Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise) - Diskuze Více vlasů.cz (5)

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise)

Autor Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise)
ovca
Páni chcem vám za toto poďakovať.

Pri každom umývaní mi priemerne vypadlo cca 180 - 190 vlasov + vyčesaním ďalších 60 -70 čím sa dostávame k nezdravému súčtu cca 250 vlasov a to len pri údržbe. Koľko ma ich opustilo cez deň netuším.

Narazil som vďaka všemocnému googlu na tento topic a skúsil to. Robil som to zatiaľ len 2 dni ale progres už je. Dnes som si umyl hlavu a v sieťke výlevky som napočítal 118 vlasov to je zlepšenie o 70 vlasov teda o tretinu (som zvedavý na česanie, ešte mám mokrú hlavu takže čakám ale už som nevydržal vám za to nepoďakovať)


Nechcem to zakríknuť, možno mám dneska len lepší deň ale pevne verím že posilňovanie svalov na hlave stojí za týmto úspechom. Ak po dvoch dňoch zmiernilo výpadok na 118 vlasov, dúfam že to po istej dobe zrazím na príjemných 60 a menej.

Inak ešte by som mal dodať že neberiem žiadne vitamíny, ani si na hlavu nepatlám žiadnu zázračnú vodičku (teda okrem lopúchového výluhu ale to by malo byť na lupy), neberiem ani hormóny ani nič na obmedzenie hormónov.

Pozajtra až si zase umyjem hlavu tak poreferujem o počtoch, ak boh dá budúpriaznivé.

edit: ešte mi asi 0,5 centimetra od frontálnej vlasovej línie vyrašil prieskumník. Proste z opálenej kože vlas... keby mi šli smajlíky tak "smajlík"
Koutař
ovca
Tak to je prima tak určitě ještě napiš jak to pokračuje!!!
foggy
ovca: za dva dny ti vyrašil vlas, hm? já si myslim, že od toho moc očekáváš....napiš po měsíci...
ovca
heh to určite nepripisujem hlavovej kulturistike, to je len taký pozitívny bonus navyše

Dokonca u mňa padanie nebude asi (ak boh dá) genetického rázu ale skôr symptóm niečoho. Pravdepodobne štítna žľaza prípadne sa mi mstí môj zažívací trakt za to že som si ho tak fatálne zničil (už skoro 2 roky je pre mňa stolica malý sviatok a zároveň tvrdý boj). V rodine 3 generácia dozadu AA nemá, bol by som prvý.

S padaním teda bojujem na všetkých frontoch. Zmenil som životosprávu, posilujem svaly na hlave, čakám na vyšetrenia a dokonca som sa už zmieril aj z jazvou a tvári v prípade že by bolo nutné vyoperovať môjho malého kamaráta "minule nezhubný" nádor (fibróm asi). Mažem hlavu bylinami, meditujem, pijem bylinné čaje, žerem vytamíny.

Progres tam vďaka posilovaniu určite je, ak je to len symptóm niečoho vážnejšieho tak je jasné že sa to s tým nespraví ale určite to pomôže a neuškodí. Keď tak budem mať aspoň niekde na tele namakané svaly.
aneken
Tak jak to vypadá, je tu někdo, kdo by toto praktikoval dlouhodoběji?

Koukám totiž, že zdejší česká diskuse poněkud ustrnula a s mohutným nástupem žen se přesunula více k mastičkám a šamponům. V zahraničí se nyní na fórech zuřivě diskutují lasery, které evidentně přinášejí překvapivé výsledky (včetně obnovy růstu).

Proč o tom píšu zde, totiž jednou z příčin jejich úspěchu je, že se jim daří prokrvovat a oživovat vlasovou pokožku a folikuly, což by se dalo do jisté míry nahradit i masáží hlavy, případně posilováním. Byla by proto škoda, kdyby toto téma zapadlo. Čili - může se někdo pochlubit dlouhodobější praxí a případnými výsledky?
Aya
Aneken

Je dobře,že o tom píšeš,protože šampony,mastičky jsou opravdu téměř doplnková léčba.Prokrvení pokožky,zvl. u vlasů,je dost důležité.Proto i ty masáže různými preparáty.Otázka je,na kolik působí samotná masáž a jak působí prostředek,který použijeme...Masáž hlavy a ,,cvičení" pokožky je stará metoda z Indie a velmi dobrá.Co se týká ,,cvičení " s pokožkou,různé posouvání,apod.,mám profesi,kde tohle dělám,i když ne tak,aby to všichni viděli Určitě dobré a navíc to mohou praktikovat všichni.Dobrá je i známá ,,svíčka",stoj na hlavě...Alespon 3krát 2-3 min. denně.Pozor na oční vady,tam je zakázán...Jinak léčba laserem...Vím o tom,dost mých blízkých žije v zahraničí.Můj bratranec chodí na laserovou léčbu v Německu ohledně krevního hematomu,nevstřebává se a je na počátku,co rostou vlasy-nad čelem...Slyšela jsem ,že se neví,jak bude pokožka reagovat později...Za 2,3...roky...Jeden čas byl také nástup bílých,dokonalých,zubních implantátů.Bohužel u řady lidí organismus nepřijal... Souhlasím,že jsme trošku ustrnuli... Aya.
LUDMILA
Aya a všichni
Masáž scalpu a cvičení se svaly scalpu není jen o prokrvování pokožky a dostávání tam nějakých rádoby vlasových vitaminů. Je to hlavě o uvolnění emocionálního stresu nebo stresu vůbec. Vlasy potom rostou ahoustnou i bez mastček a tonik.
Veve
Aya
LUDMILA
A jak se tedy správně provádí cvičení a masáž hlavy?
Aya
Ludmila

Ano,protože stresem se dělají spasmy kolem vlasových folikul,vlas ,,nemůže" dýchat ,dusí se...Je to i o visualizaci,umění uvolnit se,celkově -nejen tělo,svaly,ale i skalp-vlas.pokožku.Právě tím,že vnímáme a cítíme pozitivně,ale zevnitř,velmi těžké psát slovy,měli bychom uvolnovat vědomě,později automaticky,pokožku i celé tělo,každý sval...Proto ta náhlá uzdravení,opětovný nárůst vlasů.Já jsem osobně přesvědčena,že vše naskočí jedině psychikou...Právě se musí začít cvičením,ale klidovým,tzv. pozitivní pasivita,později přináši aktivitu.Na duchu i na těle...Díky částečnému vyřazení centra bolestivosti jsem mohla absolvovat náročnou operaci a dívat se na monitor...Není to chlubení,aby nebyla jiná odezva,jako kdysi...K tomu jsem došla až poslední roky,např.,mám všechny zuby,ale 8 nevyrostly,byly prorostlé do 7,takže řezání i trhání bez injekcí...Bolest je přirozená,takže v zájmu organismu nedávám další jedy,např. anestetika.. Aya.
baldish
Dlouho jsem nepřispíval, protože jsem byl v zahraničí a i v stresující práci jsem si našel chvíle pro cvičení. Od cca dubna jsem ve cvičení už mistr, občas dokonce pozoruju zarudnutí kůže na temeni. Protože mi došel folixil a neměl jsem možnost si jej v zahraničí koupit a ani jsem nepátral jak, přestal jsem jej brát a ten mírný pokrok vidím stále.
Na koutcích se už rýsují malé chloupky jako u malého dítěte, temeno obrostlo téměř celé, zbývá cca 10cm od čela, kde je to pořád řídké. Než jsem začal cvičit, prosvítalo mi pomalu i temeno.
Pokud mě chcete napodobit, přečtěte si mé přízpěvky v tomto vlákně.
Kouřím, jím zásadně hlavně maso, nešetřím se, mám stresující práci a ani se nesnažím o lepší životosprávu a výsledky jsou vidět stejně.

PS: Zdravím Aju, rád tě zase vidím
Aya
baldish

Ahoj, taky Tě zdravím...Myslím,že Tvoje cesta je dobrá a hlavně Tě nestresuje.Je to o tom,pokud opravdu není někdo hodně nemocný,ale i tam lze dost zmírnit nebo nemoc zastavit,o psychice...Po pravdě,jím,na co mám chutˇ.Kdybych se měla pořád hlídat,tak je to stres.A když je přiměřený výdej energie,tak se netloustne,ale u žen dokonce při dietě padají vlasy i více...je to i ve stylu života.Což se Ti daří a já jsem ráda... Aya.
Marťan
Ahoj. Chtěl jsem se zeptat. Nemá někdo s cvičením zkušenost opačnou? Já jsem to začal praktikovat asi od srpna a myslím, že mi padá více vlasů, než kdy před tím. Vyrostly mi také nějaké nové vlasy, ale těžko říct jestli je to cvičením a jestli jich je tolik, kolik mi jich deně vypadá. Nechci to dávat do přímé souvislosti a rozhodně tomu chci ještě nějaký čas dát.
foggy
Marťan:
já to taky zkoušel...psal sem to tada někde ze začátku, ale pak sem toho nechal...čet sem někde, že to nemá vliv a naopak to může způsobit padání
ovca
padanie to spôsobí ak masíruješ drasticky, v podstate tie vlasy mechanicky vyrveš. Už sa tu písalo "pracky dolu" ... hýb len svalom a ruky nechaj v kľude od hlavy čo najďalej.

Hlavová kulturistika je dobrá vždy, načo jesť nejaké vitamíny a finasteridy keď sa to skrz scvrknuté cievy k vlasovým folikulám nedostane v dostatočnom množstve? prekrvenie je základ!
luci1
ovca
souhlas...ja se teda zvyseneho vypadku nebojim, at jdou, mrsky, kdyz nechteji drzet , ale bez ruk je to idealni...nebo prilozim jen konecky prstu na dane misto a aniz bych pohnula prsty, namasiruji si tak celou hlavu, pokozka je ted uz celkem flexibilni jen si teda nekdy pripadam jak exot, kor kdyz me to chytne treba v saline a parkrat si zacvicim
Aya
Ovca

To je dobré:,,Pracky dolů!" ,ale máš pravdu,vždytˇsi někdo rve pokožku plnou silou,to není účel,použít sílu...To by si vyrval naprosto zdravý člověk.A prokrvení je dobré pro vstřebání všech látek a vodiček,co plácáme. Aya.
LUDMILA
Aya
dávám Ti za pravdu. Mně masáže a cvičení se svaly scalpu moc pomohly.
Dnes jsem trochu ve stresu, hlava na temeni zase začala bolet. Takže jsem zjistila, že už zase nepohnu svaly. Masíruju a cvičení postupně půjde. Chce to zřejmě cvičit i preventivně. Děkuji všem na této stránce. Pomohli jste mně.
Aya
LUDMILA

P.S.Tak jsi ,včetně mě,od včera již další človíček,co mně toto píše.Ale taky jsem trochu ve stresu,tedˇ stíhám více věcí a potřebuji docela nezávazně a příjemně vysadit... Podzim,i když barevně mám ráda,s námi cvičí,neurovegetativní systém a navíc temeno a v něm uložená centra,jsou nazývána 2.srdce,tudíž veškerá emoční hnutí tam cítíme.Včera jsem zvolila léčbu šokem,plavání,ale chvíli ,v ledové Vltavě...A bylo líp!Dnes to vypadá,že bude mlha celý den,tak svůj ,,divoký " pokus asi nezopakuji.Jinak jsem zvyklá od dubna do října plavat v ledové vodě,velmi dobrá na vše... Aya.
P.S.Mimo jiné,máme úplněk a bylo zemětřesení!!!
Amoska
Včera se mi Ayo točila taky celý den hlava a o ztuhnutí krku ani nemluvím. S tou Alpou to je sranda, ODS u nás ve městě rozdávala alpy, tak si s ní udělám dnes taky masáž. Jo holky, jedno pozitivum, pracuji na horách a tady svítí sluníčko, dalo by se opalovat, člověk má aspoň hned lepší náladu. Taky se mi udělala vyrážka ve vlasech, nevím co stím, tak zobu na radu naší milé Ayi Essentiale Forte a čekám na výsledky krve, budou asi ve čtvrtek, tak jsem nervózní. Všem přeji nádherný den a plno nových krásných vlasků. Ještě se chci zeptat Ayi jak mám dělat masáž vlas. pokožky bez ruk, mám pohybovat jakoby obočím? Děkuji.
Aya
Amoska

Kdesi jsem vyčetla,že jsou jedinci citliví i na slabší zemětřesení,což bylo v Chebu včera...Ale je divné,že jsme tak tuzí téměř všichni,málokdy na to trpím.Essentiale forte nic nezkazí,spíše naopak!Jinak cvič i od uší ,od zátylku přes hlavu až k obočí,včetně obličeje,dobrá prevence proti vráskám...A na krk můžeš přitlačit dlaněmi! V Praze nedávají ani Alpu!!! (něco pro zasmání...)Držím palce,snad bude zase líp!Aya.
Aya
Děvčata-P.S.

Napadla mě,pro ty,co mají důvěru v homeopatii,taky koupím,kdysi jsem brala,asi 12 let zpět,homeopatický prostředek na stabilizizaci neurovegetativního systému-m.j. i závratě,šije,bolesti ,atd.-je to VERTIGOHEEL tbl.v lékárně...Aya.
LUDMILA
Aya
Ayo jsi skvělá. Já jsem teď nedávno dala dceři homeopatickou kuličku a za 3 dny to vypadalo, že jí povezu do špitálu. Ještě že mám doma Medrol - kortikoidy. Beru je sama. Tak jsme to s Boží pomocí a pomocí Medrolu nějak ukočírovaly. Ve Vertigoheelu je Veratrum album - nedoporučovala bych nikomu, kdo o tom nic neví dělat s tím zkoušku léku. Ayo fakt mám Tě moc ráda. Teď jsi mi zvedla náladu, ale moc bych určitá homeopatika, byť polykompozita, tady paušálně nedoporučovala. Vím, že to myslíš dobře. Máš obrovské znalosti, fakt klobouk dolů.
Jinak Essentiale je skvělé, zabírá a dobře.
Aya
LUDMILA

Díky moc!Jsi velmi hodný a laskavý člověk.Mám Vertigoheel vyzkoušený,ale jistě souhlasím,že u citlivých jedinců může i homeopatikum udělat problémy,nenastartuje to,jak má a přijde paradoxní reakce...Navíc zjištuji,což je nezodpovědné,již nepíší u homeopatik nejnižší i nejvyšší možné dávky,dokonce ,že ,,bez vedlejších účinků!"!!!Víš,Lidunko,je to těžké...Někdy lék taky udělá něco jiného než čekáme,homeopatikum taky,ale u typické chemie je většinou výsledek ještě horší...Nejsmutnější je,že lékaři si hlavy nelámou,až na pár slušných a solidních,které spočítáme na 1 ruce...Já osobně nemohu ani aspirin,např.analgetika Valetol,Spasmoveralgin,atd.,katastrofa,ani 1/2 tbl.,natož Algifen,který dnes píší lékaři jako vodičku.je pravda,kdo je citlivý,by měl vše ověřit nebo si vzít minimální dávku.To jste měly problém,to je hrůza...Někdy jsou i kortikoidy nutné,co se dá dělat než trpět!Díky za hezký příspěvek... Aya.
Aya
LUDMILA

Takže jen pro uklidnění,Liduško,raději jsem otevřela svoji stařičkou ,,knihu"..Veratrum album je v v protikřečových 2 přípravcích,také homeo a v přípravku na játra ,,Hepheel".Píši přesně složení Vertigoheel:Anamitra cocculus,Conium maculatum,Ambra grisea,Petroleum rectificatum + alkohol.roztok=kapky!nerozepisuji přesné dávky,nechci moc ,,chemizovat" www.Hezký den nebo ještě noc přeje Aya.
LUDMILA
Aya
chválím anonimitu. Jinak bych si odnesla strašnou ostudu. Myslela jsem, že Veratrum je ve Vertigoheelu, protože to mám spojené s jednou pac. Nekoukala jsem se do seznamu. Napsala jsem to od boku. Je fakt, že homeopatie se od boku nemá dávat.
Já jsem jí dceři podala velmi uváženě. Zážitek z léčby byl šokující. Teď už je to dobré. Už může chodit. Je samozřejmě bez kortikoidů.
Já se teď vrátila z Lupusinek a jsem nějaká vyřízená. Zaplať Bůh za tyto hezké a milé stránky. Mám Tě ráda Ayo.
Aya
LUDMILA

Neomlouvej se,máme stejné názory!O chemii to není,hlavně abychom nějak pomohly!Sobě i ostatním!!! Díky moc!Aya.
SuLo
Ahoj všichni,
občas toto fórum sleduji a k tomuto tématu přidám vlastní zkušenost. Prokrvování pokožky hlavy skutečně funguje! Mám to na sobě vyzkoušeno, cca 3 letá zkušenost. Došel jsem k tomu takto:

Od roku 2002 aplikuji Minoxidil, který v podstatě zlepšuje prokrvení pokožky a tím omezuje výpadek vlasů a má výsledky (jak asi každý kdo používá, zjistil). Zjistil jsem ale, že největší účinek je cca první půlrok a pak účinnost klesá. Proto jsem přešel po roce z 2% na 5%...situace stejná, opět náběh účinku s postupným klesáním účinnosti. Lámal jsem si hlavu proč a pravděpodobně to bude tím, že pokožka si na "dráždivý" efekt Minoxidilu zvykne a postupem času se prokrvení zhoršuje.

Proto jsem se rozhodl prokrvení podpořit manuálně. Metoda je jednoduchá, stačí obyčejný rovný hřeben a ostřejšími hroty, který přiložím kolmo na pokožku a kývavými pohyby sem a tam a posuny hřebenem dopředu a dozadu se pokožka prokrvuje. Výhoda je, že hroty hřebenu prokrvujete přímo slabší folikuly v místech, kde je potřeba. Zjistil jsem, že metoda měla stejný nástup a účinek, jako Minoxidil v prvních 3 měsících. Vlasy začaly rychleji růst, silnější a prodloužila se růstová fáze. V té době jsem neužíval nic vnitřně.

V současné době stále používám Minoxidil v kombinaci s touto masáží a vnitřně užívám druhým rokem Folixil a 3/4 roku Penester. Musím říct, že cca 2-3 roky se úbytek vlasů zastavil a nezhoršuje se (převážně díky Minoxidilu a másážím - Folixil a Penester užívám pouze podpůrně).

Nelze čekat, že narostou nové husté vlasy, ale udržíte si stávající a to hodně dlouho!
Lysá místa z dob minulých v současné době řeším transplantací v GHO. Je mi 32 a myslím, že touto kombinací můžu počítat s vlasy i po 40cítce.

SL
Horkypetr
to SuLo: a nemyslíš si, že se ti prostě AGA ustálila (a byl bys na tom tudíž úplně stejně, i kdybys nedělal vůbec nic)? Nevíš třeba, jak na tom byli tví mužští příbuzní v tvém věku? Myslím, že je to to jediné, podle čeho se dá orientovat.

btw. jak často takové masáže praktikuješ? Já sám jsem také nejdřív po zahájení masáží (dohromady tak 3 minuty denně) pozoroval zmenšení výpadku, ale teď to zase padá víc než kdy jindy, tak už na to tak nespoléhám...
SuLo
to Horkypetr: nemyslím si, že by se mi stav pouze ustálil. U nás v rodině je plešatost přes koleno, taťka měl vlasů spoustu, děda úplně plešatý (vlasy pouze nad ušima) , jeho otec vlasatý a jeho otec opět plešatý. Na mě vychází ta horší varianta. Avšak v mém věku už neměl děda ani vlas, dle fotek. Opravdu si myslím, že tato kombinace jak jsem výše uvedl funguje. Masáž provádím vždy ráno a večer, pár minut. Minoxidil pouze večer.
Troufám si tvrdit, že většině lidí to buďto výpadek zastaví nebo výrazně zpomalí. Ono je rozdíl, když vlasy, které by normálně zeslábly a zanikly během 2 let se udrží třeba 10 let. Za 10 let už budou nové metody, účinnější. Důležité je udržet co jde a co nejdéle.

Dalším faktorem je výpadek vlasů ve fázích. Když pominu, že vlasy nejvíce padají na podzim a v zimě a na jaře a přes léto se opět obnovují, tak pokud začneš masírovat pokožku nebo začneš s Minoxidilem, aktivuje se ti spousta vlasů, které ale porostou třeba 4 měsíce a opět vypadnou. Jsou prostě natolik slabé, že jejich růstová fáze je jen pár měsíců. Do 2 měsíců ale zase začnou růst znova a opět vydží jen 4 měsíce. Úspěch je, když se růstová fáze nezkracuje. Silnější vlasy mají růstovou fázi třeba rok, nejsilnější potom třeba 5 let.

Na mě mám odzkoušeno, že po vysazení Minoxidilu a masáží se růstová fáze vlasů začne opět zkracovat až do úplného zaniknutí vlasu.
No a čím je vlas silnější, tím je větší šance ho udržet.
Dead Kodet
Tohle jsem kdesi nasel a je to trochu k tematu. Ukazuje to vliv posileni oblicejovych svalu na regeneraci mladistveho vzhledu v obiceji.

Fotka pred tim nez pani zacala cvicit oblicej

http://www.flexeffect.com/Loulou8yrb2.jpg

a fotka po

http://www.flexeffect.com/Loulou.jpg

Vice fotek zde:

http://www.flexeffect.com/beforeafter.htm
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024