Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka - Diskuze Více vlasů.cz (2)

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka

Autor Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka
Monika74
Gaba
A neustále se něco takového asi praktikovat nedá, přece jen je to kyselina...

Ahoj Gabo, to asi opravdu nedá, ale mně zatím připadá, že to budu moct postupně praktikovat čím dál méně a méně častěji až nakonec zbydou případné pouze preventivní oplachy. Už teď se ta frekvence redukuje - minulý týden místo dvou oplachů jsem udělala jen jeden a tento týden až dnes jsem cítila, že hlava svědí a že je třeba dát ocet. Ale ty příšerný lupy a svědivý červený místa na hlavě nemám a v obličeji to je změna nebe a dudy! Příští týden možná bude už úplně bez octu... uvidíme... No jinak jak tam nahoře píšu, že po octu zběžně umyju šamponem, tak zas tak zběžně to být nemůže minule jsem nevymyla ocet dostatečně a docela jsem páchla
A už jsi to vyzkoušela? A výsledek?
Monika74
Musím upozornit na jeden negativní důsledek octové kúry: po 4 x provedeném oplachu (1. týden 2x, 2. a 3. týden 1x) mi dost zeslábly vlasy... což je k vzteku, ale za tu čistou kůži to myslím stálo... nicméně dál v octové kúře pokračovat nebudu, uvidíme jak se to vyvine.
Gaba
Monika74
Ahoj Moniko, já se zatím k té octové kůře pořád nepropracovala, a teď mě ještě trochu odradila tvá poslední zpráva, že ti po ní zeslábly vlasy...? Myslíš že kvůli té kůře? Není to jen subjektivní pocit? Na vlastní kůži znám, jak se střídají stavy, kdy se už už opatrně začínám nadechovat a doufat, že stav mé kůže i vlasů je a bude lepší a pak bác, zklamání, pocit deprivace, že všechna ta otrocká snaha a péče, kterou tomu věnuju, je nanic... Nevím, jestli do toho octa jít. U mě jde hlavně o to, že se na pokožce a kolem vlasových kořínků tvoří navzdory všem snahám neustále nánosy zaschlého mazu a šupin, které ucpávají ty kořínky a pokožka svědí často jak ďas. potřebovala bych něco zázračně účinného na odšupování (a ten ocet to asi neodšupí), a hlavně aby to šlo udržovat v dlouhodobě přijatelném a zvládnutelném stavu! Někde v jiném příspěvku jsem zahlédla, že píšeš že taky používáš konopný šampon od cutis help? Taky ho mám (ten na lupénku a seboreu), teď jsem si tři týdny myla hlavu jenom ním, ale ani ten nepomáhá tak, jak bych potřebovala. Ale je pravda, že po prvotní nedůvěře jsem s ním spokojená, má i dobré mycí vlastnosti. Teď jsem si šla do lékárny koupit další tubu a přinesla jsem si ho v novém obalu. Teda myslela jsem, že má jen nový obal, ale na etiketě je ještě zmínka, že je obohacený o síru a taky je jemně jakoby parfémovaný, má příjemnější aroma než ten původní. Tak teď nevím, jestli ten původní už se nevyrábí, nebo rozšířili řadu o více verzí...? Vzpomínám, že kdysi jsem si s oblibou kupovávala běžně v drogerii vlasovou vodu DIXI s rezorcínem, mentolem a kafrem, ale ta už se asi nevyrábí, což je velká škoda, protože příjemně chladila a ulevovala od svědění. Uf, tak to je momentálně asi vše, co jsem teď rychle chtěla napsat. Ahoj!
Monika74
Gaba
Myslím, že jo, že mi zeslábly po tom octu. Takže jsem si objednala Revalid (někde v jiné diskuzi to někdo chválil na zesílení vlasů) a ocet teď vynechám, budu to mýt jen tím konopným šamponem, uvidím jak dlouho vydržím bez drbání
Já bych být Tebou ocet vyzkoušela - aspoň jednou. Napoprvé Ti vlasy nezeslábnou a uvidíš, zda to funguje nebo ne. Mě právě ocet odšupil (i když já měla tu variantu sebory se začervenalými místy - i v obličeji červené fleky se šupinama, bez zaschlého mazu) - hned po první aplikaci jsem si všechny obrovské lupy sundala ručně z hlavy - bylo jasně poznat, že jsou "mrtvý" nebo jak to mám říct - nezanechávaly po sobě bolestivý místa jako při jejich odstraňování předtím... a efekt v obličeji - o tom jsem se nachválila už dost Ocet je sice kyselina, ale už se prodává vlastně ředěná - 8-procentní, takže zas až taková hrůza to podle mě není. Vždyť všelijaký odbarvovadla, co si dávají lidi na hlavy, taky budou pěkný drijáky. No zvaž to a dej vědět výsledek, já se taky ozvu až budu mít další poznatky. Přemýšlím taky, že začnu chodit trošku na solárko, možná by to taky mělo na kůži pozitivní efekt. Ahoj a vydrž!
Monika74
Tak jsem druhý týden bez octa a pokožka hlavy je stále v pohodě. Myju konopným šamponem, koupila jsem lopuchový výluh od Naděje (někdo ho chválil v jiné diskuzi) a beru 3. den Revalid. Vlasy se mi zdají lepší (nicméně pořád mi dost padají - to jediné se zatím moc zlepšit nepodařilo).
Bathorry
Ahoj, zdravím všechny. Již nějakou dobu mě trápí nadprůměrné vypadávání vlasů, které je spojené s obrovskou lupovistostí. Jsem z toho poněkud nešťastná, protože jsem celý život měla nádherné dlouhé husté vlasy. Zatím jsem s tím nebyla u lékaře, protože vím, co by mi řekl. V lékarně mi doporučili již zmiňovaný Revalid. Užívám zároveň tonikum i kapsle teprve pár dní. Vlasy sice jsou silnější ale stále vypadávají. Takže až dokončním celou kůru určitě se podělím o výsledek.
LUDMILA
Ludmila
všechny Vás zdravím, jsem zde dnes poprvé. Často přispívám na Lupusinky. Možná by se tam mohla podívat i Andrea, je to diskuse o SLE.
K seberhoické dermatitidě: díky domnělé psoriáze jsem v rodině vyzkoušela koupele v roztoku soli z Mrtvého moře. Samozřejmě musí být nebarvená a neparfemovaná. Nejlevnější se sežene na internetu.
Na seborheu hezky zabírá tzv. chytrá houba preparát Biodelta. Je to ale určitě dražší než-li ocet. Jenomže někdy je potřeba změna.
Mám dotaz? Myslíte, že je možné, že se psoriáza může změnit na seborheu?
Jsem zde dnes prvně a jsem taková nekonkrétní. Omlouvám se. Jenomže dermatitidou netrpím já, já mám SLE. Ale díky 7 letým zkušenostem v rodině vím, že sůl z Mrtvého moře,( upřesňuji koupele se solí z Mrtvého moře), zabírá fantasticky i na padní vlasů. Je to neškodné, určitě nesrovnatelně lepší než-li léčba kortikoidy nebo chemická antimykotika. Budu ráda, když se zlepšíte. Dejte vědět.
LUDMILA
Zdravím všechny přispěvatele.
Tak jsme dnes s Andreou - jde o přezdívku- vyzkoušeli kůru s octem. Ze začátku se dost dusila a měla jsem co dělat, aby v tom pokračovala. Dusila se smradem z octa, který po namočení hlavy a vlasů byl strašný i pro mě, co jsem stála vedle. Ječela bolestí. Pokožka byla dost citlivá vůči octu i na těle, ne jen na hlavě. Odloučily se obrovské krusty z patologických skvrn. Skvrny jsou dost rudé a lesklé. Mám pocit, že to stále secernuje. Určitě to stálo za to odšupení.
Teď po kůře vyčerpáním usla, i když má být ve škole. No, školní absence jí asi nezabije. Příště by to chtělo asi naředit.
Problémy s vlasy ( padání vlasů, slabé vlasy) skutečně vyřešily koupele se solí z Mrtvého moře. Je důležité si do koupele sednout a ponořit i nohy, ne jen si opláchnout hlavu. Myslím, že je to problém, který nastal po ztrátě některých stopových prvků. V soli je toho všeho dost a tělo si vybere samo. proto je důležité,aby se v solném roztoku sedělo. Jedná se asi o takovou napůl zevní a napůl vnitřní léčbu. Budeme vděčné za jakékoli rady a připomínky. Nelíbí se mi ten lesk na patol. ložiscích po odšupení. Třeba to přejde samo - uvidíme a rády si necháme poradit.
Ahoj
Monika74
Ludmila
Ahoj Ludmilo, to mě mrzí, že jste měly s Andreou takový zážitek s tím octem. Mě to takhle strašně nesmrdělo, abych se dusila, ani tolik nepálilo. Asi to bude individuální. A jak to u vás vypadá dnes? Co ta lesklá ložiska? Mě červené skvrny brzy zmizely. Doufám, že i u vás je to v pohodě...
Já jsem stále oproti dobám minulým ve velké pohodě. Lupy nemám, hlava mi začne trochu svědit tak po 2-3 dnech od umytí (stále konopný šampon), aplikuju na to lopuchový výluh a když už to nezabírá, tak je zas umyju a je klid, ocet už nepoužívám přes měsíc... jednou jsem zkusila na pokožku hlavy masku z jogurtu - Hollandia (ta by měla mít živé kultury), myslím že to taky trochu proti svědění pomohlo (dala jsem si to i na obličej), pak jsem to ještě umyla konopákem. Tak takhle to nějak udržuju. Hodně zdaru všem
jesenka
Ahoj, chtěla bych se podělit o moji zkušenost s konopným šamponem. Používám více jak rok konopné krémy od Cutis Helpu. Měla jsem na čele takové svědivé strupy. Dnes mám krásnou pleť, a po strupech ani památka, Měla jsem je i ve vlasech, jsou taky pryč. Jediný problém, který mi zůstal bylo svědění hlavy v zátylku. Nic nebylo vidět, ale svědění bylo tak úporné, že jsem si vždy rozškrábala kůži do krve. Protože jsem spokojená s konopnými krémy, zkusila jsem i šampon. Mám ten slabší, na lupy a ekzém. Po třech týdnech mytí ob den musím konstatovat, že svědění ustalo, dokonce mi i méně padají vlasy. Je ale opravdu nutné dodržovat dobu působení deset minut (mívám i déle)
Ale jak už tady některá z vás psala, je dobré se čistit i zevnitř takže užívám denně vrchovatou lžičku Enterosgelu a provádím každé ráno derivační koupel. Taky si vařím bylinkové čaje na pročištění ledvin a játra by bylo taky záhodno nějak povzbudit. A včera jsem znovuobjevila reflexní masáže podle Jiřího Janči. Masírovala jsem si plošky ledvin a jak mě dlouho pobolívaly nohy, tak se mi tak krásně ulevilo. Takže zase něco dalšího, jde jen o to vydržet delší dobu.
Monika74
LUDMILA
Příště by to chtělo asi naředit.

Tak moje mamka oplachuje pokožku hlavy ředěným octem (nevím v jakém poměru) a pochvaluje si, že jí lupy zmizely taky a dokonce prý se jí zlepšila lupénka. Takže člověk asi nemusí absolvovat martýrium s neředěným octem - funguje to i tak. Určitě to bude i šetrnější k vlasům. Jinak já mám stále pokožku hlavy OK, a moje momentální péče je stále tato: konopný šampon (nebo Alverde z DM), lopuchový výluh, hennové zábaly s oliv. olejem, Revalid, kokosový olej dovnitř a někdy i na vlasy (když jsou hodně suché). Teď jsem pořídila Biohar, tak jsem zvědavá na účinky. Po těch cca. 2 měsících musím říct, že vlasy padají o něco míň (hurá!!!) a vypadají celkově líp (zvlášť po těch hennových kúrách). Ale nejvíc stejně stále oceňuju tu čistou kůži (i v obličeji). Škoda, že se Ludmila už neozvala, zajímalo by mě, jak dopadly s Andreou. Mějte se všichni fajn pa pa
Veronica
Ahooj Gabo tak zkus ten Micetal gel, nic za to nedas a me to zatim pomaha
Veronica
Me uz zmizely supinky za usnimi boltci a na hlave mi zmizelo zarudnuti a i vyskyt supinek se velice zmirnil, ale na kazdeho muze micetal gel puobit jinak. Tez doporucuji kdyz si myjete hlavu oplachovat hermankem, je lecivy. Pekny den vsem
vlasec
Ahoj, ja som mal podobné problémi, vyskúšal som kvantá šampónov, doplnkov stravy aj liekov a nič, až nakoniec mi kožná predpísala BELOSALIC vodička ktorú si aplikujem priamo na ložiská, už po týždni sa flaky strácajú a po dvoch už presne ani neviem kde boli, tak odhadom si to aplikujem 3 x týždenne po umytí vlasov, ale keď sa prípravok minie a ja si už myslím, že mám po probléme tak do dvoch týždňov je problém speť. inak celkom dobre mi zaberasl aj skin-cap ale je drahý a o niečo slabší.
Inak aplikácia je veľmi jednoduchá, robým to ako keby som si písal po hlave guličkovím perom bez guličky.
Veronica
Ahooj vsem, ja mam hlavne suche lupy,takze si mazu pokozku olivovym olejem , take to pomaha a nechce si to myt tak casto hlavu
Monika74
Tak jsem byla 7.-11.5. v Jizerkách na pěších túrách a tak a byl tam i jinak nabitý program a taky velké vedro - zkrátka 1) hodně se mi potila hlava 2) neměla jsem čas si ji umýt+nebyly ideální podmínky k mytí ---> výsledek: po návratu jsem hlavu hned umyla, ale přesto se mi udělaly zase lupový ložiska, od kterých jsem myslela že už mám pokoj, hlavně kolem obličeje ( ( (i když zdaleka to nebylo tak strašný jako dřív), takže jsem nastříkala lokálně trochu ředěný ocet jen na ložiska a po pár dnech znovu umyla, teď je to vcelku dobrý... Asi to bude "běh na dlouhou trať". Tolik aktuální zprávy ode mě papa
Monika74
Ahoj všichni, tak jsem vypozorovala: Stavu mé pokožky hlavy nesvědčí 1) pocení 2) prašné prostředí (brousila jsem v sobotu omítku na baráku, který renovujeme, a zase došlo k výraznému zhoršení) - takže dnes jsem znovu aplikovala ocet, mírně ředěný, teplý, dala jsem ho do lahvičky od lupušáku od Naděje a stříkala rozprašovačem na kůži, aby se dostal co nejméně na vlasy, teď to mám na hodinu pod ručníkem, malinko to štípe, ale opravdu téměř neznatelně. Doufám, že to zase zabere) - dám vědět. Pleť na obličeji je pořád v pohodě. Gabo co Ty? Pomáhá něco?
Pigi
Prosím poradíte mi.Už rok mi padají vlasy,poslední měsíc se mi začaly dělat ve vlasech šupinky a hlava hrozně svědí,nedokážu poznat jestli jsou to lupy nebo seborea.Jinak nikde žádné suché skvrny nemám.Díky za radu.
Pigi
šupinky mám hlavně nad ušima a na temeni hlavy
Pigi
tak večer jsem zjistila že mám ty šupinky po celé hlavě
Jessie
Pigi
Mě taky svědila hlava a dělali se mi lupy či co. Mám mastnou pokožku hlavy, takže spíš jakoby prášek. To svědění většinou přešlo jenom pár hodin po umytí, ale docela mi vyhovoval šampon od Vichy na mastné lupy (ale je dost silný) nebo Cutishelp na seboreu (tímhle asi nic nezkazíš a nedráždí). Taky ti může kožní napsat Betrafen (je na různé mykózy i na lupy apod.) - jsou to kapky, takže se dobře vtírají a nevypadne potom moc vlasů. Další možností je mléko Advantan, ale po vetření do vlasů je to peklo (moc moc vlasů uteklo a pochopitelně konzistence mléka udělá na hlavě mastný hnus).

Hlava mě začne svědit vždy když padají víc, ale ještě se nepřišlo proč a doktoři nějakou souvislost vesměs ignorují (až na toho, co mi předepsal Advantan a Betrafen). Když jsem se podrbala, tak mi za nehtem toho dost zůstalo...máš to nějak podobně?
Pigi
Jessie
Mám to taky tak.Když rozhrnu vlasy,je tam bílo.a to jsem nikdy na lupy netrpěla,teď se můžu udrbat,je to peklo!Při každém podrbání tolika vlasů vypadne.O Cutishelpu přemýšlím,asi si ho cestou do práce koupím,jen nevím jestli na seboreu,nebo lupy-ekzém.
Jessie
Pigi
Vyzkoušeno mám obojí, ale na seboreu mi přišel lepší. Třeba Nizoral hrozně vysušoval a byl nepříjemný. Bohužel to pomůže jenom chvilku po umytí. Jinak asi jediná věc co mi zabrala, bylo když se zpomalilo padání...je v tom nějaká přímá závislost nebo co...Už jsem radši přestala přemýšlet proč vlastně
Gaba
Monika74
Ahoj po delší době. Já nic moc. Do neředěného octa jsem se nakonec zatím nepustila (jak už jsem psala, v pokožce pod vlasy zarudlá místa ani nejsou, "jen" ty nesnesitelné pálivě svědivé šupiny - lupiny a ty octem asi neodstraním?). Jen si oplachuju hodně naředěným octem po umytí vlasy. Lupy, nánosy, nebo co to je, se tvoří pořád a pořád, takže žádná spokojenost. Nedávno jsem si koupila emulzi, snad to napíšu správně - "Xerial capillaire", mělo by to být specielně na šupiny seboroického rázu ve vlasové pokožce, dost jsem si od toho slibovala, že by mohla pomáhat při rozumně pravidelné aplikaci udržovat vlasovou pokožku v přijatelném stavu. Ale zklamání, konzistence toho mně vůbec nevyhovovala, takže jen zbytečně vyhozená další dvě kila. Docela by mě zajímalo, jestli někdo z Vás tuto emulzi náhodou vyzkoušel a jestli jo, s jakým výsledkem? Podle toho co tam psali, se to složení jevilo tak zajímavě...

Jinak holky jak tu píšete o těch šamponech "Cutishelp" buď na seboreu nebo na lupy-ekzém, taky je zkouším postupně oba dva, ale zatím jsem si nevydedukovala, který z nich je vhodnější nebo lepší. Ani nemám úplně jasno, jaký je v nich vlastně rozdíl. Ale myslím, že ten na seboreu (který je taky cca o 40 kaček dražší?) má totožné složení jako ten na lupy, jen navíc obsahuje síru, a to bude nejspíš u každého indivuduální, jestli bude mít pocit že ta síra vyhovuje... Ale myslím, že jako doplňková péče patří oba mezi dobré šampony.

Tak zatím tak, držme se, ahoj!
Monika74
Hlásím totální propad. Připadá mi, že jsem seboreu vyhodila dveřma a vrátila se oknem nepomáhá nic -resp. na chvilku pomůže, když dám na hlavu všechno, co kdy zabralo, ale jen na chvilku... tak do druhého dne, pak se zase vše vrací, svědí a odlupuje... mrzí mě, že nemám dobré zprávy...
Aya
Monika 74
Ahojky,jak jsem,, prolítla "zatím krátce Tvé příspěvky a Pigi,už jsme v kontaktu,nemůže jít u Tebe o neurodermatidu?Velmi svědivé,zdánlivě lupovité onemocnění,ale na alergicko-nervové bázi?Aya.
Aya
Monika 74
Velký spouštěč je jako obvykle náš ,,milý stres",znovu čtu,kolem obličeje,..uší ,nosu,to začíná...je to extrémně citlivá pokožka,naopak nemýt často...Doporučuje se dokonce dětská hypoalergenní vlasová kosmetika...Dostatek spánku a odpočinku.někdo radí i diety,znám jich dost,ale tím to není!!!Také hormony,cyklus apod.,v tom mají dost velkou roli...Aya.
natálie
Ahoj je mi 19 let...a seboreou trpím asi tak 10 let, už ani nevím. Vyzkoušela jsem samozřejmě všechno možné...Od henny přes kokosový olej a desítky šamponů. Vlasy jsem nikdy nebarvila ani nepužívám často žádné přípravky jako gely, tužidla apod. Průběh se u mě také liší nejspíš podle podmínek...někdy jsem vlasy z culíku nemohla ani rozpustit. Před maturitou to byla katastrofa(stres)! Většinou jsem to měla pouze ve vlasech, které mám opravdu husté a dlouhé, takže aspon vypadávání mě zatím netrápí, ale poslední dobou už se to objevuje i na spáncích a v uších- to je naprosto příšerné, strašně to svědí a okolí si už asi taky všimlo. Z šamponů mi asi nejvíc pomohl Nodé DS který byl skoro zázračný a já už se radovala...ale poté so jsem ho vysadila a vše bylo zpátky...nyní jsem ho nasadila znova ale výsledek zatím žádný. Už jsem to vážně chtěla vzdát ale pak mi tatka řekl o téhle stránce a sem rozhodnutá znova bojovat. Ze všech přípravků tady jmenovaných jsem jich nezkoušela asi 5 a chystám se na octovou kůru a konopný šampon...Ale nejvíce mě zaujal přispěvěk od Květiny protože i já věřím že vše pochází zevnitř..V 15 jsem měla mononukleozu a tak předpokládám že u mě to budou játra..A tak asi zkusím njaké ty pročistovací kůry a hned dám vědět jestli se dostaví výsledky...Ale jak už jsem slyšela hodněkrát: Seborea je těžko léčitelná a hlavně to trvá velmi dlouho než se toho člověk uplně zbaví. Zkusím také upravit jídelníček a omezit kouření, to jsou dvě věci které vím, že dělám špatně. A tak se chci také zeptat jestli někdo ví jak velký vliv na to má kouření. Když jsem to na chvíli omezila nepřišlo mi, že by to bylo lepší, ale to chce omezit zřejmě na pořád. Jen vím, že když du třeba do hospody nebo prostě do zakouřeného prostoru tak to je druhý den horší nebo to aspon podstatně víc svědí...Strašně bych se toho chtěla zbavit, už si ani život bez neustáleho svědění a škrabání neumím představit..
Aya
Natálie
Jak píšeme všichni-STRES!Ano,uši a spánky,to je hrozné,pak se to olupuje a strašně to svědí...Kouření omez,i pletˇby byla špatná později,tvrdý alkohol,koření,sůl ve větším množství!Na játra je výborný Essentiale forte,měla jsem ho po žloutence,je volně prodejný v lékárněMá řadu mastných aminokyselin a vitamínů + např. lipidy+ methion+cystin+biotin,samozřejmě všechny ost. látky a minerály též...Zkus si naředit Tea -Tree-Oil a borovou oční vodou,tak 1:1 a potírat místa,včetně vlasové pokožky...Aya.
Monika74
Aya
Velký spouštěč je jako obvykle náš ,,milý stres",znovu čtu,kolem obličeje,..uší ,nosu,to začíná...je to extrémně citlivá pokožka,naopak nemýt často...Doporučuje se dokonce dětská hypoalergenní vlasová kosmetika...Dostatek spánku a odpočinku.někdo radí i diety,znám jich dost,ale tím to není!!!Také hormony,cyklus apod.,v tom mají dost velkou roli...Aya.

Ayo, díky za rady... spánku+odpočinku mám snad dost (snažím se spát 8 hodin a odpoledne aspoň 20 minut relax), cyklus mám pravidelný, HA neberu, od mého posledního zoufalého příspěvku se to trochu zlepšilo...dávám konopný šampon, zabírá mi zase Nizoral/Polytar liquid... Kupodivu naposled mě šíleně začla svědit hlava po aplikování Henny... Tak to nějak pytlíkuju, "záplatuju" vnějšíma metodama - ale je pravda, že příčina je uvnitř a sebelepší metoda zvenku je jen na chvíli. Stres v tom určitě taky má prsty (nejsem v pohodě ve vztahu). Doufám, že si brzy zharmonizuju život natolik, aby mě tyhle moje neduhy opustily...
Natálie - kouření
Nejsem vůbec zastánce kouření, jsem šťastná, že se mi povedlo přestat, ale jako bývalá kuřačka musím říct, že u mě kouření nejspíš s pokožkou hlavy nesouviselo. (i když zase je pravda, že všechno souvisí se vším...) Dva a půl roku nekouřím (a nepiju ani alkohol) a je to spíš horší (tím ale nechci říct, že ke zhoršení došlo proto, že jsem přestala kouřit a pít, spíš jsem neodstranila tu pravou příčinu).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024