Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Autor Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů
terminator
Pepino
Luxusní cena na luxusní klinice pro toho, kdo si ji může dovolit. Je to to samé, jako když si obyčejnou věc koupím v luxusním obchodě, přitom tu samou lze pořídit mnohonásobně levněji v normálním obchodě. Stejnou transplantaci vlasů (stejnou metodou, stejný rozsah, atd.) lze pořídit v Evropě za méně než čtvrtinovou cenu (a možná i za daleko méně - lze těžko odhadnout, kolik štěpů dostal, ale tipoval bych to na 2000-3000).
postak
No jestli to tomu roonymu nevyjde, tak to bude trapas všech klinik na transplantování vlasů, protože kdo jiný by si mohl nechat nastřelit bujnou hřívu, než pracháči
terminator
Postak
Proč by to měl být průšvih všech klinik na transplantaci vlasů, kdyby to Roonemy nevyšlo dle jeho představ. Podívej se na zpěváka Petra Jandu. Ten v roce 2009 podstoupil transplantaci vlasů (nevím kde, plánoval další) a viděl jsi jeho nynější fotky? Žádná změna. Je pořád plešatý tak, jak byl.
Koutař
No jasně. To je jako by jsi řekl, že když někomu nevyjde transplantace srdce, tak je to trapas všech klinik, co to provádějí..
pepino
Kdybych si nechal nastrellit vlasy za 60tis. ( jen tak abych je mel trosku hustejsi ) da se rict ze mi to trochu zahusti a nebo to je jako skoro nic??
terminator
Pepino
Na tvou otázku není možné odpovědět. Za 60 tis. Kč můžeš pořídit od 600 do 1000 štěpů, což je obecně hodně malé množství. Záleží na tom, jak velkou plochu chceš "zahustit". Pokud to bude malá plocha (pár cm2), pak by to mohlo mít nějaký efekt. Pokud ale chceš plošné zahuštění větší plochy, tak to je žalostně málo a výsledek nebude téměř vidět.
Lonely11
12345: Myslim si ze do roku 2015 by mal prist na trh histogen a aj replicel. Vsetko to je biznis myslim si ze vlasy uz davno vedia spravit len to brzdia. Zalezi aj od toho ake vlasy si mal, ci jemne atd. A aj podla toho aka stupnica NW si bol? Myslim si ze az tak hrozne to nemoze byt s tou tvojou transplantaciou ci?
dalis
12345
Ahoj 12345.
Vzpomínám si na tebe, slibovals před dvěma lety fotky, všichni tady na ně netrpělivě čekali, ale ty ses tehdy z vicevlasu vypařil. Taky si pamatuju, že potom tady proběhla nějaká ostřejší diskuse mezi pár lidma, proč jsi asi zmizel.
Taky si vzpomínám, žes sem kdysi dal své fotky "před", to znamená jak jsi vypadal plešatý. Je to na fóru "Transplantace vlasů" v tématu "Fotky před a po transplantaci vlasů" ve tvém příspěvku ze 4.8.2008 - zkusím sem na to vložit odkaz.
http://www.vicevlasu.cz/fotky-pred-a-1-859-0.html
Z těch fotek to vypadá, žes byl na stupni plešatosti přibližně NW5 (laicky řečeno: nahoře skoro všechny vlasy pryč, ale vzadu není pleš zatažená dolů). Já jsem byl taky NW5 a jak vypadám po transplantaci 4470 štěpů se můžeš podívat o dvě stránky zpátky v mém příspěvku z 28.1.2011.

Teď zkusím porovnat sebe a tebe, kolik bys potřeboval štěpů.
Já (dalis):
celkem 4470 štěpů, všechno strip-metodou, z toho 600 štěpů z kliniky Laurea Brno (v průměru 3 vlasy ve štěpu) plus 3870 štěpů od dr. Koňaříka ze Vsetína (v průměru 2 a půl vlasu ve štěpu). Takže spočítám, kolik mám přibližně transplantovaných VLASŮ:
(600 krát 3) + (3870 krát 2,5) = 11 475 vlasů

A teď ty (12345):
Byls na GHO Clinic, kde dávají FUE/GHO metodou v průměru 2 vlasy do štěpu (aspoň mi to tam při konzultaci v roce 2008 říkal dr. Hajduk, když jsem u něho poprvé a naposled byl). Kdybys chtěl vypadat zhruba jako já, musel bys mít stejně jako já cca těch 11 a půl tisíce vlasů, což by u GHO Clinic znamenalo přibližně 5700 těch jejich dvouvlasových štěpů. Máš 2500 štěpů, takže na GHO Clinic bys potřeboval podle mého odhadu ještě dalších asi 3200 štěpů, abys měl hustotu plus-mínus jako já, to znamená slušnou, ale ne vynikající.
dalis
12345
Proč nesmyslná? Klíčový je v konečném důsledku počet vlasů, ne počet štěpů. Když bude mít někdo samé dvouvlasové štěpy a někdo (teoreticky) samé čtyřvlasové, tak při shodném počtu štěpů bude přece ve výsledku pořádný rozdíl.

Tvůj názor na strip-metodu ti neberu, to je věc každého, jenom si myslím, že názor "FUE metoda = bez jizev = paráda, strip-metoda = z jizvama = ohavnost" je hodně zjednodušený, spíš než názor je to geniální reklamní slogan provozovatelů FUE metody, který nic neříká o kvalitě a hustotě transplantace.
terminator
No nechci se s vámi přít, co je efektivnější metoda, nicméně nesouhlasil bych s tím, že je mezi oběma metodami jakýkoli rozdíl v "hustotě" transplantace a počtu vlasů. Folikulární jednotka má většinou 1-3 vlasy (může mít i 4) a "průměrný počet vlasů v ní" je spíše než metodou transplantace dán tím, jak komu v dárcovské oblasti vlasy přirozeně rostou (kdo má v dárcovské oblasti více třívlasových folikulárních jednotek, ten bude mít asi matematicky větší průměrný počet vlasů na transplantovaný štěp). Samozřejmě může při transplantaci dojít i k tomu, že se přirozené jednotky "uměle" dělí, čímž se navyšuje počet štěpů. Teoreticky může docházet i k tomu, že se při metodě FUE cíleně vyjímají štěpy s menším počtem vlasů (např. z důvodu větší přirozenosti při transplantaci, zejména v oblasti vlasové linie, apod.).

Teď k situaci 12345: 2500 štěpů je skutečně na takovou plochu málo. Takto pokročilý stupeň je ideální rešit strip megasession, při které lze rovnou transplantovat třeba 5 tis. štěpů, což je dnes spíše již standard. Ale i metodou FUE lze dnes provádět megasession viz např. http://www.prohairclinic.com/Default.asp?language= en A za velmi rozumné finanční prostředky. Čekat na "zaručenou metodu 21.století", to se můžeš načekat.
terminator
12345

Nemyslem jsem FUE megasession 5 tis. štěpů (to je normální u metody strip). Ale 3000 štěpů, které by byly v tvém případě asi ještě potřeba, jsou v jednom zákroku (samozřejmě ne v jednom dni, ale třeba ve 2-3 dnech po sobě) metodou FUE zvládnutelné (pokud preferuješ metodu FUE). To, že ti jinde udělali 1000 štěpů za 2 dny jako maximum, to neznamená, že více nelze transplantovat. Zkus si projít zahraniční fóra, např. www.alopezie.de a dozvíš se, že to není nic nereálného. Odkaz na kliniku, která to např. dělá, jsem sem dal, abys viděl, že to není finančně tak drastické (jako u nás). Jsou ale i levnější a stejně kvalitní alternativy (např. Turecko, kam dnes běžně létají zejména Němci).

Proč tady nikdo ještě neuvedl nějakou megasession? Na to je jednoduchá odpověď. Protože se tu diskutují pořád jen naše zařízení, které takovéto zákroky nedělají a protože většina lidí, kteří sem přispívají, podstoupila zákroky u nás.
terminator
12345

Tak u českých lékařů asi (resp. určitě) získáš názor, že větší počty a hustěji v jednom zákroku transplantovat nejde. Na to se nemá cenu ptát. To mám i já z vlastní zkušenosti. Zajímalo by mě, zda-li jsi očekával od těch tvých 3 transplantací s 2500 štěpy ten výsledek, který nyní máš nebo něco víc. Protože při tvém stupni plešatosti, tj. NW5 nebo NW6 tě muselo být od počátku jasné (nebo tě na to určitě měli doktoři před transplantacemi upozornit), že na takovou plochu je prostě 2500 štěpů málo. Na konzultaci v zahraničí se mi líbilo to, že mi od počátku na rovinu řekli, co mohu od transplantace vlasů čekat (tj. z dárcovské plochy jsme schopni odebrat v jednom zákroku maximálně xy štěpů, těmito štěpy jsme schopni pokrýt při dosažení akceptovatelné hustoty plochu o velikosti xy - tj. pokud si rozdělím pleš na sektory 1-5, tak jsme schopni pokrýt sektory x-y, při Vašem stupni plešatosti NWx je/není možné tedy pokrýt celou plochu, apod.). U nás z mých zkušeností to probíhalo spíše tak, že místo návrhu toho, kolik štěpů bych reálně potřeboval, šlo o to, kolik štěpů si "chcete nechat transplantovat" resp. "toto maximální množství jsme schopni transplantovat, ať jste NW1 nebo NW7". V tom vidím největší problém, protože kdyby bylo na počátku řečeno, kolik štěpů, kolik zákroků, jaký čas a z toho vyplývající finační prostředky jsou nutné k dosažení přijatelného výsledku při příslušném stupni plešatosti NWx, tak si mnoho lidí transplantaci rozmyslí. Bez těchto informaci si většina lidí nechá udělat transplantaci s nedostatečným počtem štěpů na velkou plochu a potom jsou zklamaní, že to nevypadá podle jejich představ.
iwos
Sem kouk na nový ofi stránky Gho Praha a maj tam tudle hóóódně zajimavou větu +++Od samého počátku máme za cíl šířit metodu transplantace vlasů Gho-Fm ve střední Evropě jejimiž jsme v tomto regionu po zániku kliniky v Mastrichtu hlavnim nositelem.+++ By mně vopravdu zajimalo jak nám tady placený i neplacený agenti Gho vysvětlej krach kliniky v Mastrichtu kerou ved slavnej a světově proslulej vynálezce vlasovejch multiplikací doktor Gho?
Lonely11
Iwos: oni uz ponukaju zas inu metodu ta sa vola HaarStamcel Transplantatie...daj si hasci.com zas ina metoda doktora GHO
terminator
12345

"Na tvou otázku: kde jsi teda byl a jak dopadla tvoje transplantace?" Já jsem po dvou zákrocích u nás s výsledkem spokojený moc nebyl. Zaprvé jsem tak NW6 a jak již bylo diskutováno výše, tak velkou plochu se počty štěpů, které jsou u nás schopni při jednom zákroku strip metodou transplantovat (max. 1500), nedá pokrýt (a to ani dvěma zákroky). Takže výsledek je podobně asi jako u tebe velmi řídké pokrytí, navíc ne po celé hlavě. Zadruhé jsem první zákrok absolvoval ještě v devadesátých letech, kdy se transplantovaly ještě tzv. mini(mikroštěpy) (nevím kolik to může být v přepočtu na dnešní štěpy), které obsahovaly mnohem více vlasů než štěpy v dnešní době, což je další problém z hlediska přirozenosti, takže ty velké štěpy moc dobře (přirozeně) nevypadají. Zatřetí mně ten růst vlasů po transplantati připadal ne moc uspokojivý (tj. počet štěpů, které se ujaly).
Proto jsem se rozhodl podstoupit třetí transplantaci vlasů (v zahraničí, Hattingenhair, Švýcarsko), kde jsem si cca před měsícem nechal transplantovat dalších cca 3000 štěpů (více se bohužel získat nepodařilo, protože po dvou předchozích transplantacích nemám dárcovskou plochu již tak velkou - jinak standardně tam provádějí zákroky i okolo 5000 štěpů). Bylo to opět metodou strip (jizva mi nevadí, když už jsem předchozí transplantace absolvoval stejnou metodou a jizvu mám, navíc se nestřihám běžně nakrátko). Mou snahou nebylo v současné době ani tak dosáhnout špičkového výsledku, ale spíše "opravit" to, co už na hlavě mám (abych nevypadal jak trouba, protože mě štve, když mně někdo místo do očí zírá na hlavu). Každopádně bych ke kompletnímu zakrytí celé pleše (NW6, navíc s dost velkou hlavou) potřeboval asi ještě (odhaduji) 2000 štěpů (k zakrytí temene hlavy). Uvidíme, jak to bude vypadat cca za 6 měsíců, až to vyroste.
klik
dalis
Teď zkusím porovnat sebe a tebe, kolik bys potřeboval štěpů.
Já (dalis):
celkem 4470 štěpů, všechno strip-metodou, z toho 600 štěpů z kliniky Laurea Brno (v průměru 3 vlasy ve štěpu) plus 3870 štěpů od dr. Koňaříka ze Vsetína (v průměru 2 a půl vlasu ve štěpu). Takže spočítám, kolik mám přibližně transplantovaných VLASŮ:
(600 krát 3) + (3870 krát 2,5) = 11 475 vlasů

A teď ty (12345):
Byls na GHO Clinic, kde dávají FUE/GHO metodou v průměru 2 vlasy do štěpu (aspoň mi to tam při konzultaci v roce 2008 říkal dr. Hajduk, když jsem u něho poprvé a naposled byl). Kdybys chtěl vypadat zhruba jako já, musel bys mít stejně jako já cca těch 11 a půl tisíce vlasů, což by u GHO Clinic znamenalo přibližně 5700 těch jejich dvouvlasových štěpů. Máš 2500 štěpů, takže na GHO Clinic bys potřeboval podle mého odhadu ještě dalších asi 3200 štěpů, abys měl hustotu plus-mínus jako já, to znamená slušnou, ale ne vynikající.Chapu to spravne ze u Konarika jeden step ma v prumeru 2 vlasy? - Laurea delala 3, tzn. ze dela vetsi stepy...
dalis
klik
Na Lauře Brno mně řekli, že mám od nich v průměru 3 vlasy ve štěpu a nijak blíž to neupřesnili.
U dr. Koňaříka si na to vzpomínám přesně - řekl, že nejvíc mně nasázel třívlasových štěpů, o něco míň dvouvlasových, a jenom výjimečně (do prvních linií nad čelem) sázel jednovlasové štěpy. Takže průměrný počet vlasů v jednom štěpu od Koňaříka nemám ani 2 ani 3, ale přibližně dva a půl.
wesc
HMM vydeli ste tedko rooneyho ten ma povedenou transplantací jeste pred mesicem to vypadalo ze se to nepovedlo ale tedko ty vysledky sou hodne dobry, jeste to da do koutu a a ma hrivu jako prase
terminator
Wesc
Wayne Rooney měl transplantaci počátkem června. Takže před měsícem nebyl ani 1,5 měsíce po transplantaci, kdy je logické, že mu vlasy po transplantaci nemohly ještě vyrůst. Bulvár samozřejmě aby měl o čem psát tak hned vyšel se zprávami, že se transplantace možná nepovedla, aniž si zjistil fakta o růstu vlasů po transplantacích vlasů. Viděl jsem jeho fotky před 4 dny a fakt už mu nové vlasy dost vyrostly, což je dost zajímavé, protože je teprve 2,5 měsíce po transplantaci, kdy by ty vlasy měly teprve spíše začínat růst a plný výsledek by měl být vidět až tak po 6-9 měsících. Nicméně u každého to může být jiné. Každopádně Rooneyho transplantace nebyla ničím mimořádná, standardní transplantace metodou FUE, tipuje tak 2-2,5 tis. štěpů.
Lonely11
Bol by som len zvedavy ze ci by spravili napr. takyto vysledok ako ma wayne rooney aj na gho clinice? Myslim si ze wayne rooney to ma naprosto skvele uz teraz.
Lonely11
Terminator: Ano ide o klasicku metodu Fue ale tie stepy su poukladane tak aby vytvorili prirodzeny rast vlasov vola sa to Follicular transfer. Aspon to tak maju na stranke napisane
terminator
Lonely11
Follicular transfer není nic jiného než klasická metoda FUE. Je to pouze "reklamní název", kterým se chtějí "odlišit" od jiných klinik. Pokládání štěpů tak, aby vytvořily přirozený růst vlasů (tj. správný směr, nepravidelně - ne v řádcích, atd.), není nic nového, to dělají všechny dobré kliniky a doktoři zabývající se transplantací vlasů. U nás by takovýto výsledek těžko udělali, protože těch štěpů, které Roony měl, bylo odhaduji 2-2,5 tis. štěpů a určitě byly sázeny hodně hustě (dense packing), což se u nás nedělá.
Lonely11
Terminator: moze to byt tak lebo aj doktori viacery hovoria ze je to to iste ako fue len ma to iny nazov. Praveze nemyslim si ze Rooney ma to hodne huste moze to byt ako pises cca na 2tis stepov viac by som tomu nedaval. Je to aj o doktorovi aky ma cit a fantaziu aby dosiahol s tym poctom stepov prirodzeny vysledok
klik
terminator
U nás by takovýto výsledek těžko udělali, protože těch štěpů, které Roony měl, bylo odhaduji 2-2,5 tis. štěpů a určitě byly sázeny hodně hustě (dense packing), což se u nás nedělá.


proc myslis ze by to u nas neudelali? 2-2,5tis udelaji v klidu max. na dve sezeni vsechny tuzemske strip kliniky, na tri sezeni v GHO. Pocet problem neni. Hustota? No pokud mam spravne info tak problem neni nasazet stepy maximalne natesno, ale udrzet je pak pri zivote. Cili neni technicky problem dat 100 stepu na cm, ale problem je aby to pak vyrostlo. Ty stepy si berou navzajem ziviny a proste nektery odumrou. U nas je myslim max. kolem 60 stepu na cm (tedy az 120 folikularnich jednotek, myslim), coz je ve finale hodne. Pokud mel roony 2,5tis a ma to na pulce temene (tak 50-70cm plocha, rekneme 60), tak ma prumernou husotu 45 stepu. To je maximalni hranice co by na jedno sezeni asi tak delala GHO treba. Cili ja v tom problem nevidim.

Spis by mne zajimalo, kolik vlasu v prumeru mel jeho jeden step. Jestli mu to delali HassonWong, tak v prumeru 2. Coz je i u nas. Potom by to mohlo byt vsude vicemene porad to same, akorat nekdo to lepe presentuje...
Lonely11
Ja som pred nedavnom videl aj wesleyho sneijdera po transpalnatcii vlasov cca 6mesiacov a ma to neskutocne dobre tiez mal postihnute vlasy ako wayne rooney ale spravili mi to v tom Holandsku neskutocne dobre
terminator
Klik
"2-2,5tis udelaji v klidu max. na dve sezeni vsechny tuzemske strip kliniky, na tri sezeni v GHO."
No problém je přeci v tom počtu sezení, jak sám uvádíš. Proč by si měl někdo nechat dělat transplantaci na x krát a strávit tím i několik let, když to samé může mít hotovo během jednoho zákroku. Dense packing u nás nikdo nedělá. Podívej se, jakou hustotu jsou schopni udělat např. u Hassona & Wonga. Srovnáváš naprosto nesrovnatelné.

Průměrný počet vlasů na štěp při transplantaci vlasů nezáleží absolutně na tom, jestli transplantaci bude provádět Hasson & Wong, GHO nebo jakýkoli doktor z Horní Dolní (pokud bude tedy provádět transplantaci folikulárních jednotek a nebude používat nějaký středověký punch o průměru půl centimetru), ale na tom, jak komu vlasy přirozeně rostou. Někdo má prostě více štěpů se dvěmi, někdo se třemi vlasy, od toho se pak odvíjí průměrný počet vlasů na štěp při transplantaci.
Mako
Som novacik a mal by som zaujem si spravit vlasy v Gho. Viete mi povedat ako to prebieha?
Lonely11
Ten Rooney to ma velmi super spravene. Mna by zaujimalo kedze je to klasicka FUE metoda co sa tu pise na tomto fore, preco nedokazu aj ine kliniky vytvorit tak prirodzeny vysledok ako Rooneymu? Aj ked ja si osobne myslim ze nieco na tej metode bude ako to robia na HS clinice.Myslim si ze ta klinika je jedna z najlepsich kde si to dal Rooney spravit aj ked to stalo tolko kolko to stalo
xyz
Pre 12345.Mas cca 2500 stepou GHO.je smer rastu prirodzeny?A co Ti povedal Dr.Hajduk. daju sa tvoje vlasy este zahustit? Dik za odpoved.
xyz
Pre administratora.Moze sa stat ze niekto zisti moju identytu ak prispievam do tohto fora?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 49 . 50 . >>
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Osobní zkušenosti a výsledky s transplantací vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018