Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise) - Diskuze Více vlasů.cz (6)

Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise)

Autor Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise)
Dead Kodet
RAd bych zopakoval ze masaz a cviceni jsou 2 ruzne veci. Nechcete masirovat skalp nebo oblicej. Chcete posilovat, tzn zatezovat svaly velkou zatezi (rezistencni posilovani), stejne jako kulturisti posilujou bicaky. Posilenim svalu dojde k regeneraci tkane. U skalpu posilovanim svalu na zatylku dojde k zvyseni elasticity skalpu na vrchu hlavy. Jednim z pruvodnich jevu aga je ze elasticita skalpu se snizuje, to je nepopiratelne a bylo to uz hodnekrat overeno, plesaty skalp je tenci a mene elasticky nez ten vlasy zarostly.
Dead Kodet
Dead Kodet
Tohle jsem kdesi nasel a je to trochu k tematu. Ukazuje to vliv posileni oblicejovych svalu na regeneraci mladistveho vzhledu v obiceji.

Fotka pred tim nez pani zacala cvicit oblicej

http://www.flexeffect.com/Loulou8yrb2.jpg

a fotka po

http://www.flexeffect.com/Loulou.jpg

Vice fotek zde:

http://www.flexeffect.com/beforeafter.htm


trosku to dava smysl ze by to melo fungovat i na vlasy. Napriklad botox ma patent ze po injekci botoxu do ridnouciho skalpu rostou hustsi vlasy
Flap
Fascinuje me tahle moznost, ale zajima me presneji jak to praktikovat. Je lepsi svaly zatinat, nebo mam prsty masirovat hlavu, nebo uchopit do dlani celou hlavu a ruzne pohybovat skalpem tak, aby mi jezdil po lebce?
ovca
zatnúť + dlane (dlane jemne!!!!!! nedrhneš psa ale svoju hlavu)
Marťan
Flap
Je potřeba rozhýbat a procvičit svaly na hlavě a pak bez použití rukou prostě zatínat a povolovat, čímž se docílí toho, že se pokožka na hlavě rozpohybuje. Nevím, jestli to dělám dobře, ale začínal jsem tím, že jsem zvedal obočí a tím se mi krčilo čelo, ale když byl člověk hlavou opřený o polštář, tak cítil, že se mu opravdu daří hýbat celou horní částí skalpu. Po nějakém čase jsem se naučil pohybovat těmi svaly aniž bych musel nějak výrazně krčit čelo.
Nevím jestli cvičení provádím správně, protože to zkouším zhruba 3 měsíce a žádného výrazně pozitivního účinku jsem zatím nedosáhl. Ani netuším, po jaké době by se takový pozitivní účinek měl dostavit. Každopádně v tom pokračuji, protože si na to člověk po čase zvykne, takže to dělá aniž by na to musel myslel.
LUDMILA
artnatomy/artnatomia
tam se najde jakýsi návod ke cvičení se svaly hlavy. Jedná se spíš o mimické svalstvo obličeje. Bohužel se tam svaly calvy nebo scalpu nevyskytují. alespoň jsem je nenašla. Ale nějak se začít musí.
Mně cvičení a jemná masáž pomohly dost rychle. určitě do týdne.
Poté co jsem se podívala na obrázky, jak se po cvičení mládne v obličeji, budu cvičit častěji. Kam se hrabe kosmetička.
Ušima stále nehýbám - jak jste se to učili?
Joffrey
Zdravím všechny, asi 100 let sem tady nenapsal žádný příspěvek a před tím sem nepřispíval skoro vůbec, takže se mě nelekejte Každopádně fórum sleduji občas a pročítám. Od září jedu scalp exercise. Jsem si jist, že ho nedělám úplně dokonale,ale zkusím to nastínit a také popsat výsledek. Abych rozhýbal scalp, ktery byl neovladatelný naprosto, tak jsem začal nejdříve s mračením se a údivem a to v rychlém sledu . Asi za dva týdny už sem najednou uměl stahovat svaly kolem uší a lehce s nimi hýbat, za měsíc jsem se naučil ovládat svaly na zátylku, ty, na kterých je to celé postaveno. Avšak tyto svaly ovládám velmi omezeně, kdyz je zatnu scalp se zatáhne dozadu asi jen o 1 cm. Nemůžu dosáhnout pokroku, asi je to u mě anatomicky neproveditelné. Kombinuji tedy všechno výše zmíněno zhruba 20min denně. Výsledek je takový, že výpadek je stále stejný, zhruba 50 vlasů denně, ale subjektivně se mi zdá, že levý kout málinko zarostl, právý je stejný, v obou koutech se při správném nasvicení daji pozorovat male asi milimetrové vlásky ne zrovna hustě rozložené, které tam před tím nebyly a v pravém koutu, v místě mé původní vlasové linie z dětství, mi vyrostl regulérní vlas 2.5 cm dlouhý vlas, který už se pigmentuje Ale od začátku září je ještě krátká doba, výsledky se mají projevit až asi po 8 mi měsících a jestli vůbec. Je nutno podotknout, že k tomu všemu jedu takovou pa WD dietu, která spočíva ve vynechání snídaně a obědvám kolem 15:00, denně 1000 miligramů céčka, hodně zeleného čaje, biosil plus, ovoce zelenina, semínka, šampón s ketokonazolem, cvičím a ještě si opět objednám kořen kopřivy na čaj. Stav mých vlasů je asi 2 roky stejný po tom co se mi udělaly kouty a na temeni prořídly vlasy v oblasti 3x3 cm. Uvidíme
Aya
Joffrey

Vlastně tahle mimika,i když střídmá,je od mládí součást ,,mé profese..."Napíšu snad víc,měla jsem dnes koncert ,,Requiem",takže jsem ztuhlá,to víš,tam se moc člověk nezasměje a nezahřeje,velký kostel......Zatím si dovolím radu.Zkus úsměv ,ne mračení,ale vnitřní úsměv ,od koutků úst,přes celý obličej,oči,čelo,ústa až k uším,ale musíš cítit,jak se vše pomalu hýbá...V obličeji a vzadu...Rozpínej obličejové svaly nahoru,vyvaluj oči,čelo,tváře,ústa k uším,uši do zátylku...Zátylkem jedeš přes temeno.Nikde nic nekončí a je to příjemné!Aya.
Cut
Můj poznatek:

Na fórum chodím nepravidelně, byť problémy s vlasy mám, ale ještě né v nějaké velké míře. Trápí mne zvýšené vypadávání vlasů a jeden velký kout, který se mi udělal už v 20ti...

Teď je mi 26cet, zkusil jsem preventivně WD (prevence proti AGA) a různé jiné metody (např. v době minoxydilové horečky Regain atd.). Nic fakticky nezabralo...

Stálo mne to dost sil, někdy i nervů a psychiky, znáte to jistě samy.

Nedávno jsem se rozhodl zkusit masáž svalů na hlavě, jako základ mé nové léčebné kůry. Musím říci, že po několika dnech, se padání dost zlepšilo.

K tomu jsem přidal, vzhledem k mým problémům s kvasinkami, preventivně česnek v kapslích. Pak antioxidační alfalipoovou kyselinu (nepravidelně)+ trochu vlašských ořechů atd.

Z opravdových léčiv jsem ponechal NettleRoot a SawPalmetto, to dávám pouze v jedné tabletě.

Na topik používám Aminexyl + šampon od Garnieru, Alpecin, Danket+citrovital (jak kdy...).


Oproti klasický kůram tedy minimum léků, denně maximálně tři tablety,
ale kupodivu dosahuju mnohem větších výsledků než při sebevražedných WD...

Uvidíme, co za pár měsíců, ale momentálně jsem maximálně spokojený.

Padání vlasů se omezilo zhruba o padesát až šedesát procent, pozoruji i malé vlasy v koutech....
Joffrey
Aya

děkuji za radu,vyzkoušel jsem. Jeví se to jako hodně účinné, zejména to bude mít omlazovací efekt na obličej, protože jsem po tom dostal takové micro křeče do svalů v lícní oblasti Ale oproti křečím třeba do stehna je to šimrání

Cut

já jsem jel regulérní WD tak zhruba týden, víc jsem nevydržel, takže to je taková hodně okleštěná verze poloočistná Nettle root a saw palmetto exctracts v tabletách jsou na mě drahé, budu si to nahrazovat nettle root čajem více koncentrovaným. Ikdyž to asi není to pravé ořechové. Jisté je, že DHT v těle není úplný škůdce v případě mužů, má své opodstatnění, to už tu bylo hodněkrát řečeno. Třeba antagonista estrogenu, který je třeba také krotit. Ale nettle by měla blokovat 5-alfa reduktázu a aromatázu zároveň,takže výsledek je čistý T, ale nedělám si iluze, že by se to dělo ve velké míře v případě konzumace kořene kopřivy. Spíš doufám, že si pitím čaje neuškodím. Ohledně scalp exercise počkám jak se to vyvine po 8mém měsíci.
Aya
Joffrey

Ano,děláš to správně!Musí se mikrosvaly mírně chvět nebo i škubat.To znamená,že v tom není křeč,nýbrž uvolnění.A pomalu posunuj dozadu,do stran po celé hlavě...Půjde to,vše je jen cvik!Aya.
Cut
to Joffrey:

Jo, WD pro mne byla naprosto šílená. Spoustu divných stavů, rozechvění, nebyl jsem to zkrátka já.

Nettle Root and Saw Palmetto, cena je drahá, ale když to porovnám s tím, co jsem všechno do sebe investoval dříve, tak jsem zhruba na třetině všech prostředků.

Jinak musim říci, že scalp excersise mám zatím opravdu jen ty nejlepší zkušenosti.

Lidi tak se držte. Hlavu plnou vlasů.
Staniiiik
Tohle je můj první příspěvek na tomto fóru, nicméně jsem si ho nepravidelně pročítal... Chtěl bych se podělit o své zkušenosti se scalp excercise... toto cvičení praktikuji zhruba od srpna, ve chvíli kdy než jsem s tím začal na rukou mi po přejetí přes vlasy zůstávaly vždy nějaké nalepené... dnes se mi nic takového neděje, můžu si za vlasy tahat jak chci a prostě zůstanou tam, kde by měly, dokonce sleduji i mírný pokrok v zarůstání koutů...
a všechno díky tomu, že 2x denně praktikuji toto cvičení, jo a ještě beru tabletky Vápník-Hořčík-Zinek max 2 denně... bohužel nemohu zadávat webové adresy, abych hodil link na stránku, podle které cvičení praktikuji...

S pozdravem Staniiiik
Dead Kodet
Teda lidi uprimne, kdyz sem tohle zakladal myslel sem si ze sem uz uplne zesilel, tolik reakci a tolik pozitivnich sem fakt nak necekal.

Tenhle manik to propaguje mimochodem:

http://www.hairloss-reversible.com/
Joffrey
to Dead Kodet:

Hagertyho web jsem zaznamenal. Take se tam clovek na forech muze docist o lidech, kteri to provozuji uz 8mym mesicem a marne cekaji na jakekoliv pozitivni zmeny a na druhou stranu take o lidech, kterym to pomaha a tech neni po málu. Tudiz k tomu muzu pristupovat racionalne a ne s vidinou zazracne metody. Pomaha to v cloveku eliminovat placebo efekt a pokud se dostavi vysledky, tak si budu jisty. ze je to diky teto metode a ne sile me psychiky.
Joffrey
Vím, že to není přímo k tématu, ale má to souvislost s procvičováním

Četl jsem tu kdysi o masážích prostaty, zajímalo by mě jestli by nemohlo mít pozitivní výsledek i procvičování tzv. PC svalu na vliv prostaty a produkci DHT? (sval, který ovládá průtok moči) V pár zahraničních příspěvcích jsem narazil bohužel ale na teorie, které tvrdí opak a to jest, že procvičování tohoto svalu zvyšuje produkci DHT?
duffman007
to Staniiiik:

chtěl bych se zeptat kolik minut denne delas to cviceni? a mohl bys me prosim hodit ,link na tu stranku podle ktere to praktikuje, na mail? duffman007@seznam(tečka)cz
chuan145
Zdravím všechny nemohl by mi někdo prosím napsat podrobně jak to všechno cvičit a masírovat nebo jestli máte odkaz na naky video tak mi to taky pošlete dík email ondracekd@seznam.cz
mistule
Tak to nechci zakřiknout, ale cvičím od září a už jsou viditelné výsledky - zarůstají mi kouty. Výraznější zhoustnutí vlasů nepozoruji, ale ty kouty už byly dost vidět a je tam dost znatelný posun.
Ani nevím, jestli to cvičím správně, ale asi jo, když to funguje Začínala jsem hýbat obočím, jako když se něčemu člověk hodně diví, postupně už hýbu jen svaly nad čelem, temeni a zátylku - všechno jde až postupně, jak člověk není zvyklý tyto svaly používat, chvilku to trvá. Snažím se dopracovat k hýbábní ušima, ale to ještě nejde.
Jinak na obličej to má taky docela evidentní vliv

Rozhodně doporučuji, protože je to zadarmo a nedá se tím nic zkazit, naopak
aneken
mistule
A jak často to provádíš? U sebe mám dojem, že se mi pak víc mastí vlasy, když se na to vrhnu. Tak to vždy přestanu dělat, za měsíc to zase zkusím, žádná velka konzistence. Teď asi uberu na intenzitě, ať se vyhnu tomu pocení a budu víc stávat na hlavě, to se taky doporučuje na prokrvení.
mistule
aneken
Snažím se cvičit každý den, vždy pár minut, vlasy jsou ok, problém s mastnotou nepozoruji. Naopak bych řekla, že se trochu zvedly, nejsou tak splihlé.
Sean
Když už jsem dnes u těch dotazů o zkušenostech s...jak pokračuje a s jakými výsledky cvičení hlav. svalů, já jsem chvíly zkoušel a měl jsem dokonce pocit, že mi začíná zarůstat temeno(začalo to tam nejpozději padat), ale i když Deat Kodet psal o vlivu na vrásky atd., tak mi připadalo, že to může díky částečnému namáhání i v obličeji působit opačně-vím,tak by se cvičit nemělo, jen na hlavě, ale musí se to fakt člověk naučit, ale neberte mě zase tak vážně, padání za ty roky u mě vyvolalo tak trošku paranoidní a daší psycho stavy, ale samo ukočírovatelné, takže se víc zkoumám, v určitých věcech si dávám bacha, protože si myslím, že by to ještě víc poškodilo mé vlasy, asi mi mnozí rozumí, ale nebudu se dál rozkecávat, už to není k tématu
Acid
Sean
Jestli se ti prohloubily vrásky z toho jak krčíš čelo (i nepatrně) aby se scalp pořádně zatl, tak mám stejnej problém - nechal sem toho
Cut
Zdravím,
kouty cvičím už tak půl roku (viz. mé příspěvky v historii tohoto topicu).
Výsledek je výborný. Určitě to na mne má pozitivní vliv. V koutech to trochu houstne.

Chtěl jsem se zeptat: přemýšlím nad Revita šamponem (pro celkovou "pomoc" vlasum). Mám si ho koupit, nebo raději doporučujete Spectral DNS?
aneken
Cut
Se Spectralem nemám zkušnosti, ale myslím, že Revita je podstatně méně kontroverzní jako Spectral. Používám ji přes rok a dobře voní, skalp se po ní cítí velmi příjemně. Žádné zásadní změny na hlavě nepozoruji, ale taky ji nepoužívám striktně, jak je na ní psáno, spíš ji točím se spoustou jiných šamponů. Dej jí šanci. Nevím, kolik stojí v ČR, ale když jsem ji objednával tak před měsícem, nejlevněji mi při tehdejším kurzu vyšla z tohoto obchodu: http://www.feelunique.com.
Cut
aneken

Asi to zkusim, myslím si, že to bude vzhledem i k praktikované masáži výborná věc. Jinak někde jsem četl, že se někdo zajímá o můj současný stav > mohl bych sem hodit foto, zajímalo by mne, jak to budete hodnotit.

Podle mých výsledků a pozorování jsem přišel na to, že u mne je:
1. Nejdůležitější boj s candidou. Pravidelné pití acidofilního mléka ve velkém, psyllium, česnek v kapslích a jiné "známé" věci.
2. Antioxidanty + pití různých olejů ráno na lačno (sojový, lněný, sezamový). Nepřišel jsem na účinnější způsob vstřebávání důležitých látek z těchto "plodin".
3. Co se týče stravy, jedu okleštěnou verzi WD. Určitě nemám na to, abych dokázal jíst jen jedno či dvě jídla denně. Ale snažim se za žádnou cenu nejíst nic s bílým pečivem, rychlýmy cukry atd. Dávám si pozor, aby tělo nebylo toxikované.
4. Šampony, šampon havranního copu + danket, teď si asi objednám tu Revitu a k tomu ten havranní cop.
5. A samozřejmě masáž hlavy
Cut
Ještě mne tak napadá, že topikálně splachuju šampon vždy "odvarem" z kopřiv, který tady kdysi někdo prezentoval....
Proxim
Vidím že už tady dlouho nikdo nenapsal, tak bych chtěl napsat něco pozitivního.. Scalp exercise jedu asi 4 měsíce každý den(v MHD, doma, před spaním-návykovka ) Vidím tam docela posun-kouty zarůstají. Pravý kout pouze malé, u zrcadla a s tím správným světlem viditelné minivlasy. Levej-zatáhnutí koutu asi o cenťák a dál ještě ty chloupky(určitě ještě vyrašej) Na temeni žádný zahuštění nepozoruju, ale vlasy jsou silnější a při česání jich zůstane na hřebenu ani ne třetina toho co dřív..
Zero2zero
To all

- je tu niekto, kto ide scalp exercise viac ako osem mesiacov poctivym sposobom? ak ano dajte vediet vysledky, ja som to flakal samozrejme...

to Proxim - zatiahnutie asi o centak? ved to skvele clovece - maly zazrak nie?
Proxim
Ne naozaj. Vzhledem k tomu jak mám kouty velký(řekl bych nadprůměrný) ten cenťák není nic výraznýho(velká hlava ) a je to výsledek pouze levého koutu... Ale skutečně-přisuzuji to scalp exercise...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Zatnutí a posílení svalů na zátylku, temeni hlavy a na bocích (scalp exercise)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024