Alopecie areata - Diskuze Více vlasů.cz (7)

Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Alopecie areata

Autor Alopecie areata
Aya
LUDMILA
Nemám důvod Ti nevěřit.Píšu jen,jak je zneužívána tato metoda.Najdeš na mnoha www.V červnu jsem dostala nabídku,abych se ,,spolupodílela" na podobné akci.Když jsem pročetla dopisy a přihlášky,bylo jasné,že jde o lidi skutečně ve velkých problémech a to nejen zdravotních,ale i finančních.Kdo nemocný má peníze nazbyt?Takže jsem odmítla a můžu Ti jen napsat,zbytek soukromě,že jsem 2 měsíce od těch lidí neměla pokoj.Totiž všechny naše příspěvky se zobrazují s konkrétními jmény na Googlu .Srdečně Aya.
LUDMILA
Aya
tak si připadám vedle Tebe, jak naivní blbec. Ayo prosí Tě mohla bys mi na soukromý e-mail napsat o jaké akce šlo? Já jsem zatím viděla pár inzerátů, které nabízí práci s metodou Brandon Bays - no byl to opakovaně jeden, jiný ne. Moc by mě zajímalo, o jaké akce šlo, protože já to dělám sama se sebou doma a jsem tím nadšená. Teď nevím, nepíše se nadčená správně česky?
Lenkaa
LUDMILA
Moc mě zaujaly Tvé příspěvky a od minulého týdne mám doma Cestu i Cestu pro děti. Blížím se ke konci, ale netuším jak zvládnu sama postup, nedokážu si představit, že se mi může stát něco podobného jako autorce.... ač bych teda chtěla moc a moc. Dnes mi psala kamarádka, že si ji koupila taky, tak budu mít s kým rozebírat. Moc by mě zajímalo, jak jsi to sama zvádla, zda jsi měla opravdu takové, či podobné pocity jako v knize. Vím, že je na to třeba klidu, toho u nás moc není, ale budu to muset hodně pozdě večer (v noci) pokusit se absolvovat. Ale až dočtu, ještě kousek. Bojím, se že mé myšlenky letí všemi směry, že nevím, zda je to ta správná a hodně se nechám rozptylovat, nevím, zda se budu umět tak ponořit do sebe a do hloubky. Jinak, já taktéž neviděla žádné negativní či podvodné články, jen pozitivní a chvály od lidí, co zkusili, či zkouší, tak nevím....fandím tomu, v podstatě to i zní logicky, co se píše a že emoce a nervová soustava mají na svědomí téměř všechny nemoci, to už není dnes tajemstvím. Mnohdy se píše o nevysvětlitelném uzdravení až zázraku, tak proč ne zrovna u mě, že? jak se píše v knize, neodsuzovala bych, pokud nezkusím sama a je nakonec moc hezké tomu uvěřit. Mě stála také jedna 209,- tak to opravdu není taková suma a kniha je napořád. Držím pěsti, pokud bys chtěla, napiš víc, jak jsi to zvládla, moc mě to zajímá. Lenka
Aya
Ludmila
Mám nový PC,takže vše není hotovo,ale napíšu.Aby opět nevyzněl můj příspěvek,že odsuzuji duchovní cestu,to není pravda.Problém 99% nemocí je v psychice a traumatech,jen jsem upozornovala na ,,podvodné",placené kursy!!!A vysoké částky za 3-denní sezení.M.j. jiné,za některými akcemi stojí i skupiny cizojazyčné,ale napíši ,až vše půjde ,do soukr.emailu.Kdysi jsem psala,že jdu velmi podobnou cestou,je řada styčných bodů...Mám nyní hodně práce,o víkendu se ozvu...Aya.
Aya
Lenkaa
Jistě,i já věřím v uzdravení ,atˇ je nazývano třeba zázrakem.Zázraky se dějí...Vše je v nás.Aya.
mama
Petísek
Já mám paruku z pravých vlasů z Vlasového studia Jindra Olomouc (tel.604762667) a jsem velmi spokojená.Je velmi přirozená,málokdo pozná, že je to paruka.Stála 8000,- Kč, 1000Kč je příspěvek ze zdrav.pojišťovny.
Dadík
Podobné problémy s nehty mám také po celou dobu nemoci alopecia areata.Střídavě je to lepší nebo horší podobně jako s vlasy.
Tuto nemoc mám asi 10 let, vyzkoušela jsem různé léčby, vlasy mi několikrát skoro dorostly a zase vypadaly. Když mi vlasy dorůstaly, bylo většinou v období kdy jsem dlouho nebrala vůbec nic jen Selzin(selen+zinek). Již dávno se netrápím, žiju normální život.
Doma chodím bez paruky a létě se mi už několikrát stalo, že jsem ven málem vyšla bez protože už to přestávám vnímat.Trochu mi to vadí při cvičení vleže a při lyžování s helmou, také brýle se obtížně zastrkávájí ale to jsou "malé věci".
Zdravím všechny kteří se potýkají s touto nemocí, těm kteří jsou na začátku ať nezoufají. U každého to probíhá trochu jinak, někdy je léčba úspěšná hned na začátku, u mě to trvá už dlouho ale také jsem to ještě nevzdala.
Dadik
Mama
Já zatím nosím jen šátek. Ale už mě to začíná někdy otravovat. Když jdu ven "sportovně" oblečená, tak mi to moc nevadí. Jenže blbé je když jde člově třeba na ples, nebo na zkoušky... K šatům je šátek jak pěst na oko, proto jsem taky nebyla letos nikde na plese. Nebo jen když chci být chvíli hezky oblečená, prostě to vypadá blbě a kazí to celý dojem. Na druhé straně, vzhledem k tomu, že jsem bez obočí a všeho, myslím, že s parukou a s namalovaným obočím budu zase vypadat hrozně "uměle" Taky pořád řeším, co s bazénem. Byla jsem takové vodní stvoření, aquaparky, bazény... a teď nevím. Uvažovala jsem na šátku z plavkoviny.
LUDMILA
Zkuste jen mrknout na stránky googlu - Biomodulační léčba. Třeba vás to tam zaujme. Je to jakési doplnění mých předchozích příspěvků. Aby to nebylo jen takové povídání.
mama
Dadik
Na bazén chodím taky s parukou ale vyhybám se tobogánu protože bych se taky mohla vynořit bez paruky i když drží docela dobře(mám ji namíru). A taky samozřejmě neplavu s hlavou pod vodou.Co se týče obočí to mám napůl vypadané a uvažuju o permanentním makeupu.
dovles
Http://www.vicevlasu.cz/seznamka-3-1022-0.html
Šišabel
Dobrý den.
Tak jako většina lidi, by mě nenapadlo, že budu někdy řešit, že nemám vlasy. Včera jsem měla jeden, ze svých smutnách dní, kdy jsem nebyla schopná se dát do kupy a nesmutnit.
Narazila jsem na toto forum. Musím říct, že jsem plakala, když jsem četla všechny ty příspěvky.
Také řeším jestli mam ostříhat ten žalostný zbytek vlasů a pořidit paruku nebo ještě počkat. Je mi 25 a pracuju jako dětská sestra a mám hrozný strach, že když i děti budou tahat za vlasy, jak to dělají, tak mi spadne. Vůbec se se strašne bojím pohledu, kdy budu uplně bez vlasů. Teď mám ještě pět chlupů a mnoho kol bez vlasu. Ke všemu spálenou pokožnu po Puvě a smutek v duši...
Táňa
mama
Vlasové studio Jindra v Olomouci...to je paní Jindřiška Bahounková?Před třemi lety jsem si u ní rovněž nechala šít paruku z pravých vlasů.Byla jsem spokojená,ale teď už bych potřebovala novou...můžu se zeptat,kde se paní Bahounková teď nachází?Já si u ní byla pro paruku ještě v Koruně.Díky moc,Táňa.
Jinak já tady kdysi taky psala,mám "totálku" od 26 let,teď je mi čerstvých 35.Nezměnilo se nic,mám dva krásné vlasaté kluky,ale hlavu pořád stejně holou.Ale jinak jsem v pohodě,celkem jsem si už zvykla,nosím šátky v létě,paruku přes zimu,doma chodím bez.Všechny zdravím a přeji v boji s Alopecií hodně síly.
mama
Táňa
Paní Bahounková má teď provozovnu na Pavelčákova 11,Olomouc ale nebývá tam, je třeba si domluvit schůzku na tel.604762667.Mě je 49 let a teď mi zrovna vlasy dorůstají (asi počtrvrté za 10let) a tentokrát to vypadá docela nadějně. Možná je to tím, že jsem už asi dva roky v úplné psychické pohodě.Ale počítám samozřejmě s tím, že mohou opět vypadat,plakat už ale rozhodně nebudu.
mama
Šišabel
Pokud máte opravdu jen zbytky vlasů, doporučuji je oholit.Budete se cítit i vypadat lépe, budete se méně stresovat když neuvidíte spousty vlasů na polštáři a v neposlední řadě se lépe aplikují do pokožky vlasové vody apod. Přeju hodně odvahy a brzké uzdravení.
Táňa
mama
Děkuji za informace,určitě se jí ozvu. Mě teď momentálně na hlavě raší nějaké chmýří...ale beru to s rezervou...takových chmýří už za těch skoro deset let bylo...a pak zase nebylo...ach jo. Jsou to takové periody...já už nic neužívám,nijak se neléčím,nechávám to být...všechny alopecáky zdravím!
Dadik
Šišabel
Souhlasím s mamou. Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem chodila po venku s pár chlupy na hlavě... a neměla jsem odvahu je ostříhat. Lidi koukali, co že to mám s vlasy, koukali dlouho, jakoby si dělali obrázek jak špatně na tom jsem. Nebyla jsem na tom psychicky nijak hrozně, oproti některým, ale i tak jsem nebyla "štastná", pořád mi ty vlasy padaly, lezly do očí, do pusy... Jakmile vypadly všechny a já začla nosit šátek, paradoxně jsem se uklidnila a lidi sice koukají, ale mrknou, vidí a už nemají co dalšího vysledovat. Jakmile už je všechno pryč, za chvíli se s tím smíříš a už nebudou žádné střesy typu "další vypadlý vlas"- Kdyby mi vlasy někdy dorostly a pak nedej bože zase vypadly, udělala bych krátký proces.
Dadik
Před pár dny jsem potkala kluka s totálkou... prodával mi časopis v trafice. S kšiltovkou na hlavě... Asi si nevšiml, jak jsem mu "podobná". Vypadal celkem veesele to člověka hned potěší, že není na světě plešatý sám. Docela si začínám takových lidí všímat, jakmile jsem sama začala mírně uvažovat o paruce, koukám kolem sebe, lidí s parukou je hodně.
Šišabel
Mama a Dadik
Děkuji moc za vaše názory.
Máte pravdu, že jsem dost na nervy z těch vypadanych vlasů a i kdybych si toho nevšímala, tak mi to vždy připomene bolest na kůži, kde mi vlasy aktuálně vypadávají. Ty pohledy moc dobře znám a není to nic příjemného.
Nikdy mě nenapadlo, kolik moc lidí ma problém s vlasy...
Juliett
Ahoj všem,
už jsem sem psala před pár měsíci.To se alopecie teprve probouzela k životu.
Můžu říct, že když už byly lysinky k neunesení, nedokázala jsem si představit co dělat.
Paruka?Hodně jsem se bála, že už nebudu přitažlivá a všichni mě budou očumovat.
Oplakala jsem to a rozhodla se pro ostříhání a paruku.Paruku mám moc hezkou, nejde to vůbec poznat, má i přirozenou pěšinku.Ale já se pořád nemohla smíři s tím, že to nejsou už mé vlasy, že to nejsem já.Začala jsem nosit šátky.Barevně a materiálně rozdělené.
A holky a ženy, můžu říct, že se cítím lépe než kdy předtím.
Vím, že je to stav mysli, ale mé okolí mě přesvědčilo o tom, že to vidí jako super doplněk.
Každá z nás chce být krásná...a šátek Vás činní nepřehlédnutelnou, zajímavou.
Četla jsem ohlas jedné pisatelky, že šátek a ples to nejde dohromady.
Já byla letos na 3 a to všátku,paruku prostě nenosím.A můžu říct, že i tam mě muži oslovovali.
Lidé to často komentují, že jsem pirát z Karibiku, nebo bojovnice.
A podotýkám, že nejsem žádná kráska.Ale jsem odhodlaná to nést statečně a jsem ohodně stastnější.
Jsem ráda, že jsem vlastně zdravá, že vidí,slyším,můžu se smát a tak.
Takže nevěšte halvu a neste to statečně.
O nic nejde.Každému kdo se zajímá, nebo jen kouká to ráda vysvětlím a lidé mě podporují.
Šátků je plno druhů, mám s korálkama elegantní a sportovní a na doma.
Říkám, že jsou to mé vlasy.
Dneska už jen čekám, jestli mi vlasy narostou, nebo ne.Jsem na ježka, který krásně dorůstá a vypadám jak mapa kontinentu,doma mi říkaji Afriko.
Narovnejte se a děte hrdě vstříct novému životu.....
Důležité je co je uvnitř Vás......
Aya
Juliett
Píšeš to pravdivě,tak,jak to chodí ...Jeden z malých,nepříjemných ,,danajských darů života".Vlasy naštěstí mám,ale k tomu jiné zdravotní potíže.Jak jsem četla,dost lidiček může jet na lyže,sjezdovku,potápět se.To já už nemůžu.Ne kvůli vlasům,.zatím drží dlouhé.Ale nemocné srdce a oči to nedovolují.A možná překvapím kamarádky ,,ve štěstí,neštěstí".Přestože se vlasy ,,chytly",tak velmi ráda nosím šátky,pokrývky hlavy,jak píšeš,i s korálky,glitry a prý jsem na to typ.A v létě si vlasy chráním,jsem černovlasá,taky šátky...takže souhlasím,šátky,turbany a různé ozdoby jsou ,,in"...Aya.
mama
Juliett
Souhlasím se vším co píšete a moc se mi líbí váš postoj k životu.
Já také nosím raději šátky než paruku a doma nejraději holou hlavu. Doma mi místo krásných vlasů chválí hezký tvar hlavy.
Aya
Šišabel
To, co píšeš a zažíváš,je naprosto normální.Musím napsat,což je asi priorita této filosofické debaty,co je a co není důležité,že po pravdě a mezi 4 stěnami,zdaleka nejsem mladá ,a proto mám zkušeností víc než dost...Bohužel a bohudík.Takže,každou ženu vnitřně bolí,přichází-li o vlasy.Je to tak.Otázky,proč já ,proč ne jiná,jsou normální...Jinak to přijme žena s úspěšnou profesí,rodinným zázemím,jinak ml. dívka bez financí,hledající partnera či přítele...A jinak třeba žena,která stárne,zůstane sama,není mladá a třeba ani finačně zajiětěná.Ano,veškerá strádání se dají zacelit budˇskutečným vztahem nebo jinou ,,psychickou náplastí".Mladý člověk doufá a pakliže je psychicky a fyzicky fit,vnitřně se nevzdává.Nemusí se vzdát ani starší žena či muž.Jednou zde kluci vytvořili diskuzní téma o tom,jak se ženy dívají na plešaté muže.Většina z nás,co jim napsala pravdu,že nám to nevadí,neuspěla.Výstižně to charakterizoval jeden u nich.Ano,zralým ženám to nevadí,ale mladým většinou ano...Bohužel měl pravdu.Během mé profese často pracuji s muži i ženami a vím,že pro 99% mužů jsou dlouhé vlasy určitým fetišem,snad sexuálním symbolem.Dovedou odvést pozornost od nedostatků tváře,postavy,atd.A mohu potvdit,ne jen u mladých mužů.Bohužel i u starších,možná i více...Nechci zacházet do detailů,které by nebyly pozitivní.Každý řeší situaci,nejen,jak může,ale co mu momentální celková situace dovolí...Zijme s tím,co můžeme pro sebe,ale hlavně i pro jiné udělat.I to leckdy velmi pomůže.Ale nevzdávejme svůj malý ,,boj",je to leckdy boj s něčím,co máme hluboko uvnitř,jako u většiny autoimunitních problémů...A není-li poblíž někdo,kdo by nás pohladil,pohladˇme druhé.Nevíme,kdo,kde, čeká na náš úsměv,který ho přivede zpět ...Do života.Srdečně Aya.
Evinnka
Ahoj holky, zrovna mám jeden ze svých smutných dní (naštěstí nebývají často) jen teď mě to jaksi dohání, protože se za necelé tři měsíce vdávám. Vlasy mi vypadávájí a dorůstají už 6 let-stále dokola, nějáký stres a šups polovina hlavy je pryč pak začnou růst malé bílé vlásky a ty se buď zbarví nebo vypadají.
Mám staršího bratra a představte si, že i jemu když bylo 16 let vypadaly vlasy...takže jsme na tom stejně. Nebylo to pro něj ani pro nikoho z naší rodiny tehdy lehké, když i mě padl 16. rok začalo to u mě... tehdy jsem vtipkovala, že jako správná sestra ho v tom nenechám. Takže brácha už 11 let nosí kšiltovku a já 6 let šátek. Jediné co mu teda závidím je že má krásné obočí, já bohužel mám jen jedno, takže každé ráno mě čeká malování druhého.
Paruku doma mám, jen jsem nějak nenašla tu pravou chvíli kdy v ní vyjít mezi lidi. Můžu říct, že reakce okolí na můj šátek je dobrá...potěší když vám lidi říkají,že máte na šátek obličej, že oni by v tom vypadali hrozně, ale že vám to sluší. Taky na plesy chodím úplně normálně...podařilo se mi ulovit krásné šaty ke kterým se prostě šátek hodí...dokonce i na mém maturitním plese jsem nějak nevybočovala a sklidila pár poklon od úplně cizích lidí.
Je jasné, že ne všichni se kterými jsem se v životě setkala mě takhle prostě brali, byli i tací kteří nechápali proč vůbec nosím ten šátek a zase tací kteří mě litovali, že mám rakovinu a tak. Co si budem povídat určitě nejsem sama kdo to zažil.
Přeji všem pevné nervy, radost ze života a žádný stres.
Šišabel
Aya
Máš pravdu, že je potřeba aby člověk měl nějakou oporu, nebo někoho komu se může svěřit s pocity co zažívá.
Je to zvláštní, ale nikdy jsem si nekladla otázku proč zrovna já nemám vlasy. Ale vždy jsem si říkala, proč mi pořád padají. Asi protože jsem si celý život kladla otázku proč zrovna já. Už když jsem se narodila jsem to neměla lehké a nebylo jisté zda přežiju. Mě to tak moc netrápilo spíš až později, kdy se mi zhoršovaly oči a já si kladla otázku proč zrovna já. Hrozilo, že oslepnu a nedalo se s tím nic dělat. Až před dvěma roky jsem šla na operaci už několikátou a můj největší problém se vyřešil. No a když už bych mohla být šťastná, né že bych nebyla, tak začaly problémy s vlasy.
Mám naštěstí přítele a ten je mi oporou, i když jsem zezačátku brečela potají a nechtěla jsem ho tím zatěžovat, teď už před nám neskrývám své slzy ani nálady. A on to se mnou vše trpělivě snáší. On sám má taky problémy s vlasy, které mu v jeho mladém věku velmi na temeni řídnou. Vyřešil to krátkým sestřihem nebo si holí hlavu. Takže on sám ví, jak se cítím, protože ty lapálie s vlasy zažívá.
On je jediný komu dovolím, aby se podíval jak to vypadá na mé hlavě. Jestli něco roste nebo ne a co vypadalo. Řekne mi naférovku jak to vypadá. I já mu říkám, co se u něj změnilo. Jsme takový zvláštní pár. Mně nevadí, že nemá vlasy husté a jemu dle slov nevadí, že mi vlasy padají a nemám je. Nemít jeho, asi to budu mít všechno hrozně těžké.
Mám období, kdy jsem na tom hodně zle psychicky a potom období, kdy se z toho vyhrabu a je mi fajn.
Dnes mám noční a mám na odd. kluka onkologicky nemocného. On jediný se nedíval na mě divně, že mám šátek ale s pochopením. A já obdivovala jeho klid a stečnost se kterou nese své onemocnění. A zase si říkám, nejsem na tom tak zle.....
Já nemám jen vlasy. Ty neurčují charekter, ani inteligenci.
Aya
Šišabel
Tvojí odpovědí se potvrzuje i můj velmi podobný případ.Nepsala jsem o všem,nebotˇna diskuzi to je.První 2 měsíce po porodu jsem byla mezi životem a smrtí,na prvních ATB,50.-60.léta min.století,nebotˇjsem mnohem starší nežli Ty.Do roku pouze na infuzích,žaludek odmítal cokkoliv.A v ve věku cca 12 let jsem dostala spálový virus,který nebyl včas rozpoznán a já měla během půl roku,zasaženy oční nervy,-14D.Ano,i mým rodičům bylo řečeno,že oslepnu.V té době jsem dělala dost koníčků,jazyky,závodně lehkou atletiku, a hudbu,která je mojí profesí.Taky běžně lyžovala,bruslila,jako každá,mladá holka...Jistě víš,že jakékoliv předkony či prudké pohyby hlavou dolů,zdvíhání těžších předmětů je zakázáno.K tomu se přidružil zánět srdečního svalu,trvalé poškození rohovky,1 ledvina...Rok chození krokem,rok ,,nicnedělání",je děsný...Mám také problémy s očima,tedˇjiž staženo na pouhých,,-8D",štítná v nerovnáze,prostě autoimunita...Takže považuji problémy s vlasy za součást narušení činnosti imunitního systému,nakonec mně to potvrdil i prof.MUDr. na endokrinologii...Bohužel jsem vychována tak,že se o ,,tomto" problému nesmělo mluvit.Tabu-chodíš=žiješ!Možná i dobré,ale dítě někdy nechápe.Nežiji sama,jsem vdaná již dost let,mám dceru v cizině,ale rodina mého manžela je tak zdravá,dožívají se v průměru 95 let,že jakoukoliv oporu,atˇ v nemoci skutečně těžké,najdeš možná v diskuzi zpětně,nemohu očekávat.Takže pracuji,i když se vracejí horečky po přestálém zánětu pericardu.Nechci o tom psát,kdysi jsem psala,že jsem založila obč.sdružení pro pomoc lidem nemocným,domovům důchodců,domovům s matkami s dětmi,pomoc pro Bulovku-rovněž onkologie ,Plzen a Klatovy-projekt Katarakta,Palatův ústav pro zrakově postižené a taky zvířecím útulkům.Samozřejmě bez sponzorů...Píši to jen z důvodu,že toto prostředí,kde pracuješ ,znám a vím,jak je těžké vůbec ,,unést" první kontakt,když člověk přijde a cítí,co lidé nebo děti nikdy nevyřknou...A to je činnost,která pomáhá i mně...A snad i těm,co to potřebují.V mém věku je dobré mít vlasy z důvodů profese,tady bohužel neplatí to,co uznávám.Hodnoty vnitřní a hloubka empatie.Aya.
mischkaone
Ahoj holky,
po dlouhé době jsem se také rozhodla napsat o svém dlouholetém problému s alopecií areata. Trápí mě již 8 let a musím říct, že do dnešního dne jsem se sní nedokázala smířit. Vyzkoušela jsem snad všechno co bylo, ale trvalý výsledek absolutně žádný. Došla jsem k závěru, že je nesmyslné kupovat za mnohdy šílené peníze jakékoliv přípravky. Já jsem alespoň spozorovala, že aniž bych něco užívala, vlasy stejně za nějakou dobu narostou samy, ale zase vypadnou někde jinde. Bude to zřejmě nějaký kolotoč ze kterého není úniku. A pokud něco zrovna užíváte, tak je to jen shoda v čase a Vy tomu přisuzujete, že právě tento přípravek Vám pomohl nebo pomáhá. Nevím, jestli tady z Vás má i takový problém, ale poslední dobou mě hodně svědí hlava a dosti hodně se mi mastí vlasy, takže si je musím každý den mýt a fénovat abych vůbec mohla vyjít mezi lidi. Vůbec tahle nemoc se na mě podepsala. Má psychika je ta tam a o sebevědomí ani nemluvím. Každý den neustále přemýšlím o tom jak se učešu aby nikdo nic nepoznal a musím se nonstop hlídat při jakémkoliv pohybu. Já jen budu doufat, že jednou se stane převrat v léčbě téhle zatím nevyléčitelné nemoci a budeme se jednou všechny těšit z krásných zdravých vlasů.
Mějte se pokud možno fajnově a pokud máte zájem někdy napsat tak se ozvěte. Ahoj
Mischkaone
Šišabel
Aya
Jak vidím, měla si a máš to v životě taky hodne krušné. Přežila jsi to a přesto jsi zaplatila krutou daň. Já u sebe to považuji za daň za štěstí, všechno co mě v životě potkalo. I tak se snažím se radovat ze života. A jak si psala, je dobré mit vlasy z profesního hlediska. Pokud se nepletu někdo v diskuzi jsi psala, že jsi operni pěvkyně, tam jsou vlasy potřeba, když člověk vystupuje před lidi. Na férovku napíšu, že tě obdivuji, jak jsi všechny problémy zvládla a zvládáš a pomáháš druhým lidem. Protože většina lidí zůstane uzavřena ve své bolesti a nedokáže udělat nic pro sebe natož pro druhé.
Je smutné, že člověk nemá oporu v širší rodině...víš já říkám, ten kdo nezažil určité problémy, nedokáže se vcítí do pocitů nás nebo druhých lidí. Já snad díky všemu, co mě v životě potkalo můžu říct, že se dokážu vcítí do pocitů mých dětských pacientů. Říkají má věci, které neřeknou jinde a nikomu. Vážím si toho. A taky hodně čerpám z těch zažitků, kdy slyším, že jsem ta nejhodnější sestřička, dostanu obrázek. Teď nedávno k nám přišel pacietn, co je u nás na od mala častým hostem, má hemofilii a je to už velký kluk je mu osmnáct. Známe se tři roky, co pracuju na v dětské nemocnici. Přišel objal mě a říka, že je rád, že mě vidí a jestli vzpomínám na minule, jak jsem si popovídali a ptal se mě jak se mám. Řekla jsem, že fajn, že jen mě zlobí vlasy a on mě znova objal a řekl, to nevadí, jste užasná i bez vlasů . Vím, že to myslel upřimně. Taky dělám vedoucí na táboře pro postižené děti a tohle mě taky dokáže zvednou nahoru. Na Vánoce, kdy jsem se už potykala s vlasama, mi jeden klučina poslal korálkový nahrdelník, co dělal ve stacionáři. Dala jsem si je na krk a plakala, že si na mě vzpomněl a nosím ho od té doby jako talisman a říkám si, že když je mám tak vše bude ok. Když je mi nejhůř vzpomenu ja "svoje děti". Musím jít dál a bojovat i když už nemůžu.
Krásný den paní bojovnice plný sluníčka.
Šišabel
Evvinka.
Teď jsem zrovna řešila, co k šatům do divadla. Říkala jsem si, že je pekelné to zkloubit šátek a šaty.
Kupodivu jsem na netu našla paní, co dělá batikovane a jinak zdobené šátky a když jsem si napsala, že bych chtěla šátek, takových a takovýcha barev, že je nemá v nabídce. Tak mi hned napsala, že mi jej udělá vyfotí a pošla fotky a když se mi nebude líbit, že mi udělá jiné. V neděli mi mají přijít fotky, tak se těším. A zároveň jsem ráda, že jsou lidé, kteří vám pomůžou, když si myslíte, že je to neřešitelné.
Zvykám si na šátek a moje okolí si na to zvyklo rychleji než já, je to zvláštní.
Hezký den a hodně sil do dalších dní
Aya
Šišabel
Děkuji Ti za krásný dopis.Po pravdě,včera mně celkově nebylo úpně ,,super",už po třetí jsem upadla,takže mě čeká celkové,větší vyšetření,zřejmě magn.resonance a CT...Uvidíme.Nazula jsem boty,atˇse zasměješ,vzala pejska,mám 13-letého ,,útulkáře",ake bezva pes,zpočátku psychika podlomená,byl týraný.Tedˇ kámoš a šli jsme běhat do Stromovky.Jak bych lehla,asi bych hůř vstávala...Jinak si moc vážím,jelikož zvl. v dětství jsem byla dost často v nemocnicích,takových sestřiček,jako jsi Ty.Možná ani nevíš,jak dovedete pomoci,nejen po fyzické stránce,ale i psychicky...Takoví lidé jsou pro mě,už od malička,vtělení ,,andělé",Děkuji Ti za to,jak vše dáváš nezišně na tyto www.Je v tom duše.Jinak mám tuto profesi,již dost let...Třeba někdy domluvíme koncert i pro oddělení,na kterém pracuješ...Aya.
P.S.Co se týká šátků,klidně bych si objednala taky,mám je ráda...
Šišabel
Aya
Já děkuji za hezké slůvka. Tak konečně jsem se pořádně vyhrabala z postele po dvou nočních.
Ohledně mé práce, taky jsem byla několiktát v nemocnici a protože jsem zažila různé sestřičky, tak jsem věděla jak je nutné, aby tam měl člověk a zvláštně malý človíček, nějakou blízkou duši v tom cizím prostředí. Tak se snažím být takovou sestrou, jakou bych chtěla potkávat v nemocnici, když jsem byla malá.
Je mi líto, že se Tě tělo zlobí a budeš muset na všechny ta vyšetření. Není o co stát. Doufám, že to dopadne dobře, budu na Tebe myslet a držet pěsti. Někdy si říkám, že já ty pobyty v blízkosti lékařu a vyšetřovacích metod nesu těžce teda jako pacient. I když je moje práce mnohdy náročná a hodně stresující, mám ji moc ráda a nedokážu si představit svůj život bez ní.
Aspoň že máš hafíká, to je potěšení. Já bych taky chtěla nějakého, ale protože jsem v práci na dvanáctkách, tak by mi ho neměl kdo venčit. Ale přesto toužím po pejskovi a taky bych si vzala nějakého z útulku. Vím, že kdyby mi bylo těžko tak mě pejsek dostane psychicky nahoru. Když jsem ještě bysela u našich hlídavala jsem psa mamčině kamarádce a ten mi vždy moc pomáhal, když mi bylo zle.
Byla bych ráda, kdybych Tě slyšela zpívat, mám moc ráda hudbu a divadlo. Hudba je jedna z těch věcí, co mě drží nahoře.
Hezký den, teda už večer
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Alopecie areata

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáą Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání online community software miniBB™ © 2001-2024  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2024