Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka - Diskuze Více vlasů.cz (3)

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka

Autor Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka
Aya
Monika 74
Díky za odpovědˇ.Je to takový kolotoč,jakmile se trochu vše zlepší,hlavně ,,uvnitř" a v nás je klid a pohoda,vše se rázem zklidní.Sama vím ze své zkušenosti,že stačí závažná zpráva a do 1 hod. mám uši rudé,že je musím hned namazat...Myslím,že Nizoral není špatný,vůbec výrobky zn. ze zahraničí znám dobře.Vozila jsem je dříve za zájezdů v cizině.Mně osobně dělá dobře sluníčko,s pokrývkou hlavy-bavlna,mám černé vlasy a plavání.Atˇdoma,v CR v řece či u moře...Je dobře,že nekouříš,protože spíše to odnese pletˇv pozdějším věku,po 40.roce...Hennu nepoužívám,ale někdy reakce pokožky nelze předvídat...Co se týká spánku,není nutný nějaký tvrdý režim,člověk musí především žít a ne být otrokem svého vzhledu.Sama budeš cítit,kdy je Ti dobře a kdy odpočívat...SrdečněAya.
Nikki
Ahojte... ráda bych se s vámi podělila o pár rad, jak na seboroickou dermatitidu... Já jí trpím od osmácti let a to hlavně v hlavě vypadala mi půlka vlasů a k tomu ty příšerná ložiska lupů. Nechci říct, že bych se dnes úplně vyléčila, ale za to se mi podařilo projevy podstatně snížit a téměř minimalizovat. Absolvovala jsem testy na všechny možné tělní orgány, kůži, játra, plíce, prostě vše co jde a výsledkem bylo, že jsem 100% zdravá. Po používání Polytaru (příšerně smrděl), Nizoralu aj. šampónů se stav nelepšil. Udělaly se mi skvrny na obličeji a tak začla bezbřehá deprese, že to nepřestane. Poté jsem objevila kosmetiku La-Roche Posay a Avéne, které mi ulehčily život. Jednoznačně doporučuji Pityval od La Roche a nějaký lehký krém od Avéne, ale co zabere 100%ně je orální hormonální antikoncepce. A co nakonec zabralo i na lupy byl jednoduchý vývar z kořene kopřivy: vaří se jako čaj, nechá se vyluhovat, scedí se a nakonec nanese na hlavu a promasíruje, nejlepší před umytím hlavy Jedoznačně doporučuji všem, co je trápí tato nemoc, ač je špatně k sehnání a kúra s kopřivou trvá déle jak rok, funguje to...
Pigi
Nikki
To jsou krémy?A co doporučuješ za šampon?
Aya
Nikki

Díky za Tvůj email a rady...Kopřiva je výborná odedávna,vnitřně i zevně,na oplachy.Dokonce moje babička doporučovala vodu z kopřiv nebo štávu z pravé břízy,myslím opravdový strom a z něho březová voda-nařízli strom a vodu či mízu chytali do sklenic...Všichni měli až do stáří krásné vlasy.Jenže dnes,nevím,kde bychom seděli u pravé břízy a hlavně čekali na ,,štˇávu"... Kosmetiku Avene znám i La-Roche Posay,není špatná,hypoalergenní,ale nevím,zda krém,myslíš asi na postižená místa,by zabral...Zřejmě Ti opravdu nejvíce pomohla tolik diskutovaná HA,dost žen a dívek to bere,hlavně kvůli vlasům...Bez HA by výsledky nebyly tak dobré,jak píšeš.Bylinky jsou výborné,ale jako podpůrná léčba.Když jsi jinak v pořádku a zdravá,tak jistě HA nezpůsobí nějaké problémy,pokud u ní nesetrváš několik let...Atˇ se Ti nadále dobře daří,rovněž i vláskům...Zdraví Aya.
Aya
Pigi

Nikki zřejmě myslí emulzi proti seberhoické derm. na obličej ,obsahuje i thermální vodu a šampon proti seberhoické derm. ve vlasech.Já osobně,jak jsem se dívala na složení,bych dala přednost Vichy-antiseberhoický šampon...Vichy mám ověřenou,ale na padání to není,na S.D.....ZdravíAya.
P.S.Pityval je v několika konzistencích...
Nikki
Pigi

Pityval je taková nemastná emulze, ale pozor, trošku vysušuje pokožku, takže doporučuji doplnit nějakým hydratačním krémem od Aveně, protože ty jsou tak jemné k pokožce... Já jsem používala Vichy asi půl roku, šampón a hydr. krém a SD se mi hrozně zhoršila, když jsem o tom mluvila s dermatokonzultantkou, tak mi řekla, že Vichy termální voda je nepřiměřene tvrdá a hodně mineralizovaná a navíc Vichy používá více konzervantů, tak zřejmě proto, ale samozřejmě, každému zabírá něco jiného...

Aya

Myslím, že mi zabrala hlavně HA, beru ji už dva roky, ale na lupovitá ložiska v hlavě to moc nepomáhá, mám je tam dál... Proto ta kopřiva a šampón Kerium DS od La Roche... SUPER... DÍKY!
Aya
Nikki

Napsala jsem to asi nepřesně,nepoužívám vůbec kosmetiku pletˇovou od Vichy,pouze jednou za čas ampule Dercos proti padání a šampon Enérgissant ,také proti padání.Asi se budete smát,ale používám na odličování a běžnou denní péči kosmetiku z Lékařského kosmetického ústavu (nevím,zda si přesně vzpomenu...,je to norková řada-norkové mléko+olej+krém.Děsně levné ,ale mně to dělá docela dobře.Po dl. době u nás v lékárně,cena 1 výrobku,cca 60 kč...Ale Kérium DS je dobrý,zkoušela jsem vzorek,na mě trochu suchý,mám dl. vlasy.Jinak od La-Roche mám jen na otoky očí gel s aescinem,po cestě apod.Kopřiva je super dobrá,můžeš i občas pít čaj...Aya.
Nikki
Aya

Proto říkám, že každému zabírá něco... Já jsem toho taky prošla, než mi něco sedlo a začalo to účinkovat. Taky jsem se musela nechat ostříhat na ježka, protože mi vypadlo tolik vlasů, že už se dlouhé nedaly udržet. Proto mi to Kerium DS tak dobře zabíralo, šampón od Vichy mi prostě nesedl, taky jsem měla ten, co ty píšeš. Čaj z kopřivy je dobrý, ale na tu seboreu se musí používat vyloženě kořen, ten prý obsahuje víc účinných látek než listy a stonek, protože do těch jdou živiny samozřejmě přes kořen. Když jsem jej nemohla sehnat, šla jsem k sousedovi narvat na zahradu, usušila a použila... Připadala jsem si jak babka bylinářka. A ty Dercos ampulky ti zabírají dobře? Na mně neměly vůbec žádný efekt... To padání vlasů mi utlumila až Kromayerova lampa, kam jsem chodila na ožařování... Další kapitola...
Nikki
Aya

Já už Vám automaticky tykám... omlouvám se... Měla jsem takový dobrý pocit, že konečně nejsem se svým problémem sama, tak jsem Vám hnedka potykala...
Aya
NIKKI

Klidně mně tykej,i když jsem asi starší,ale snad duševně ne...A navíc nás spojuje společné sdílení nepříjemností,jako jsou vlasy a s tím,spíše před tím,spojené nemoci...A vlasy už jsou jen ,,dovršení" zkázy ,způsobené nemocí...Ale myslím to i humorně.Zatím píšeme,takže žijeme.A co se Tě postihlo?Jestli můžeš nebo chceš sdělit.U mě toho bylo víc,abych se moc neopakovalaperace v r.1998,v r.2001 těžký,neléčený ,od lékařů 2 roky zanedbaný zánět srdečního svalu-horečky kolem 41 st.C,zalití pericardu vodou,1 ledvina k tomu a potom již těžká celková autoimunita,hlavně autoimunitní zánět,chronický,štítné žlázy.A k tomu ztráta,tragická,velmi blízkého člověka.....No, a s tím se spojilo vypadávání a ztráta vlasů,obočí i řas,velká svalová únava a závratě...Po delším boji,v podstatě dost samoléčbě,je to již lepší,i když jsou období,kdy to není růžové...Však to znáš...Těším se na zprávu od Tebe...Srdečně zdravíAya.
Nikki
AYA

Tak to já jsem oproti Tobě "nic" nezažila... Mně se objevila dermatitida a padání vlasů v podstatě zničeho nic... Bylo to spíše psychické, protože se udály nenadálé a nepříjemné změny v rodině a možná proto mi to začlo. Taky jsem byla měsíc nemocná, angína, oboustranný zánět středního ucha a chřipka (taky jsem si myslela, že nelze mít všechno dohromady) brala jsem dvoje antibiotika a to mě asi dorazilo. Už se tady s tou nemocí trápím čtyři roky, bála jsem se chodit ke kadeřnici, aby mi moc neškrábala hlavu, mazala si hlavu kortikoidy, prostě všechno možné. Ale říkám, oproti Tobě to vlastně skoro není podstané, až na ty projevy, no...
Pigi
Aya
Prosím tě co vůbec znamená chronický autoimunitní zánět šž?Chápu dobře,že když chronický tak se může pořád vracet?A co znamená to autoimunitní?
Mám tuto diagnozu taky,ale moc jí nerozumím.Momentálně jsem srovnaná a bez léků.V lék.zprávě mám napsáno chronický autoimunitní thyreotidis s hyperthyreozou,stabilizovaný.Doktorka říkala že můžu mít jednou hyper a pak zase hypo.
Aya
Nikki

Angína je dost ,,prevít",má i dlouhodobější následky,uši a chřipka,to bylo vše zřejmě dohromady...A psychika,o tom víme všichni,co ,,dovede..."Ke kadeřnici raději nechodím,manžel mně zarovná konečky a to stačí,vždy mně poškodili pokožku i vlasy.Chtějí mít vše rychle hotové...Věřím,že to bude lepší...Jsi jsi jistě i mladší,ačkoliv jsem měla problémy i dost mladá taky.A taky nemusíš mít ,,vše."..,zvláště to ošklivé!To hezké Ti přeji...Jinak tomu moc nepodléhám a musím být pořád v nějaké činnosti,to je dobré,odvést myšlenky jiným směrem...Takže se držAya.
Aya
Pigi

Chronický zánět štítné žlázy je autoimunitní onemocnění,t.j. s regresemi,nemoc střídavě stoupá a klesá...,ale nikdy nezmizí.jen zůstává v dobrém období v tzv. klidové fázi...Je divné,že MUDr. Tě nechává bez léků,chronický pacient může mít nižší či vyšší,upravené dávky léků,to mám i já...Pokud vím od p.prof. z Endokrin.kliniky,nelze být bez léků,nemoc prudce vzplane,proto chronický,trvalý zánět...Budu brát menší dávky do konce života,štítná žláza si je nikdy nemůže vyrobit sama a tělu scházejí hormony štítné žlázy.Ano,já mám taky ,,stabilizovaný" pacient...,hypofunkce,ale vždy,aby byl zánět stabilizovaný,musejí se dodávat hormony.Trvale...U Tebe půjde vždy o hyperfunci št.žlázy,jedině až ve stáří může dojít,t.j. po 50.roce k uklidnění hormonů...Možná,ale je to výjimečné!..Proto si myslím,když čtu,jak Ti je,že je za vším hlavně štítná žláza...Autoimunitní znamená,populárně řečeno,že organismus a jeho imunita,obranyschopnost,jsou tak,, zmateny" budˇtěžkou nemocí,operací,těžkým stresem,traumatem,porodem apod.,že začne imunitní systém pracovat proti vlastnímu tělu!Proto i deprese,atd.U mě to odhalilo až 3.vyšetření!A m.j. pracuje nejen proti štítné žláze ,ale i vlasovým folikulám,řasám,obočí,ale i např. kloubům-artritida,roztroušená skleroza ,lupus erymathodes a další ,těžké,protivné nemoci...Může zasáhnout kdykoliv cokoliv...Proto je nutné mít především srovnanou psychiku a i okolí by tohle ,ti nejbližší,měli chápat...Velmi těžko se s tím žije i pracuje.Jedinci vypadají jako hypochondři či líní lidé nebo naopak neurotici a hyperaktivní osoby......Srdečně zdraví Aya.
Pigi
Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi šampony Polytar liquit a Polytar AF?
Aya
Pigi

Oba obsahují hlavně dehet + sloučeniny zinku,léčba lupénky,seberhoii,atd.Pol.liquid je šampon a Pol.AF je k očištění ložisek vlas.pokožky...lepší a účinnější je Kérium od La-Roche Posay...Aya.
Nikki
AYA

Děkuji Ti... Také Ti přeji jen to hezké, teď vím, že spousta lidí se trápí podobně jako já a přemýšlejí například, když zrovna sedí u kadeřnice v židli, jestli ji zabijí hned, nebo až potom Co já už jsem jich prošla. Tak to máš šikovného manžela... To já už jsem totálně závislá na tom Pityvalu od La-Roche Posay, vždycky, když ho na týden vysadím, tak se to radikálně zhorší, to snad není možné, aby jeden krém dělal takové zázraky. Jo a Polytar, ten jsem používala asi tři měsíce, je to takové kouření při umývání vlasů, jak se uvolňuje ten dehet... Taky jsem s ním trápila kadeřnice v salónu, vždycky si tam nosím vlastní šampóny. Ale vážně, obdivuji Tě, čím jsi všechno prošla, zní to až neuvěřitelně. To u mě je všechno o psychice, žaludeční nevolnosti a migrény a tady to je důsledek. Ach joo... snad to jednou přejde. Měj se hezky, N.
Aya
NIKKI

Víš,vždycky mě naši dost tvrdě vychovávali,kromě babičky,ale na tohle to bylo dobré:,,Co Tě nezabije,to Tě posílí..."Myslím,že jsi udělala dobře s tím dehtovým šamponem.Všichni víme,co má dehet za špatné vedl. účinky a kůže je orgán velmi citlivý,nejenom dýchá,ale odvádí vše do těla...Je toho víc,čím jsem prošla,ale třeba, až se uvidíme...Jak píšeš,migrény,žaludek apod.,za vším je psychika,zvl. neurovegetativní systém,ale dá se to zredukovat cvičením,psychickým a dobré je i nyní plavání...Jinak ve sprše,teplá,studená voda střídat,od nohou až k hlavě...je to dobré na cévy a ty zlobí při migréně.Určitě to přejde,tomu věř!!!Srdečně Aya.
Ema
zdravím všechny,co navštěvují tuto diskuzi!

a taky moc děkuji za cenné rady a zkušenosti, které tady píšete!Já už se několik let potýkám s těmito nepříjemnými problémy, ale i když se na pár týdnů ztratí (možná jen dnů),tak netrvá dlouho a objeví se znovu!vyzkoušela jsem už téměř vše...ale připadá mi jakoby při pužití nového přípravku trvá určitá doba, než se vytvoří jakési protilátky, a pak už jakoby tělo bylo imuní a šampon, krém už zase nezabírá. Jsem vděčná za každý vzorek šamponu, protože to je podle mě ideál, všechno průběžně střídat a pak to celkem funfuje.Je v podstatě jedno jestli je to šampon od "Node DS" nebo Eurecin nebo Polytar...teď právě zkouším na Vaše doporučení Cutishelp,..ale řekla bych že šampon je jen takový doplněk l"éčby"..snažila jsem se používat i něco dalšího pro ošetření pokožky hlavy,protože jinak se mi to strašně rychle začne zhošovat.Mrzí mě,že i když jsem vyzkoušela už několik dermatologů,tak žádný z nich není schopen víc,než doporučit nějaký nový šampon,doplnit o další vzorek,případně jednou za čas předepsat nějaké kortikoidy...ze začátku mi vyhovoval Gelargin, který se už tuším přestal vyrábět...moje nynější lékařka preferuje spíš než gel, tak raději vodičky...typu "Diprosalik",který mi tedy absolutně vyhovuje,ale jak již všichni víme,není možné tyto přípravky používat dlouhodobě.Já si tedy myslím,že v podstatě nic nelze používat dlouhodobě,protože alespoň u mě to přestane zabírat.Pořád se nemohu smířit s tím,že je tento problém nevyléčitelný,pořád zkouším něco nového..alespoň mám zatím výhodu v tom,že mám hodně husté vlasy,takže i když mi i v této souvislosti hodně padají,tak je jich zatím i tak hodně,pořád jsou stejně husté. I když jsem tedy zkoušela i ocet (řekla bych,že přímo neuškodí,ani nějak zvlášť nepomůže-alespoń zmírní svědění)nějaký čas jsem používala na zmírnění příznaků sprej Skin cap,ale je to docela drahé a mám pocit,že poněkolika týdnech už moc nezabíral,ale varinta je to také dobrá,kterou doporučuji.Co mě teď velice příjemně překvapilo je rada od některé z vás a to je Pytival od La-Roche!úžasné!cenově přijatelné,i když nevím,jak dlouho ta malá tubička vydrží, moje spotřeba je tak nejlépe alespoň dvakrát denně namazat,aby to trošku fungovalo,zmírní to šupení,ale červené fleky zůstávají...aspoň něco!určitě zkusím i ten šampon!ještě jsem se chtěla zeptat,jestli jste někdo nevypozorovali rozdíl při těchto obtížích v souvislosti s hormonální antikoncepcí..několikrát jsem tu četla,že spíš působí pozitivně.Ze své zkušenosti,když jsem používala tabletky Harmonet,tak stav byl celkem stabilizovaný (při kombinaci s další léčbou),pak jsem asi rok užívala náplasti a bylo to zhruba na stejno,ale teď už asi 3/4 roku používám Nuva Ring - bezbarvé kroužky,které mi absolutně vyhovují,ale mám pocit jakoby se stav seborei o něco zhoršil v množství ložisek šupinek (někdy se mi udělá několik ložisek ve vlasech najednou,dříve to byl problém jen na jednom či dvou místech o velikosti desetikoruny)nevím, zda je to možné,že by tato antikoncepce na tento stav mohla mít vliv,ale jiná věc, kterou jsem v posledním období měnila mě nenapadá...
Kdyby jste měli někdo podobnou zkušenost budu ráda za váš názor.
Přeji všem hezké dny!!!!!
Aya
Ema

Ahoj Emo, mám chvilku času a jsem u PC...Máš pravdu.U každého prostředku si organismus vytvoří resistenci,t.j. přípravek přestává účinkovat nebo musíš zvyšovat dávky.Tohle onemocnění hodně souvisí s hormony a taky s endokrinologií,např. u štítné žlázy má snad každý problémy s vlasy,pokožkou apod.Také vše zhoršuje stres,nevím,zda-li jsi nebyla nějak více vytížena či osobní problémy,apod.Na akutní vzplanutí bohužel nezabere nic jiného než kortikoidy,i když nejsou zdravé,tak se těch pár dní musejí dávat...Než si zničit úplně kůži jizvami,nezbývá jiná volba...Konopné přípravky jsou jen jako doplněk léčby,je to jen na svědění normálního typu,ale nepomůže na seberhoii.Možná by mohl pomoci i Tea Tree Oil,ale taky spíše v mezidobí...Co se týká hormonů,při hormonální léčbě Ti šlo více hormonů přímo do krevního oběhu a těla,ale zároven byla hodně namáhána játra.Toto řešení je z celkového pohledu lepší a modernější,stejně nelze brát hormony donekonečna,riziko embolie,rakoviny prsu,apod.Časem dojdeš do stádia,kdy budeš mít měsíce klid a potom najednou,nehledě na věk,se vše znovu objeví...Asi Tě nepotěším,ale jsou to dispozice,které máme a nikdy nevíme,kdy náš organismus zareaguje tak,jak nechceme...Srdečně zdraví Aya.
Nikki
Ema

Ahoji Emo, Pytival jsem doporučovala já, protože jej už dlouho používám. akorát tedy už přestal fungovat... Hodně vysušuje, takže si dávejte pozor, aby jste kůži dostatečně hydratovala, také nejlépe něčím od La Roche-Posay nebo Avéne, protože tyto dvě kosmetiky obsahují nejméně konzervantů a nedráždí. Taky pořád zkouším něco nového, nyní je to A-derma na atopickou pleť, mají i krém na ekzémy a ten je taky parádní. Hormonální antikoncepce Jeanine mi problémy s SD podstatně vylepšila, ale každému zabírá něco jiného! Držím palce v boji se seboroickou dermatitidou, Nikki
Jenda
Ok. Pro Moniku 74 a další....
Moniko už se nemůžu koukat jak se stále trápiš. Tak jsem se rozhodl, že Ti poradím. Já mám seboreu ve vlasech a na obličeji již několik let. Takže s tím mám sakra zkušenosti. Na mytí vlasu si kup šampon s názvem Selsun Blue. V ČR ho neseženeš, ale koupiš ho za pár korun na Slovensku, nebo si ho nech poslat poštou. Nevyléčí Tě, ale sakra Ti pomůže. Pak dej vědět jak jsi dopadla. Zatím.
Ema
Díky Jendovi za typ! určitě zkusím pohledat na internetu pro objednání a taky to prubnu! pro Nikki, jak dlouho ten Pytival používáte? já zhruba 14dní, a taky mám poslední dobou pocit jakoby trošku vysušoval nebo bylo potřeba zvyšovat dávkování...?já myslela že to používáte už dlouhodobě, a že to zabírá..aspoň trošku,nehledě na to, že na krabičce je snad uvedeno, že je to na seboreu, tak by to snad nemělo vysušovat, ale právě hydratovat...no nevím, už si připadám ztracená, aby něco fungovalo týden a pak zase pátrat po dalším...to člověka sakra dopálí a stresuje.Jak píše Aya, že se na čas ztratí (na měsíce) ,a pak objeví znenadání ...to mě teda "bohužel"ještě nepotkalo.Bojuju s tím denně už asi 14let, pokud se něčím denně nenamažu,..tak se to zhorší, zvětší ložiska, více svědí,...Nevím, už i přemýšlím, že zkusím nějakého homeopata, což mi doporučovala i jedna lékárnice (s některými homeopatiky mám dobré zkušenosti, tedy s těmi, které jsem vyzkoušela na hlasivky a rýmu, kterou mívám pořádnou na týden a při pravidelném užití Coryzalie není za dva dny co řešit),ale zase tu někdo psal už tuším loni, že seborea po homeopatické kůře stejně zase vrátila...Pak jsem se tu taky dočetla o Ostropestřci- na pročištění jater-že je potřeba se vyléčit nejdříve "zevnitř", ale když jsem se po něm sháněla (sice si ho i koupila),tak mě i v lékárně upozorňovali, že přípravky od Solgaru jsou drahé, ale asi ne o moc účinější, než ty běžné cca za 150Kč.A navíc, že jsou to jen doplńky stravy..vitamíny, ale neslouží přímo k léčbě..tak nevím, ale pro jistotu to taky zkouším tak já zkusím ještě promrknout a prozkoušet La-Roche,protože jen šampony mě opravdu nezachrání, já nevím, jak vy ostatní, ale já potřebuju pořád něco na promazání, ale co..když pořád všechno krachuje na účinku..mějte se krásně papa zase někdy!
natálie
tak já mám za sebou octové oplachy, které trošku pomohly ale později jako by nic...jsem ráda za nové tipy určitě vyzkouším i Pytival i Selsun Blue. Cutishelp na s.d. njak nemůžu v brně sehnat ale bohužel poylytar i kérium už jsem zkoušela a zabralo to jako vše jen na pár týdnů a pak opět na novo... jestli něco zabere dám vědět...zatím pááá
Ema
ahoj Natálie, co se týče Cutishelpu, tak ho sice namají v lékárnách běžně na skladu, ale zkuste se pozeptat a mám zkušenost, že i v lékárně v menším městečku za Brnem je možno objednat a za pár dnů si ho můžete vyzvednout!
Ema
Ještě mě tak napadá a nerozumím tomu, slyšela jsem, že podobné problémy se dědí, ale to můj případ zcela vylučuje, u nás v rodině se nikdo s ničím podobným nesetkal...máte někdo podobnou zkušenost?Je sice pravda, že jsem před deseti lety utrpěla vážnější úraz, ale s s.d.jsem se potýkala už asi dva roky před tím, z ničeho nic...
natálie
no já si taky nemyslím že je to dědičný, nic podobnýho v rodině nemáme ani sme neměli.. Ale spousta odborníků mi už vážně řeklo, že z venku to můžu jen zmírnit a ne se toho zbavit. Že hlavní příčina je v těle a já si myslím že u mě to budou játra, protože jsem měla jaterní nemoci jako mononukleozu atd. a také že je to dlouhodobá léčba..
Aya
Ema + Natálie

U žen to zdaleka není tak dědičné,jako u mužů.Ano...úraz či havárie nebo emoční stres to mohou spustit!U Natálie též jasně játra...pročtěte,co psala Darča na Padání vlasů.Poradila jsem jí,měla jsem m.j. ve 23 letech taky žloutenku...Takže,jestli můžete,není to tak drahé,kupte si nebo nechte napsat:ESSENTIALE FORTE!!! Dává se to i při lupénce,na regeneraci jaterních buněk,dokonce i po ozařování...Už to tady pár lidem pomohlo!!!Srdečně zdravíAya.
Aya
Jenda

Ahoj, máš-li chutˇ,rozhodně Ti udělá taky dobře ESSENTIALE FORTE!Zdraví Aya.
Aya
Seberrhoická dermatitida

P.S.Nejdůležitější je vnitřní přísun do těla,zevní,atˇkrémy či šampony,už ,,jen" doplnují.Také dostatek tekutin,pravidelně pijte,atˇpokožka nevysychá! Aya.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024