Alopecie areata - Diskuze Více vlasů.cz (6)

Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Alopecie areata

Autor Alopecie areata
asi
Dadik

to mě je docela líto,že jsem Vás vyděsil o to více,že Vám nedokáži nijak poradit.Nejsem žádný odborník a protože já mám alopecii zjizvující,tak také osobní zkušenosti jsou zcela jiné.Proto pouze uvádím zkušenosti druhých.Mohu vám proto jenom říci,že žádný z lidí s AA,AT a AU neuvádí podobné potíže jako ve Vašem případě.Za prvé každému poměrně rychle hned po prvních vyšetřeních byla alopecie diagnostikována,což u Vás ne.Za druhé tak jak píšete,to vypadá,že Vám se vlasy spíš ulamují a docela rychle zase rostou zpět což také nevypadá na klasický projev AA,AT,AU.Dále u všech těchto typů vlasy začnou vypadávat ve skupinkách tvořících různě velké holé flíčky,které se postupně v krátké době zvětšují a různě spojují a to také asi není Váš případ.Pokud začnou zpětně vlasy růst tak to také není okamžitě po vypadnutí,ale až za nějaký čas.To je u AA a AT.Občasný nárust světlých a jemných vlasů uvádějí většinou lidé s AU.Zase ale až po nějakém čase a ve skupinkách.To u Vás,ale také nevypadá.O tom by Vám ale mohl napsat více a přesněji někdo kdo tímto osobně prošel.Já jen doufám,že tento můj příspěvek vyprovokuje někoho zkušenějšího,kdo Vám třeba dokáže lépe poradit než já.Takové příznaky jak uvádíte jsem četl od nějaké paní tuším,že byla z Belgie.Bylo to,ale již v únoru letošního roku,krátce po úmrtí mého syna a tak si to moc nepamatuji a zatím se mě nedaří ten web znova najít.Navíc v ten okamžik,mě to připadalo spíš jako fetiš té dotyčné v tom,že se jí líbí holit si hlavu.Nevím jak to jinak nazvat.V té době jsem také netušil,že i ženy mohou být holohlavé a hlavně,že si některé holí hlavu i schválně.Proto jsem to nijak důkladněji nečetl.Pamatuji si jen,že prodělala velice vážnou havárii v autobuse a asi po půl roce ji začaly ty potíže.Když prodělala několik vyšetření bez jakékoliv diagnozy ,dala na radu přítele,nakoupila si několik paruk a oholila si vlasy.Což dělala pravidelně každý den.Po nějakém čase v tom údajně našla zalíbení a přestala vlasy řešit a holí se dodnes.Občas si nechá vlasy trochu povyrůst takže ví,že je má již v pořádku,kdy se jí to upravilo,nedokáže ale říci.Zda je to pravda těžko říci,ale pokud se jednalo o nervový původ tak je to možné.Nervového původu to může být i u Vás,takže se snažte být co nejvíce v pohodě a uvidíte,že to také pomůže.Jinak mě prosím omluvte,že jsem zde zase zabral spoustu místa a nic Vám neporadil.Přeji hodně štěstí! asi
Dadik
Asi

No však já uvidím, co mi řekne doktor. Prý ta biopsie bude trvat měsíc, myslím, než budou výsledky. Takže budu muset čekat a šátek to jistí...
asi
Dadik

ano to mohu potvrdit,že výsledky biopsie trvají delší dobu.Tak jen hlavu vzhůru a buďte v pohodě.Určitě to dobře dopadne.Věřím,že to máte nervového původu a,že se vše zpraví. asi
Aya
Dadík

Možná Tvůj problém,jak popisuješ,není přímo padání,protože rostou,ale nejsou vyživovány a tak se lámou hned ,jak vyrostou z pokožky! Chápu,že to je hrozný pocit...Máš dostatečnou a vyváženou stravu?Banální otázka,ale piješ dost tekutin?Přijde mně,jako by jsi byla dehydratovaná a vlasy i chloupky byly bez přívodu důležitých živin do vlas.cibulek.Nevím,ale je-li vše O.K.,mononukleoza oslabí játra,dobrý je Essentiale forte,ale nemáš-li nemocnou kůži,což poznáme každý,tak ,,zásek" bude určitě někde ,konkrétně,jak píšeš,možná HA u někoho vyvolá naopak padání.Navíc vysazení,nasazení,hormony ,,lítají",navíc to potvrzuje i to,že jsi musela dostat hormonální injekci a ta je dost velký zásah do hormonální rovnováhy.Být lékařem,tak udělám hormony všechny znova,až budeš ,,čistá",promin,myslím tím bez hormonů,takhle může být výsledek zkreslený...!Nevíme,jak tělo pracuje samo o sobě.Jinak na výživu vlasů budou nutné silnější preparáty a možná i podpůrné prostředky..Držím moc palečky,napiš,jak a co vypadá! Aya.
P.S.Nemocná déle nebo větší stres jsi neměla během posl.doby???
A krevní obraz je O.K.,myslím konkrétně železo?
Veve
Víte někdo, jestli má vliv na vlasy vysoký IgG? A co znamená, když je zarudlá kůže okolo nehtového lůžka?
Dadik
Aya

Krevní obraz, myslím ty hormony mi dělali už dvakrát ve přímo přikázaném dnu cyklu, právě, když jsou hormony nejvíc "přirozené". Tu antikoncepci mi bylo doporučeno, ne-li rozkázáno, nevysazovat.
Ta játra mám v pohodě, prý se s mononukleozou tělo popralo už jak jsem ji dostala před x lety. Teď mám jen protilátky, to je plus.
Nemocná jsem nebyla, vlatně jsem se do té doby padání cítila skvěle. Doktoři to připsali té antikoncepci spolu s betakarotenem, který jsem brala asi měsíc a taky stresem (matura, VŠ, bulka v prsu...) Jenže pak se přiznali, že kdyby to bylo "jen" hormonama, mělo by se to po 2 měsících už lepšit. A to se rozhodně nelepší.
S tím železem máš trochu pravdu. Moje obvodní doktorka je hypochodr v opačném slova smylu, ve všech ostatních vidí strašně nemocné lidi. Takže když zjitila, že mám zvýšené železo a málo hemoglobinu, prohlásila mě na chudokrevnou, že prý když to tak půjde dál, budu otrávená železem... Docela jsem se začla obávat. Nakonec mě uklidnila kožní, říkala, že někdy, když stojí krev dlouho, železo se "zvýší". Takže při dalších odběrech mám vše, ale opravdu vše v normě. Brali mi tumor makery (nebo tak něco - je to první ukazatel rakoviny), boreliozu... Vše vyšlo dobře. Štítnou žlázu mám taky zdravou. Jsem zdravá ale plešatá. Myslím, že nad vodou už mě drží jen přítel. Jak to tak čtu, asi to zvládám lépe, než někteří jiní, ale i tak... Někdy mě to přepadne, dostanu zlost na ty hloupé vlasy, které jsem nikdy nebarvila a netrvalila a jsou pryč. Hlavně mě ale mrzí ty řasy a obočí...
Aya
Dadík

To víš,to je věc lékaře,chápu,že to je těžké s některým diskutovat.Když je tělu v jakékoliv formě dodávána dávka hormonů ,což nepochybně HA je,tak obraz hormonů je ,,upravený",nezobrazí,co v hodnotách není v pořádku...HA jsou hormony,což pan MUDr. ví.Ale jak zjistit opravdové hodnoty,to nevím......Víš,lepší MUDr. tzv. ,,hypochondr" než dr. bez zájmu.Mně takový ,,MUDr." navždy poškodil zdraví,když mně vše spustil špatnou,vlastně žádnou diagnozou a nechal mě chodit s 41 st. C horečkami a 7 Panadoly za den!!!S 1 ledvinou...A potom zjistili,že mám srdce zalité ,,vodou",zánět pericardu...A to se bez kapaček ,ATB,srdeční punkce,běžně nepřežívá... Takže,raději úzkostlivý lékař než ,,bezstarostný" výběrčí poplatků......Držím palce,atˇ je vše O.K.!!! Aya.
Aya
Asi

Ano,to ,co píšete,k tomu není co dodat.Neznám,vlastně z osobní zkušenosti pouze jediný případ naší známé ,která měla též autohavárii.Jako jediná z rodiny přežila a následně ztrácela vlasy tímto podivným způsobem.Možná křeč-spasmus,kolem vlasových folikul,t.j. oprávněně nervový původ!!!,ale stejný postup,co jste popsal i u případu z Belgie.Já věřím,že jste Dadíka nevyděsil,protože píšeme možnosti a třeba to bude jen dočasné.Jistě nikdo z nás nepíšeme názor jako neměnné dogma...,Jsem ráda,když vím víc..Bohužel,nikdy jsem netušila,co vše budu ,,tahat ze šuplíčku" rad a vzpomínek... Aya.
Miška

ahoooj prosím můžete mi poslat pár hlasů? děkuju http://www.vunelasky.cz/index.php?page=soutez&type =hlasuj&id=168
Juliett
Ahoj Holky a Kluci..
Moc děkuji za ohlasy, potěšily mě.
U lékaře jsem již samozřejmě byla a znáte to...omezte stres , testy nic neukázaly, štítná žláza v pořádku a vše kolem také.
Vím že je to určitě ze stresu,toho jsem si v posledních 5 letech užila vážně dost.A zakončil to asi neslavný poslední rok.
Četla jsem, že tělo někdy na stres reaguje opožděně, vlastně v době, kdy už je po všem to bude asi můj případ.
Zítra jdu na imunologii.Tam mmi řeknou snad více.Jinak mažu alpicort a jím vitamíny a Methonin.
Stále se to zhoršuje, nedávno jsem si všimla i malé lysinky v intimní části.
Nevzdávám to, to určitě ne, ani se toho moc nebojím.....žiju mohlo to být horší, někdy se sice přistihnu, že se bojím, že to někdo uvidí.Ale nakonec co....moji cernu to nesnižuje.
Nedávno jsem našla na internetu super video...(odkaz ráda v případě zájmu pošlu), kde ukazovali možnost, jak lysinky skrýt a nemuset mít paruku.
Je to příčesek, na silikonovém podkladu, který se vlasy přichytí na vrch hlavy, aby neprosvítali lysiny.Vše vypadá velmi přirozeně a pohodlně, nandá Vám to třeba kamarádka a můžete s tím spát a koupat se a tak...jednou za čas se to upraví.....
Uvidíme jak zítra dopadne imunologie.
Všem držím pěsti.....
Miška

Ahooj zdravím Vás všechny zase po delší době...
Alopecii už mám po druhé znovu mi začali růst vlasy mám jich docela dost ted ale holá místa jsou pořád. Abych pravdu řekla,neraduji se z toho nějak moc,pač mám strach že se vše zase vrátí znovu. Letos maturiji takže stresu bude opravdu moc a nechci se trápit ještě znovu vypadáváním vlasů. Držím všem pěsti aby to všichni zvládali lépe. Věřte mi dá se to zvládnout . Ještě jsem vám chtěla říct, že jsem se setkala s holčinou která má taky alopecii a skvěle jsme si dvě hodiny povídali, opravdu jsem strašně ráda,že jsme se mohli poznat.
Miška

Znovu Vás všechny prosím ozvěte se mi kdo by chtěl na sraz lidiček s alopecií???cĆhtěla bych to někde v Brně nevíte někdo o nějakém místě ??Kdo by přijel??Prosím ozvěte se mi. Děkuji
Aya
Miška

Ráda bych Tě poznala i pana Asiho a děvčata,ale kde by to bylo?Je dost zima...Musela bych to vědět ,Miško,přesně,abych vše stačila zařídit...Aya.
Miška

přesné datum ani místo ještě není. Snažím se ted sehnat co nejvíce lidí,abych tak nějak věděla,jak velký to vůbec bude. Přemýšlím že bych zkontaktovala i nějakou prodejnu s parukami a nám tam o nich něco řekli. Ještě bych taky chtěla poprosit pár lidí o pomoc protože sama to samozdřejmě nezvládnu.
Miška

Více informací o srazu na dizkusi : SRAZ .... pro všechny z alopecií
Rendy92
Už je to dlouho co jsem narazil na alopecii.Jednou si mama všimla ,že mi na hlavě chybí kus vlasu a nevědela co má dělat.
Nasledujicí den jsme šli k doktorovi...doktora řekla,že mam chodit k ní na mražení za pomoci dusíku.Po par měsicích jsem zjistil,že to vubec nepomahá.
Myslel jsem ze jsem v koncich ze to bude horsi a horsi ale jednoho dne mi mama rekla:
Moje známá řekla že ti to vyléčí,ale bohužel ne zadarmo..Neveřil jsem ale musel jsem to zkusit...
A to je to,čeho nelituju,zkusil jsem to....ta paní nelhala!Opravdu to pomáhalo a přitom se mě ani nedotykala....jen přes sve dlaně posílala energii a na mé hlavě se časem začali objevovat vlasky bez pigmentu a později i mé černé vlasy.
Už tam chodím 3 měsice,4x týdně a také mě to stojí hodně penez..tedy mou mamu..
Je to docelá nudné a vysledky se projevili až po 1,5 měsicí a každá z hodin je témeř nekonečná nuda,ale videl jsem dukaz a veřím tomu ze se brzo zbavím toho holého kousku na mé hlavě.
Petísek
Ahoj holky je mi 30 a mám plno lysyn na hlavě pořád se s tím nemůžu srovnat mám to pořád stejné i po lecích terapiích atd. mám to stejné už rok.Jinak už to mám od 19 je to hrůza prostě je to na paruku.Nedovedu si představit že bych jí někdy nosila ale už je nejvišší čas začínají se mi dělat další lysyny a už to nezakryju.Neznáte nějakou adresu na parukářku.Chtěla bych paruku s pravých vlasů no prostě aby to nebylo poznat že mám paruku.Určitě si to přeje každá z vás mít vlsy takže mít paruku takovou aby vypadala jako vaše vlasy.Napište mi a držte se.Petra
aknel
Včera jsem dala dotaz do špatného tématu, takže znovu:
(pro Ayu - díky za odpověď, napíšu - až budu mít více klidu, teď se snažím dohonit práci, kterou jsem díky tomuto zameškala, takže řeším jen to nejožehavější.....)

Ahoj všichni - lépe řečeno všechny,
jsem ráda, že jsem našla tyto stránky. Zrovna teď to pro mne znamená dost velkou úlevu. Sbírám všechny možné informace. Před měsícem se mé dceři v hlavě objevilo lysé kolečko, jenomže během měsíce se jich udělalo po celé hlavě mnoho a slývají se do sebe. Zděšení bylo veliké a nechci teď popisovat to, co už jste všechny zažily. Nakonec se nám podařilo dostat do Centra zdravé vlasy ve FNKV Praha 10. Doktorka nám sdělila, že jde o Alopecia areata, která je neléčitelná. Navrhla dvě možnosti - 1) kortikoidy - s tím, že se dají aplikovat pouze půl roku a po vysazení narostlé vlasy opět vypadají 2) nasadit do hlavy exém, který zaměstná bílé krvinky, takže nechají vlasové cibulky na pokoji - je to prý zdlouhavé a úspěch se nemusí dostavit.
Mohly byste mi napsat svoje názory ??? Vypadá to dost hrůzostrašně,
v lysinách jí začaly růst nové vlasy cca0,5 mm, aniž by cokoli užívala. Tak se bojím, aby nějakým exémem nedošlo k něčemu hroznému.........
Teď se nechci rozepisovat, abych svůj dotaz neudělala nepřehledným. Ale jsme jak vidím na začátku dlouhé cesty, takže ještě bude příležitost.
Předem všem děkuji za odpovědi.
legba
Aknel: Alopecia areata je skutečně neléčitelná. (Mám jí už 14 let, vyzkoušela jsem vše (různé léky, různé lékaře, tekutý dusík, vodičky, injekce, čarodějku, léčitele i hypnózu,... Nic nezabralo). Nejlépe uděláš, když své dceři pořídíš nějaké hezké šátečky popř. paruku. Hlavně, pokud je školačka, ať se jí děti nesmějí a nešikanují ji(možná by bylo dobré je informovat, aby s ní spíš měli soucit). Podle mě je zbytečné cpát do holky léky, týrat jí jako pokusného králíka. Já tak zažila peklo a stejně bezvýsledně. Pokud jí vlásky dorůstají, je to dobré. AA může cestovat po celé hlavě, někdy i docela přestane, třeba na pár let a pak se znovu objeví. Nebo také ne. Ale NENÍ to nikdy dílem léků. Přeji pevné nervy.
Aya
Aknel

Asi bych napsala,není léčitelná tak,jako běžné nemoci.T.j. není znám ,,spouštěč",často jsou u této nemoci nejen další autoimunitní problémy,někdy nejsou ani zjištěny.Důležitý spouštěč uzdravení či zastavení padání je psychika,odolnost jedince,prostředí a okolí,ve kterém žije,jejich reakce.Jsou stavy ,,plus" a ,,mínus",během celého života.Je to cyklické onemocnění.Důležitý vliv má i genetická predispozice k autoimunitě.(Já např. našla až nyní,kdy můj otec nežije,že trpěl sarkoidozou-též autoimunitní choroba).Nevím,kolik je dceři let,často vše k dobrému obrátí hormonální změny,t.j. puberta,těhotenství,případně a paradoxně i určitý emoční ,,šok",atd.Neměla by žít,pakliže není dospělá a i pro dospělého je to zátěž s tím,že to není vyléčitelné.Naopak,že řada lidí vrátila svůj stav do normálu ,ne příliš mladí,(můj případ),by ji mohly pomoci.Zvyknout si na to,že jsem ,,jiná" než ostatní je v mládí těžké.Jakmile tohle vstřebá a dál se soustředí na činnosti a záliby,v nichž vynikne,nebude mít takové vnitřní problémy.Jinak k Tvému dotazu.Na riskantní léčbu pí.MUDr. bych nikdy nepřistoupila.Tady je riziko tak vysoké a netýká se ,,jen" vlasů...Nech,atˇ vlásky rostou...Přeji vám oběma mnoho síly,vytrvalosti a trpělivosti!Flintu do žita neházej!...Srdečně Aya.
Dadik
Ahojky,
chtěla jsem se zeptat. Kdysi jsem tady někde psala, že se mi začly dělat prohloubeniny na nehtech (takové kráterky) a nehet se celkově ztenčil. Teď už dorostly do stavu, že "to špatné" je už na konci, tj. žádné zdravé už nemám. Je to dost špatné, protože nehty jsou extrémně jemné a nemůžu s nimi vlastně nic udělat (ani rozenout karabinku na náramku, okamžitě se roztříští). Když jsem to řekla doktorovi, odpověděl, že u alop. areaty je to běžné. Jenže já jsem si nikdy nevšimla, že byste to tady některá psala... Tak teď nevím, co je na tom pravdy. Ze vzorku vyšlo, že plíseň to není.
Miška

Dadík
já ty kráterky jak povídáš mám taky.Alopecii už mám po druhé. a té době co mi vlasy znovu narostli se nehty zpravily ale ted to mám zase zpět.
Aya
Dadík

Ne, plísen to není,nehty bývají jiné,než píšeš.Odpovídá to autoimunitě,jak jsem už rozebíraly,možná i málo železa,nedokrevnost nehtové ploténky,nedostatečná činnost štítné žlázy...Měla jsem v létě na jednom nehtu,taky si mysleli,kožař,že je to plísen...Nebyla,když jsem požádala o rozbor,tak streptokok z nakažené včely,žihadlo pod nehet.Už to dorůstá,ale 3 měsíce bylo zhnisané.Zkus zevně Tea tree-Oil na nehty,potírat.A co bylo ve vzorku? Aya.
Dadik
Miška
no já mám právě pocit, že už se to trochu lepší. Na začátku jsou ty nehty vážně hrozné, ale teď už rostou lepší. Jen nevím, zda to není imunosupresivy, co beru. Jestli ano, tak mě teda docela štve, že nehty reagují a vlasy ne. Řešilas to nějak, ty kráterky?
Dadik
Aya
Ve vzorku nenašli nic. Doktorka mi řekla, že to je to samé jako vlasy... Ale je to dost nepříjemné. Asi tak jako nemít řasy. Obočí je více méně nepotřebné, ale denně mi do očí spadne tolik smetí Asi si budu dlouho zvykat.
Miška

Nenene neřešila jsem to nějak. Hraji volejbal takže se tam dlouhé nehty nehodí tak je mám pořád krátké a tolik už se nelámají. Včera byl ten menší sraz a o nehtech jsme se taky bavily a máme to všichni. Jedna holčina to vyřešila umělými nehty,ale to zase nechtějí všichni.Je to těžké.
Didina
Dobrý den.. je mi 16 let a od září trpím alopacii areatou.. Používám alpicort a beru Methionin.. Vlasy jsem vždy měla hodně husté a dlouhé. Prosím někoho o radu!.. Moc děkuji!
LUDMILA
Všem s alopecií, ale hlavně pro pana Asiho
domnívám se, že by AA měla dobře reagovat na léčebný postup popsaný v knize Cesta od Brandon Bays. Mám s tím velmi dobrou osobní zkušenost, sice s jinou diagnosou, ale princip je stejný. Pokud to někdo zkusíte, dejte vědět ostatním prosím.
Aya
LUDMILA
Tak mám chvíli času a dívám se na www.Jsem docela vykolejená z toho,jak na každém www.,atˇléčitelském,reiki,joga,tai-chi,esoterika,p rostě vše,je najednou Cesta...A tito lidé za metodu jiného berou nehorázné peníze,protože několik tisíc,např. odkaz na necelé 3 dny 17 000 kč,mně přijde hodně.Přece nelze tak rychle měnit názory,dle modnosti,když se tím dobře někdo žíví.Ovšem na úkor těžce nemocných.Když dá zdravý člověk sumu XY,atˇ dá...Trošku mě vyvedlo z míry,že za 6 neděl zlikvidovala nádor v děloze ve ,,velikosti basketbalového míče!"Bohužel,něco o této nemoci vím,ale neumím si představit,jak asi chodila,ležela a spala,o jiných potřebách nemluvím...Nemíním to na Tebe osobně,jistě Ty si vybereš a přetransformuješ to,co potřebuješ.Je zde ,,ale",jako u všech metod...SrdečněAya.
LUDMILA
Aya
Ayo já tu léčebnou meditaci tady propaguji, proto, že maximálně dáš peníze za knížku - 209,-kč ale můžeš si jí půjčit v knihovně. Jinak musí každý sám, nebo pod vedením psychologa. Psychologické poradny jsou také na pojišťovny, nebo placené nějakým městským úřade, prosím Tě, kde jsi přišla k tomu, že za 3 dny chce někdo 17 000,- kč, Opravdu by mě zajímala bližší informace.
Já mám s meditací podle Brandon osobní zkušenosti a je to vynikající. Tam jde odblokování skokem, okamžitě. Když jsem se poprvé zbavila bolesti u srdce, myslela jsem, že je to sice skvělé, ale, že to dlouho nevydrží. Vydrželo to dosud. Ayo, já si opravdu myslím, že je to skvělé a Brandon věřím, že píše pravdu. Docela má podobný příběh mému, jen dg. je jiná, ale to je nepodstatné. Je ale fakt, že jsem ještě nebyla na kontrolním ekg. Je mi fain, tak co bych chodila po dr. Fakt prosím, napiš, kdo chce za to 17 000,- kč. To je podvodník a potřeboval by veřejně potrestat - alespoň mít ostudu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Alopecie areata

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024