho) ... a uvidíš jeho foto. Kdyby byl pomerančový džus tak špatný a jeho dieta tak špatná, proč má pravděpodobně víc vlasů jak ty ? Podívej se na fotky. Vyvrať mi jedinou věc, co jsem napsal. A nebo víš co, dej si dutas a nasaď paruku a dál buď za opicemi. A cukr může být lékem, když ti nakopne štítnici.... moje akné kolísá právě s hladinou hormonů štítné žlázy. Ale cukr s moukou (nefermentovanou) a pasterizovaným mlékém, třeba v buchtě, je vážně katastrofa.
Hanz
Vševěd
Lidské tělo samozřejmě dokáže žít úplně bez bez sacharidů, jednoduše přejde na ketony (dochází k tomu při ketogenní dietě)


Jednoduše přejde na ketolátky jo? Říkáte tady, že Slančo nemá o ničem páru a přitom toho ví víc než vy kritici dohromady.
Ketolátky jsou degradační produkty mastných kyselin a mohou být využívány pouze jako dočasný zdroj energie. Lidské tělo se samozřejmě bez sacharidů neobejde a s takovou demagogií můžete ledatak dělat nějakého pouličního guru.
Sacharidy je obecně nutné ve stravě omezovat, protože je jich všude mnoho, ale to rozhodně neznamená, že se bez nich obejdeme. Také není sacharid jako sacharid, rozhodný je glykemický index. Samozřejmě není zdravé přijímat velké množství glukózy na úkor dextranů.
Nehledě na to, že jsou sacharidy nepostradatelným zdrojem energie, jelikož tvorba energie z mastných kyselin zdaleka není tak pohotová, jsou sacharidy součástí strukturních glykolipidů, které jsou součástí každé naší buňky v těle a bez nich nelze existovat.
Nedochází sice přímo k úbytku svalové hmoty v důsledku akutního nedostatku sacharidů, nicméně vzhledem k tomu, že sacharidy jsou stavební komponentou biomembrán, je také svalový růst závislý na příjmu sacharidů, vy koumáci.
V dalším bodě tady řešíte zakyselení organismu a jak je to škodlivé pro vlasy, ale že ketolátky (aceton, acetoacetát a betahydroxybutyrát) se v roztocích chovají jako kyseliny, nevíte. K čemu dochází při nedostatku sacharidů? Tělo má tzv. pufrovací systém, který vyrovnává změny pH, ale při nedostatku sacharidů dochází ke kumulaci ketolátek v krvi, čímž se snižuje pH a jakmile je překročena pufrovací kapacita pufru, dochází k metabolickému rozvratu a to na vlasy zrovna blahodárně nepůsobí. Takže sacharidy omezit, ale rozhodně ne vyřadit nebo snížit na míru, kterou uvádíte. Nebylo by tak možné pokrýt ani bazální metabolismus(pro toho kdo neví, je to minimum energie nutné pro zajištění základních životních funkcí): pro muže ve věku 25 let s nulovou pohybovou aktivitou při váze 80 kg a výšce 180cm je bazál 1898kcal (lze vypočítat jednoduše z kalkulačky BMR na internetu) a z těch vašich 40g sacharidů na den lze získat pouze 160kcal, takže nás chcete nabádat, abychom zbytek pokrývali z tuků a bílkovin? Z bílkovin lze denně pokrýt 30% bazálního metabolismu, tj. při uvedeném příkladu 569,4kcal a ten zbytek 1168,6 by měl jít podle vás z tuků jo? Takhle pokrývá svůj metabolismus někdo, kdo jí denně u McDonaldu, ale určitě ne zdravě se stravující člověk. A teď si představte, že ten člověk se musí taky hejbat, že jo, takže samozřejmě té energie potřebujeme víc a nemáme ani pokrytej bazál, tak jak bysme si asi tak mohli udržet svalovou hmotu. Asi tak, jakože se nám podle vás restartuje imunita. To dřív budete ležet na JIPu, než se toho dočkáte a co je nejzábavnější, že vám tam dají infuzi glukózy. Jelikož sacharidy jsou opět strukturní složkou protilátek a bez nich je organismus z ketolátek jistě nevytvoří. Sacharidy mají pokrývat alespoň 50% denní energetické potřeby. A pokud byste chtěl namítat, že těch "zbývajících" 62% potřebné energie by mělo jít z endogenních tuků, tak to samozřejmě není možné. Za prvé je to definice naprostého hladovění a za druhé se to zcela jistě neslučuje se základními biologickými potřebami. Takže příště uvádět víc objektivních informací a méně sofizmat.
Richard
Hanz, okopíroval jsi z internetu jen mainstreamové teorie, ale praxe je jiná. Nízkosacharidová dieta pomáhá proti padádání vlasů a s tím prostě nehneš. Mám s ní výbornou zkušenost nejen já, ale i mnoho dalších lidí.
Hanz
Neokopíroval jsem ani slovo, jediná kopie je číselný údaj o bazálním metabolismu z internetové kalkulačky, zbytek jsou logická fakta vyplývající ze ZÁKLADŮ biochemie a biologie a tomu kdo je nezná radím, ať si nezahrává se svým zdravím. A kdybys četl pozorně, tak o nízkosacharidové dietě sem neřekl ani slovo. Mluvil sem o dietě ketogenní, kterou tu prezentoval "Vševěd"
Hanz
Richard

Zdá se mi vtipné, že musím citovat sám sebe:

Hanz
Sacharidy je obecně nutné ve stravě omezovat, protože je jich všude mnoho, ale to rozhodně neznamená, že se bez nich obejdeme.
Richard
Název vlákna i úvodní Vševědův příspěvek se týká nízkosacharidové diety, tak proč meleš stále dokola o ketogenní dietě, Hanzi? Jsi jak kolovrátek, meleš svou, ale jsi mimo téma. Je dobré vždy si přečíst název vlákna a aspoň první příspěvek, než si začneš hrát na experta.
Hanz
Richard

Možná by sis ten první příspěvek měl přečíst ty, ty chytráku:

Vševěd
A pokud je dodržována nízkosacharidová strava pod 40 gr sacharidů denně (nazývá se ketogenní dieta), restartuje se imunita a obnoví se růst vlasů, obočí a řas i v případě totální ztráty ochlupení vzniklých na imunologocké úrovni (alopecie universalis, alopecia totalis a alopecia areata).


KAŽDÁ nízkosacharidová strava je do jisté míry ketogenní, jelikož jak už tady bylo několikrát řečeno, tak tělo při nedostatku sacharidů přechází na energeticky méně výhodné ketony. Srovnej si to v hlavě, máš mezery v pojmech.
slančo
Obecne plati ze dlhodobe diety sposobuju vypadok vlasov ,,vseobecne sa za spravny pomer zivin sacharidov voci bielkovinam a tukov sa povazuje 4:1:1 mozna 5:1:1 ,,ja osobne som nazoru ze v tele treba vytrvorit akusi rovnovahu a dat telu co potrebuje aby sa mohlo stabilizovat a ukludnit hlvne stres organizmu prispieva k nieco ako padani vlasu,
prepacte ak su moje informacie zastarale odborne literatury ohladne spravnej vyzivy som cital cca 7-10 rokov dozadu
Este jedna vec,u zeny si viem celkom dobre predstavit ze je moc hezka stihla kdyz dlhodobe obsolvuje neco jako nizkosacahridovu dietu ale u chlapa???naco sou 60 kilovemu muzi vlasy?nepotrebuje!
Apache
Hanz
Konečně příspěvky s koulema, co nejsou jen snůškou nějakých spekulativních teorií, ale obsahují racionální odborné úvahy založené na objektivních faktech. Je dobře, že je tu někdo schopen věcně oponovat a tím diskusi obohatit a někam posunout. Díky, Hanzi.

Pro ostatní...
Pokud si myslíte, že to co píše Hanz je mimo mísu, tak se to pokuste vyvrátit. Výkřiky typu "ničemu nerozumíš, tak se zdrž komentářů" nebo "jsi tak mimo, že mi nestojíš za komentář" váš názor opravdu moc nepodpoří.
lam0
Především je hloupost tvrdit, že ta a ta dieta je nejlepší proti padání vlasů. Vyjděte z vlastních zkušeností. Dobře - cukry mi způsobují akné, vyřadím je. Kuře mi způsobuje akné - vyřadím ho. Ale že nízkosacharidová dieta je nejlepší pro vlasy nemůže nikdo napsat. A ještě mimo téma, ale také důležité. Když máte úzký skalp - přilepený na lebku, tak vás žádná dieta nezachrání. A také dieta, která zpomaluje štítnou žlázu nemůže být pro vlasy v žádném případě účinná.

Vyzkoušel někdo, jak na něj působí jednoduché cukry ? Třeba, když je našim cílem 2000kcal (což je docela dost IMHO), nemusíme jíst brambory a chleba, můžeme to do sebe dostat v ovoci nebo různých ovocných "domácích" džusech. Nehledě na to, že OJ (orange juice) obsahuje látky, které působí jako antiandrogenní. Dalo by se inspirovat Warrior diet - dužusy a různé jednoduché cukry jako první vlna kalorií. Dále by následovaly proteinu a tuky.


OT : http://immortalhair.forumandco.com/t9616-dental-wo rk-stopped-my-hair-loss
Zajímavá diskuze - dentální práce mu zachránila vlasy. Můžete mít infekci bakteriálního původu i třeba v kořenech zubu a jak jistě každý z vás odhadně, byla to příčina vypadávání vlasů právě u toho týpka.
Hanz
lam0

Už se tu nechci do nikoho pouštět, ale aspoň v tomhle musím souhlasit s Richardem, že tvůj jídelníček tedy není zrovna ukázkový, promiň.
Já bych to zakončil v tom smyslu, že omezit sacharidy ve stravě je prospěšné, nicméně každý to musí dělat s ohledem na svůj bazální metabolismus. Pokud bych chtěl snižovat sacharidy ve stravě, spočítám si na svou vlastní váhu a výšku, kolik gramů mám denně přijmout, abych tím pokryl alespoň oněch 50% bazálu a tady už bych mluvil o nízkosacharidové dietě, která může být prospěšná.
lam0
Já snad napsal někde můj jídelníček ? Chlapci, je vidět, že nejste vůbec gramotní nebo neumíte nikdo z vás číst.

Já jím podle toho, co mi způsobuje akné nebo mastnou kůži/vlasy. A znovu, já nikde svůj jídelníček a ani to, co jím nenapsal.

Klidně sem však můžu napsat potraviny, které bych viděl jako pilíře jídelníčku pro vlasy.
Hanz
lam0

Myslím, že číst tady všichni umíme Když chceš polemizovat, tak nejvíc mě dorazily tyhle pasáže, s tím by se asi každý dostal rychle pod drn:

lam0
Snídaně je celkem složitá, ale dal bych si třeba vejce + osmažený brambory (třeba na kokosovém oleji). Nebo čokoládu a nepasterizované mléko.


lam0
Na odlehčenou, cukr nemusí být špatný pro zuby. Moje dieta se skládala z 10-20 kousků sladkostí (kinder bueno atd...) za den, různé dorty a čipsy (ne moc, spíš sladké). Často jsem nejedl vůbec nic, kromě těchto sladkostí. Zapíjel jsem to Coca-Colou nebo minerálku s cukrem. Ráno jsem nesnídal.


A pakliže to nejíš ty, tak to přinejmenším vypadalo jako doporučení. Ke kuřákům: ti určitě nemají lepší vlasy a určitě ani dostatek vitamínu B3, nikotin totiž určitě není kyselina nikotinová (B3)
lam0
Haha, předvádíš, že nemáš dar čtení. Já napsal : Moje dieta se skládala.... a kdyby to byla taková katastrofa, proč jsem NW0 ? Samozřejmě se již takhle celou řadu let nestravuji. A ta snídaně... co je na ní špatně ? Já bych si třeba ty brambory nedal, dal bych si jen ty vejce(syrové žloutky nebo lehce uvařené) a OJ.
Hanz
Aha, minulý čas, tak to jo, sem úplně vedle No špatně je na ní to, že snídaně má obsahovat nejvyšší podíl sacharidů přijatých v průběhu dne a to z toho důvodu, že za noc klesne hladina glykogenu o 50%. Má obsahovat jen malý podíl mastných kyselin, proto se určitě nemá jíst na snídani nic smaženého a vejce obsahují vyšší podíl proteinů a jen nepatrný podíl sacharidů.
lam0
Hanz
A pakliže to nejíš ty, tak to přinejmenším vypadalo jako doporučení. Ke kuřákům: ti určitě nemají lepší vlasy a určitě ani dostatek vitamínu B3, nikotin totiž určitě není kyselina nikotinová (B3)


Hm, mám přijít k tobě domů a prstem ti ukázat na ty odkazy, ze kterých jsem čerpal ? Takže znova:


I rarely talk about this (have in the past), however due its controversial nature--after all the medical orthodox monopoly likes to create scapegoats for everything, all the while ignoring the real culprits, like mercury, aluminium, fluoride, glyphosate, etc.

Dr. William Campbell Douglass II wrote a nice book, which reveals more of a pro-smoking look, because it is beneficial.

You'll love the ad here: http://www.intbel.net/healthysmoke.html

In my older article here, I mentioned about how tobacco smoke does provide a source of B3 (Niacin), and it does have a positive benefit...it would explain why a significant percentage of smokers do not acquire Parkinson's or Alzheimer's.
http://www.immortalhair.org/apps/blog/show/1897941 -prevent-neurological-diseases-with-a-controversia l-mineral

I'm only down on smoking for the fact that it ages the skin. Hair wise, it's not negative. The research has failed to prove this, yet most assume it's bad.

http://waterfordwhispersnews.com/2014/02/02/charli e-sheen-found-alive-in-his-new-york-apartment-aged -48/


Celá diskuze je tady : http://immortalhair.forumandco.com/t9852p105-studi es-that-help-confirm-my-theory-that-balding-low-ox ygen-dht

Tam se mi také všichni smáli, až musel admin (lékař) podat pádné důkazy a trochu tu diskuzi ukočírovat. Btw. tu knihu, o které je řeč jsem četl a ten doktor není vůbec vedle. Z počtu doutníků, který vykouří během dne by byl již podle anti-tabacco propagandě dávno mrtvý.
Hanz
lam0

Nezlob se, ale já nechci číst žádné bludy. Takže krátce, tady je odkaz na strukturní vzorec niacinu respektive kyseliny nikotinové:
http://zkracovatko.cz/LqjBrm

A zde na vzorec nikotinu:
http://zkracovatko.cz/2BX8YZ

Asi si si všiml, že se jedná o jiné sloučeniny.
lam0
Bože můj Hanz, já píšu, že nikotin je niacin (=B3) ? Je to nemoc plešatých, že mají sníženiu schopnost vnímat ? Omlouvám se, jestli neumíš anglicky, ale tam je napsaný, že tabákový kouř providuje zdroj B3. Jak jistě víš, tabákový kouř neobsahuje jen nikotin. Zeptej se nějakého kuřáka, aby si udělal na tento vitamín test a pak ho nech abstinovat třeba měsíc (to asi nezvládne). Po této době ho nech si ten test udělat znova. Jestli bude mít více nebo stejně B3, tak od té doby budu chodit kanály .
Hanz
Umím anglicky, ale určitě to nebudu číst A slovo providovat nezná ani slovník cizích slov, jestli tedy myslíš z anglického provide? Ale dost, už to tu nechci spamovat, tak možná zase za půl roku. Loučím se a všem ostatním držím palce a doufám, že pro někoho jsem tu napsal alespoň něco prospěšného.
lam0
Tjn, v tu chvíli mě nenapadl lepší překlad . Já si myslím, že alespoň tenhle odkaz stojí za přečtení

http://www.intbel.net/healthysmoke.html

Když už jsi přesvědčen, že je to blbost, tak se možná zasměješ, uvolní se ti serotonin a nemusíme diskutovat, že i ten je zdraví prospěšný .
Terezka26
Nízkosacharidová dieta je pro vlasy jednoznačně prospěšná. Mám s ní výborné zkušenosti.
slančo
Kto ma fyzicky narocnu pracu nemoze si dovolit nizkosacharidovu stravu,jedine ak tak z kratkodobeho hladiska to si treba uvedomit aby sa viac neznicilo ako sa napravi
goldhelen
Ahoj všem, tak včera mi moje nová endokrinoložka doporučila nízkosacharidovou stravu,mám zvýšené DHT 3.33 a autoimunitní zánět štítné žlázy,vlasy padají od té doby co užívám umělé hormony...3 roky...řekla mi,že to málokdo vydrží držet,ale je to strašně důležité... jinak mi tvrdí,že to padání není lékama,ale autoiminitou...tomu moc nevěřím s nemocí jsem žila rok,vlasy nepadaly a až po nasazení hormonů,bylo to jen někdy lepší ale celkově padají dost 3 roky... takže když mi to včera doporučia,tak jsem koukala,nečekala jsem to.Držím ji měsíc takže zatím nemohu napsat výsledky,trvá to..ale dam vědět.Každopádně to DHT mi určitě zvýšily ty léky...
Nikol1
Goldhelen: Tobě DHT změřili na běžně na endokrinologii nebo jsi musela jet do Prahy či jinam? Nedala Ti žádné androgeny, jen doporučila nízkosacharidovou dietu?
goldhelen
Nikol1
DHT jsem si nechala nabrat složitou cestou...ve Zlínské laboratoři,ale nejsem ze Zlína...ten je daleko...Doktroka mi samozřejmě o chemii říkala,ale řekla že to pro mě neni vhodné....Tvrdí mi že ta autoimunita mi napadá folikuly..ale mě vlasy padají po lécích-vylítlo DHT a mam nízký progesteron...Ptala jsem se jí "co mam teda dělat s těma vlasama"?a ona řekla,podporovat stravou-nízkosacharidovou,ale málo kdo to vydrží ale je to velice důležité.
Nikol1
Goldhelen: zkus i přírodní blokátory DHT např. vrbovka, sereona repens..
goldhelen
Nikol1
Děkuji moc...ano,přesně to zkouším,ale teprve krátce..je mi jasné, že to trvá než to zabere...ale já se nejvíc spoléham na tu nízkosacharidovou stravu,která by mi měla srovnat hormony a i imunitu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Nízkosacharidová strava obnovuje růst vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání online community software miniBB™ © 2001-2023  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2023